Želim biti vozač

Autor alen98, Kolovoz 10, 2015, 18:53:22

user12

13 000 je u varazdinu kod crnkovica i jos za kvalifikacije hoceju po 7500  buljo

macpro

Kvalifikacija se radi na Srednjoj prometnoj školi u Varaždinu (za one iz okolice). Cijena kvalifikacije uz koju se dobiva i KOD95 je cca 4.000,00kn, ovisno koliko imaš razlike za položiti. 1000,00kn upis, mislim 250,00kn po ispitu i 500,00kn završni rad.

Početne kvalifikacije nisam nigdje našao, a čuo sam da je trebalo biti u HAKu ali je cijena trebala biti cca 14.000,00kn s kojmo bi dobio samo KOD95. Ovako završiš u 6 mjeseci kvalifikaciju, imaš u radnoj knjižici, a i dobiješ KOD 95.

Nadam se da sam nekom pomogao..

strujko

Zna li netko može li se negdje u Istri polagati D kategorija?

BareVD

evo da se nadovežem na temu, pošto sam u 7 mj položio D kategoriju pa kažem info iz prve ruke. pravo na KOD imaš ako ti svjedodžba iz srednje škole/večernje škole nije starija od 5 godina. sa D kategorijom položenom nemaš pravo na KOD. ja sam položio kategoriju 2015, a 2013 odradio prekvalifikaciju za vozača. prvi KOD sa svjedodžbom dobivaš od datuma izdavanja svjedodžbe pa na 5 godina, ili ako je svjedodžba starija onda moraš odslušat predavanjai platit 1100 kn po kategoriji, ili 1400 kn ukupno ako radiš C i D u kompletu(bar je tako u auto školi zadar). Znaći u HAK šalješ svjedodžbu, dokumente koje traže u obrascu i taksene marke nisam siguran jel 40 ili 70 kn i oni ti nakon cca mj dana vrate sve te dokumente i potvrdu o KOD-u. nakon svega dolazi problem sa datumima u vozačkoj dozvoli jer meni konkretno sad KOD vrijedi do 2018 a C i D kategorija do 2020 tako da to treba uskladit. KOD se veže na svjedodžbu i nikako ne može biti i vrijediti kao ona jer je on sam po sebi svjedodžba o periodičkoj izobrazbi. Evo nadam se da sam nekome ovim bučkurišem od teksta pomogao :)

NP-549

Jednom moraš presjeć i uskladit to za vjeke vjekova.  Znači;  po isteku koda za 3 godine odi napravit i lječnički i u paketu novu vozačku dozvolu (koju ionako moraš) al da ima novi datum važenja na 5 godina (isto kao i kod) jer je i novi lječnički.  Uz sve to nemoj zaboravit da bi i na taho-kartici trebao bit broj važeće vozačke dozvole, tako da bi istovremeno trebalo i nju napravit novu. Sve to skupa je oko 1200/1300 kuna  (bez koda), i moraš bit spreman da će bit tako svakih 5 godina.   Ista stvar koda navigaš pa svako malo ideš polagat neke brevete

BareVD

e pa to je to, bitno je uskladit, a kasnije svakih 5 godina radiš sve u paketu, manje živaca ode :D

busfan

Koliko traje polaganje za KOD 95, tj da li treba ici na predavanja ili samo ispit? I da li ima u Zupanji ili blizini da se moze poloziti za KOD 95?