Okretišta i terminali

Autor tomobrad, Prosinac 01, 2007, 19:34:23

545

#330
@Mtb

Ajmo sad ozbiljnije, bit će mi drago ako će vam zglobnjak pomoći, ali definitivno treba novi raspored.

Kako kaže 421 slijepo crijevo je Ikea i Ivanja Reka.

Moj prijedlog je razdvojiti linije nazivom:

216 - Kvatrnikov trg - Ivanja Reka (Ikea*)

*-Kad su polasci za Ikeu.

276 - Kvatrnikov trg - Dumovec.

4 vozna reda, 1 na 216, 3 na 276 liniji i razmak izmedju polazaka obje linije 20 - 25 minuta ovisi o špici.

Evo najozbiljnije. Ja bi tako napravio.

Poslano sa mog SM-J730F koristeći Tapatalk

MAN truck bus

#331
@545

5 voznih redova, takt 30 minuta, 50 minuta vozno vrijeme. Potrebno 5 solo buseva i 13 vozača. Ukinuti 216 komplet i na polascima 276 koji idu kroz Ikeu staviti vozno vrijeme 50 - 10 - 40.
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

545

@Mtb

Jel ti to ozbiljno?

Poslano sa mog SM-J730F koristeći Tapatalk


MAN truck bus

Ozbiljno.
Vozno vrijeme treba u startu napraviti kako spada, a ne da bude nešta kao sa 210.
Za Dumovec stavit 50 - 50 v.v. i to je to.
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

545

#334
@Mtb

To ce biti teško za realizirati, a što sa 216?

Nastat će rupa u linijama. Bolje da ukinu 276. Pa nek vozi 216 kako si rekao.

Ja bi potegnuo 222 do Ivanje Reke, autoputom nakon bivšeg Diokija.

To je 10 minuta duža vožnja. Tako da ipak bude pokrivena Ivana Reka sa strane autoputa.

Poslano sa mog SM-J730F koristeći Tapatalk

MAN truck bus

Čemu 216? Imaju 284 s kojim mogu do 276, a i mogu pješke. Ako ljudi iz Resnika mogu do postaje Slavonska - Čulinečka pješke na 281 jer je ZET odbio uvesti stajalište "kod šume" unatoč ugibalištu i stajalištu za autobus... Do stajališta Slavonska - Čulinečka ima 1km u smjeru Glavnog kolodvora, od Resnik I - crkva, a u smjeru Novog Jelkovca ima 750m.
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

545

@Mtb

Mislim da me nisi shvatio.
Rekao sam da za Dumovec (5 busa, 50 min. Vozno vrijeme) umjesto 276, vozi 216. A da ukinu 276.

Pa nek 276 vozi novu liniju Dumovec-Sesvetski Kraljevec.

Kužiš me sad kolega?

Poslano sa mog SM-J730F koristeći Tapatalk


MAN truck bus

"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

545

A šta misliš o 222 do Ivanje Reke?

Dal bi imalo smisla?

Poslano sa mog SM-J730F koristeći Tapatalk


MAN truck bus

Sumnjam da bi se ljudi vozili do Ivanje Reke, slabo se do Žitnjaka voze.
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

smogovci.bbb2

Izvor: https://www.zagreb.hr/produzena-autobusna-linija-276-kvaternikov-trg-dum/137576
Gradonačelnik Milan Bandić, sa suradnicima, simbolično je jutros vožnjom autobusom pustio u promet produženu autobusnu liniju 276 Kvaternikov trg – Dumovec.

Ostalo nam je još da uvedemo autobusnu liniju od Donjeg Dumovca do Ivera, odnosno Sesvetskog Kraljevca, što ćemo napraviti u roku tjedan dana, rekao je gradonačelnik Bandić objasnivši kako je puštanje ove autobusne linije na tragu one politike da javni prijevoz bude svima jednako dostupan.

Branko Frančević, predsjednik MO Dumovec zahvalio je sugrađanima na strpljenju, rekavši da se ovime zaokružuje jedan krug povezanosti i mobilnosti ljudi do grada i natrag. Za koji dan ovo okretište povezat će se novom autobusnom linijom  s okretištem u Sesvetskom Kraljevcu, tako da će stanovnici ovog djela Dumovca biti povezani s Kvaternikovim trgom i Sesvetskim Kraljevcem, što znači brži dolazak do radnih mjesta, a djeci će olakšati dolazak  do svojih škola.
"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza

tramvajac 92

Nisam htio pisati jučer, ali postoji dosta velika šansa da je 583 popodne vozio 107. Razlog? Nešto je moralo izaći van, a jedan City G je bio slobodan.

MAN truck bus

Vidio sam jučer 583 na 107/5. Odradio je u 6 ujutro 1 krug 276 i kasnije je bio na raspolaganju u garaži.
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

421

Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln

MAN truck bus

Mislim da će amneziju tek dobiti kad takt bude bio 20 minuta sa zglobnim autobusima. good_boy
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"