Prekvalifikacija,ima li posla za vozače?

Autor D4d, Svibanj 28, 2015, 10:11:16

D4d

Pozdrav svima, imam 20 godina i razmisljam o prekvalifikaciji za vozača,posebno me privlače busevi.

Zanima me da li sa prekvalifikacijom i kao kv vozač mogu polagati D kategoriju s 21 godinom?

I ono najbitnije, ima li posla za mladog vozača?  pivkan

ttoommaa

Bez iskustva te nitko od normalnih prijevoznika ( pod normalne svrstavam one koji isplaćuju urednu plaću koja nije mizerna ) neće primit, jedino ako imaš negdje vezu.

s431dt

#2
mozes polagat i bez prekvalifikacije... i nac ces nesto bez brige
istina!!!

travel0101

Croatia bus  prima vozače bez obzira na iskustvo.

D4d

Znam da mogu i bez prekvalifikacije,ali tek sa 24.
Toma- mislis na vezu u gradskim prijevoznicima ili ako ne nadem nekoga kod koga bi mogao pocet raditi?
Jer kako onda steci iskustvo(izuzmimo Croatiju) ako nitko ne zeli vozaca bez iskustva? Glupo je pitanje,ali me zanima ima li netko iskustva s tim

ttoommaa

Citat: D4d  u Svibanj 29, 2015, 18:02:42
Znam da mogu i bez prekvalifikacije,ali tek sa 24.
Toma- mislis na vezu u gradskim prijevoznicima ili ako ne nadem nekoga kod koga bi mogao pocet raditi?
Jer kako onda steci iskustvo(izuzmimo Croatiju) ako nitko ne zeli vozaca bez iskustva? Glupo je pitanje,ali me zanima ima li netko iskustva s tim

Problem je taj što bi svi vozače sa iskustvom a nitko ti nebi dao priliku da ga stekneš, ako kreneš u CB ili tako nešto slično samo će ti se ogadit ovaj posao kad vidiš koliko radiš a za kakve novce, da imaš iskustva na C+E onda bi bilo lakše u pronalasku posla kao vozača busa.

s431dt

netrebas kvalifikaciju, samo rijesis kod 95... a posao ces nac sigurno, imas prijevoznika dosta i uvijek  traze vozace
istina!!!

Shole

Dođi u Rijeku, ovdje bez problema zapošljavaju vozače od 21 godinu.

ChRiStIaN

Citat: s431dt  u Svibanj 30, 2015, 11:45:40
netrebas kvalifikaciju, samo rijesis kod 95... a posao ces nac sigurno, imas prijevoznika dosta i uvijek  traze vozace

kod95 je dokaz o stecenoj kvalifikaciji za vozaca i stjece se prekvalifikacijom ili ubrzanim pocetnim kvalifikacijama koje jos nitko u HR ne provodi tako da je prekvalifikacija jedina opcija.
@ Autobusi Hrvatska @

NP-549

ako imaš završenu neku srednju školu onda ti za prekvalifikaciju ne treba dugo. Ja sam ju riješio u mjesec, dva, čisto zbog rokova, a što se tiče same škole mogo bi ju završit u jedno popodne

ChRiStIaN

Mogo bi da, ako ideš preko veze i samo potpisuješ ispite koje ti netko drugi ispuni. Ako ideš normalnim (legalnim) putem, hodaš na predavanja i pišeš ispite treba ti 5-6 mjeseci, ovisno o rokovima završnih ispita. Ovisi naravno i o završenoj srednjoj školi na temelju koje ti računaju koliko predmeta i u kojim razredima ih sve moraš predavati.
@ Autobusi Hrvatska @

NP-549

Ja sam nakon fakulteta došao u večernju prometnu.  Zato kažem da sam ju mogo u jedno popodne završit da se može zbog rokova.  Dok sam u predavaoni pisao 3 ispita odjedanput  oni su imali predavanja.  50% ljudi nije znalo na karti pokazat Istru, ili reć koje godine je počeo 2. svjetski rat.  To nisu stvari koje se uče, to je stvar elementarne kulture.   svi su oni završili i dobili diplomu.  Tako da ako si imalo pismen nemoj se uopće brinut.  Na kraju mi nije bilo jasno kakvi su pak oni koji nemaju završenu nijednu srednju školu.  Pa ovo je smijeh živi ta prometna večernja.  To blago retardirani čovjek može završit.  Šteta da je škola tako podcjenjena jer posao baš i nije bez odgovornosti.  Nije da si tamo nekakav podopodlagač (uz dužno poštovanje njima),  ali on kako zezne može popravit posao, a ti ako zezneš u kamionu il busu il ćeš u grob il u zatvor

D4d

Htio bi legalnim putem,naravno.
Da,imam zavrsenu srednju(gimnazija) i redovan sam student,ali razmisljam o poslu u kojem se vidim i u kojem bi uzivao. Tako da mi prekvalifikacija ni ispiti ne bi predstavljali ni najmanji problem.

Ako gledamo legalno-za prekvalifikaciju treba odslusati predavanja(kao u autoškoli) ili je dovoljno samo poloziti ispite? Ako netko ima za prepotuciti školu za prekvalifikaciju neka napise  :)

Prekvalifikacija+D kategorija+kod95 su dovoljni za zaposlenje u zemljama europske unije ili je potrebno poloziti jos nesto posebno za svaku drzavu clanicu? (Pretpostavimo da vise nece trebati radne dozvole)

Hvala svima na sudjelovanju i korisnim postovima  pivkan

travel0101

U Europi ti je dovoljna D kategorija + kod95 i to je to. Netreba ti nikakva prekvalifikacija.

s431dt

pa netreba niti kod nas prekvalifikacija, d + kod95 i to je to... razlika je u tome ako imas prekvalifikaciju napravljenu onda u hak-u dobijes kod 95, a ako nemas moras na predavanja i platit, samo to jos ne kuze svi... nedavno je prijatelj isao u hak s papirima, a kvalificirani je vozač i dobio je kod95, a neki su u istoj situaciji placali... naravno cilj je da netreba se to znat, bolje da se nezna pa da se placa
istina!!!