Želim biti vozač

Autor alen98, Kolovoz 10, 2015, 18:53:22

alen98

Pozdrav ljudi :)
Ne znam postavljam li pitanje na pravo mjesto ali nadam se da ću dobiti odgovore i po mogućnosti nečija iskustva...

Imam 17 godina i sada ću na jesen krenuti u treći razred opće gimnazije.
Ali moj san je biti vozač autobusa...Ove godine ću polagati c kategoriju (mislim da uz nju dobiješ b) i koliko poslje toga moram čekati da položim d ? ili prije d moram položiti e ? Uglavnom kad sve to položim zanima me mogućnost zapošljenja u hr. (ili u inozemstvu (Njemačka)) i kakve su plaće ? I jeli posao naporan ugl. zanima me baš baš sve hehe :)

Shole

ako odma položiš i "C" onda "D" možeš sa 21 godinom.  Sad se po novom "D" može i ako nemaš "C" ali tek sa 24 godine.  "E" nemoraš uopće imat.  To je samo za kamione s prikolicom i šlepere.

Posao je manje naporan ako ga voliš, nego ako ga radiš na silu.  Plaća ti varira od firme do firme i od područja u Hrvatskoj.  Nisu iste plaće u Zagrebu, Rijeci i Istri ili pak u Belom Manastiru i Županji

alen98


s431dt

c kategoriju nemozes polagat ako nemas b
istina!!!

Teutonic

A zar nije C tek sa 21 (osim ako nije prometna završena) jer piše na HAK 21/18?
Pitam jer sam u istoj situaciji kao i Alen (samo druga škola :) )

Trantor

Bok, ima nas još sa željom postati vozača autobusa. Budući da mi je po mjestu stanovanja najbliži Autotrans, može informacija koliko često primaju nove vozače bez iskustva? Koliko vozač novajlija može imati mjesečne prihode, pretpostavljam da će na početku voziti lokalne linije ....
Hvala i pozdrav!

user12

Pozdrav svima, i ja se spremam na polaganje D kategorije pa imam par pitanja.. imam B kategoriju i 30god. znaci ja sada kada polozim D moram ici polagati i prekvalifikacije ili samo kod 95? imam zavrsenu 3 godisnju strukovnu skolu pa mi se neda opet uciti razliku svih predmeta za vozaca  buljo Hvala svima!!!!

s431dt

istina!!!

user12

Jer nest pisu da kod 95 nemozes ici polagati bez prekvalifikacije... Petljaju ga s timevsve u 16 nakraju mi nikaj nije jasno..

Shole

KOD95 automatski stičeš ako si "D" kategoriju polagao nakon 2008.   Ako si polagao prije, onda moraš sada (do kraja 2015.) polagat  PERIODIČNU IZOBRAZBU koja se vrši svakih 5 godina.  Ako pak imaš vozačku stariju od 2008., a nisi završio kvalifikaciju za VOZAČA MOTORNOG VOZILA,  onda ti ni savjet dragog Boga nemože pomoć jer nitko živ u ovoj zemlji nezna kako se provodi  POČETNA IZOBRAZBA za ljude koji su ili kiksali pred X godina,  ili im nije nikad ni trebalo, a imali su "D" kategoriju u džepu.   Dakle,  svi ovi "kodovi95" koje mi polažemo su periodična izobrazba za nas koji imamo osnovnu,  a šta s onim koji nema .............

user12

B kategoriju imam od 2003 a za kv vozaca nemam polozeno, znaci da sad upisem D automatski dobivam kod 95 ali bi onda jos moral i prekvalifikaciju napraviti.. Samo si moram pripremiti 20 000kn za to sve skupa.. Jos me najvise muci kaj za prekvalifikaciju se treba uciti razlika predmeta a to mo se neda  russian_roulette

Shole

Hmmm,   dosta njih ne traži kvalifikaciju ako imaš KOD (kojeg ćeš automatski steć).  Ali ozbiljne firme će te uvijek tražit i školu za šofera.  To ti je smijurija.  Odeš u večernju i položiš razliku.  Neku školu valjda imaš,  i samo položiš par onih predmeta vezanih za prometnu struku, a kriteriji su ti smješni.  Bitno se pojavit

MAN SU220

Citat: Shole  u Kolovoz 10, 2015, 19:01:58
ako odma položiš i "C" onda "D" možeš sa 21 godinom.  Sad se po novom "D" može i ako nemaš "C" ali tek sa 24 godine.  "E" nemoraš uopće imat.  To je samo za kamione s prikolicom i šlepere.

Posao je manje naporan ako ga voliš, nego ako ga radiš na silu.  Plaća ti varira od firme do firme i od područja u Hrvatskoj.  Nisu iste plaće u Zagrebu, Rijeci i Istri ili pak u Belom Manastiru i Županji
Pobrko si nešto, D možeš polagat s 21 godinu ako imaš školu(vozač motornog vozila) bez C kategorije, a ako nemaš školu onda tek s 24 godine. Tako je dosad bilo ako nisu ponovno mjenjali ?

user12

Velim samo je to sve malo problem z novcima jer se tu dojde prakticki do 20 000kn sve zajedno.. Imam trgodisnju strukovnu, pa jos za servisera racunala, i za zastitara.. Imam skoli za izvoz a nikakve koristi od toga buljo svi manje vise hoceju kv

Shole

"D" kategorija ti je 14 hiljada sigurno.  10 000 ako imaš "C"