Okretišta i terminali

Autor tomobrad, Prosinac 01, 2007, 19:34:23

jakov5

Citat: driverzg27  u Siječanj 21, 2019, 17:34:34

zglobnjak na 118? kaj si ti pal s Marsa?
fizicki je moguce ali realno hmmm.

Ste bili kad na 118 popodne? Znate li vi kad bus kasni 5 minuta koliki čopor ljudi čeka, ne samo na Mažurancu, nego i na Adžijinoj (oni koji s dvojke dolaze)?
Ste bili kad na 118 ujutro? Ista stvar - Voltino, Baštijanova, Hanamanova, Tomislavova, Desinička, Zagorska, dojde po 10-15 ljudi svakih sedam minuta ujutro na bus.
Nemojmo lupati napamet. Ako dođete u 20.30 sati na Mažuranac i vidite 15 ljudi unutra ne znači odmah da poznajete kapacitete linije good_boy

Evo danas je bila situacija da je 682 na 118/2 imao bliski susret s osobnim vozilom i odmah su bili problemi. Zbog toga je 118/3 morao kretati točno tri minute ranije kako bi se svi putnici
mogli utrpat u bus. Inače su polasci 6.42-6.49-6.55-7.02, nije bilo u 6.49, pa je VR 3 išao u 6.52 čime se dobilo 6.42-6.52-7.02

Slike u punoj rezoluciji možete vidjeti kombinacijom desni klik miša+otvaranje u novom prozoru

545

@jakov5

Imaju li ljudi iz Voltinog jezik, pamet i znaju li pisati??

Poslano sa mog SM-J730F koristeći Tapatalk

jakov5

Citat: 545  u Siječanj 21, 2019, 19:12:10
@jakov5

Imaju li ljudi iz Voltinog jezik, pamet i znaju li pisati??

Poslano sa mog SM-J730F koristeći Tapatalk

Korisnici linije 118 nisu samo stanovnici Voltina, već i Rudeša koji se nalazi preko potoka kod okretišta. Hvala na pitanju, imam jezik i pamet i znam pisati! hi byeg 8)
Da se dopisom ZET-u išta može riješiti već bi zglobnjaci vozili 118 (ili bi se vozni red drugačije uredio). No naravno, svako odmah gura svoju liniju na prvo mjesto, ja ću priznati da ima drugih linija koje bi prije 118 trebale biti uređene (dobiti buseve/promijeniti raspored polazaka).
Slike u punoj rezoluciji možete vidjeti kombinacijom desni klik miša+otvaranje u novom prozoru

driverzg27

Citat: jakov5  u Siječanj 21, 2019, 17:51:56
Ste bili kad na 118 popodne? Znate li vi kad bus kasni 5 minuta koliki čopor ljudi čeka, ne samo na Mažurancu, nego i na Adžijinoj (oni koji s dvojke dolaze)?
Ste bili kad na 118 ujutro? Ista stvar - Voltino, Baštijanova, Hanamanova, Tomislavova, Desinička, Zagorska, dojde po 10-15 ljudi svakih sedam minuta ujutro na bus.
Nemojmo lupati napamet. Ako dođete u 20.30 sati na Mažuranac i vidite 15 ljudi unutra ne znači odmah da poznajete kapacitete linije good_boy

Evo danas je bila situacija da je 682 na 118/2 imao bliski susret s osobnim vozilom i odmah su bili problemi. Zbog toga je 118/3 morao kretati točno tri minute ranije kako bi se svi putnici
mogli utrpat u bus. Inače su polasci 6.42-6.49-6.55-7.02, nije bilo u 6.49, pa je VR 3 išao u 6.52 čime se dobilo 6.42-6.52-7.02

stovani kolega Jakov, ja sam samo rekao da je fizicki moguce uterat zglobnjaka,jer linija ne prolazi tako uskim prostorom,ajde malo vise manevriranja u Voltinom i to je to...znam ja jako dobro kak je na 118 i po meni je najgora linija u Podsusedu...ali da je moguce fizicki dat bus je,ali cemu kad imas tolko voznih redova,sve se stigne pokupiti,samo malo poboljsat raspored i vremena voznje i sve se da
Ne obaziri se na to odakle dolaziš, već gledaj kamo ideš. Nikad ne obeshrabruj nekoga tko kontinuirano napreduje, bez obzira kako sporo.

545

@jakov5

Od novih 29 solo autobusa koji dolaze, ići će 11 za Voltino. Svake 4 minute.

Poslano sa mog SM-J730F koristeći Tapatalk

jakov5

#365
Citat: driverzg27  u Siječanj 21, 2019, 19:50:01
stovani kolega Jakov, ja sam samo rekao da je fizicki moguce uterat zglobnjaka,jer linija ne prolazi tako uskim prostorom,ajde malo vise manevriranja u Voltinom i to je to...znam ja jako dobro kak je na 118 i po meni je najgora linija u Podsusedu...ali da je moguce fizicki dat bus je,ali cemu kad imas tolko voznih redova,sve se stigne pokupiti,samo malo poboljsat raspored i vremena voznje i sve se da
Kolega lijepo sam u postu iznad napisao da nije nužno potrebno uvest zglobnjaka, nego je moguće i preurediti vozni red. Tako da je ovo nepotreban odgovor...
Moja reakcija bila je na tvoj post da realno nema potrebe za uvođenje zglobnog - putnika ima, uštedi se na solo autobusima stavljanjem zglobnjaka, pa ne bismo viđali zglobnjake po 113,114,123,124 itd.
Ali globalno slažem se da se treba preuredit vr i da bi se time mogao riješiti problem thumbs

Citat: 545  u Siječanj 21, 2019, 19:51:50
@jakov5

Od novih 29 solo autobusa koji dolaze, ići će 11 za Voltino. Svake 4 minute.

Poslano sa mog SM-J730F koristeći Tapatalk

A ovih ostalih 18 za Botinec odma! Nedo Bog da netko stoji u busu!!!

Inače @545 ovo je fakat preraslo u dječje prepiranje. "Meni je moja linija najvažnija, i ja mislim da nema dovoljno buseva."
E pa Kolega dragi, ja pokušavam realno sagledati stvari i ono što ja vidim kao rješenja su (a to sam i napisao prije):
  a) ostanak solo buseva - uređivanje rasporeda vožnje
  b) dolazak zglob na 118 - šparanje solo - solo se rasporede gdje su potrebni

Ja mislim da bi probleme čak riješio jedan dodatni dvokratni solo eto. No ti od buhe radiš slona...
Slike u punoj rezoluciji možete vidjeti kombinacijom desni klik miša+otvaranje u novom prozoru

545

#366
@jakov5

Ovo uopće nije mjesto (forum) za ozbiljne razgovore nego uz kavu dobacit koju. Jer sve ostaje ovo ovdje, a nitko ništa ne poduzima.
I za 118 nije zglobni bus.

Poslano sa mog SM-J730F koristeći Tapatalk

Citaro04

Citat: Volzhanin  u Siječanj 21, 2019, 17:39:35
Pričali su ljudi da zglobni ne može ni na seoske linije pa su zglobni vozili iz Dubca sve linije osim 262, 264, 271 i 272.....
Dio posta od forumaša @822DoDo (2012. godina)
29.2. su na linijama 225,261,262,263,273 i 274 bili zglobni autobusi...i to stare kockice...
Bivši forumaš @Conecto430 mi je javio kako je ljetos bio 53* na 264 i 273 zbog kvara nekog MANa, tako da ostaje još samo 271 i 272

driverzg27

Najjednostavnija stvar - ako ko smatra da je njegova linija u lošem stanju,nema dovoljno buseva,nisu dovoljno adekvatni za tu liniju,zasto se tu prepucavate? Kaj mislite da neko iz Grada il opcine cita to kaj vi pisete tu?
Boli njih ona stvar...
Imate institucije koje te probleme rjesavaju,obratite se lijepo njima a ne  o-0   

Ima linija koje su sasvim u redu,ima onih gdje se moze poboljsat,ali prepucavat se sad e 222 je super 226 je uzas bla bla bla to je fakat za uzivo,uz pivu,uz kavu...
110 je kakva je,to se sve zna,ali isto tako ne moze se svima udovoljit...
I ja bih na mojoj liniji da bude Crossway i da imam posao od kojeg mogu planirat uzivanje u mirovini pa od toga nebude nista...  nemojte se bezveze prepucavat ...nebute nis postigli :)

A izmedju ostaloga pricamo o Zagrebu - o ZET-u ....o organizaciji koja nekad zna bit odlicna usluga a nekad je bolje da su konji i kocije...  Puno tog obecano- stosta napravljeno al i dalje ima puno propusta....jos da se ekipa sa Save vozi kak spada .....a ne da divljaju s busevima po zavojima ko da ih tornado ganja cak bi bilo super...ovak se moras drzat kad ide prema Luckom jer se voze - vecina - ko da su na utrkama....zaborave kolko MAN nabija,zaborave da u sekundi ako zakoce naglo da ce nastat bocaliste u busu.....ali eto....
Ne obaziri se na to odakle dolaziš, već gledaj kamo ideš. Nikad ne obeshrabruj nekoga tko kontinuirano napreduje, bez obzira kako sporo.

545

Od zatvorenja Rotora potkrala se greška na navedenoj stanici.

Linija 234 ne vozi sa tog stajališta ravno na Glavni kolodvor, već prvo ide u Laniste pa onda na GK.

Bilo bi u redu da se to korigira jer su putnici zbunjeni, pa gnjave vozače bespotrebno.



Poslano sa mog SM-J730F koristeći Tapatalk


Citaro04

#370
Potkrala se greška i na autobusnom stajalištu "Naletilićeva".
POGAĐAJTE!



545

#371
@Citaro04

Linija 165, ali ima nedjeljom 2 ili 3 polaska kroz Blato, pa stoji na ovoj stanici. Samo fali broj linije na lameli.

Poslano sa mog SM-J730F koristeći Tapatalk

Citaro04

Citat: 545  u Siječanj 22, 2019, 11:33:58
@Citaro04

Linija 165, ali ima nedjeljom 2 ili 3 polaska kroz Blato, pa stoji na ovoj stanici. Samo fali broj linije na lameli.

Poslano sa mog SM-J730F koristeći Tapatalk
Točno linija 165 nedjeljom ima 3 polaska, te se samo nedjeljom zaustavlja na Naletilićevoj.

tramvajac 92

Kako ćeš sa zglobnim busom stati na Zagorskoj, prema Voltinom? Zadnji kraj ostaje vani, Hanamanova smjer Voltino nema šanse. Baštijanova smjer Voltino... izgleda mi malo loše. Na Voltino može doći, ali se vjerojatno mora počistiti od auta na par križanja kroz kvart i da malo kruži.

Ne znam jel izvedivo okrenuti bus na postojećem okretištu....

jakov5

Citat: tramvajac 92  u Siječanj 22, 2019, 17:40:45
Kako ćeš sa zglobnim busom stati na Zagorskoj, prema Voltinom? Zadnji kraj ostaje vani, Hanamanova smjer Voltino nema šanse. Baštijanova smjer Voltino... izgleda mi malo loše. Na Voltino može doći, ali se vjerojatno mora počistiti od auta na par križanja kroz kvart i da malo kruži.

Ne znam jel izvedivo okrenuti bus na postojećem okretištu....
Preurediti ugibališta, konkretno ovo na Zagorskoj produžiti, a realno na stanicama u Golikovoj ugibalište nije potrebno, nema toliko gužve kao recimo na Zagorskoj, gdje bi bilo nezgodno da autobus viri na cestu. I naravno nezgodna skretanja su tu. Ono iz Zagorske u Golikovu bi se mogla proširiti cesta na Tomislavovoj desno na onaj šljunak kako bi bus imao više manevra za skretanje.
Mislim, naravno da je nerealno očekivati da se to sve ostvari, ali bi se moglo kad bi se htjelo.
Na okretištu bi se mislim mogao okrenuti, bila je već slika. No bez konkretnih podataka ne možemo točno znati. :)
Slike u punoj rezoluciji možete vidjeti kombinacijom desni klik miša+otvaranje u novom prozoru