Linije - razno

Autor MILCHO, Siječanj 09, 2010, 01:34:01

MILCHO

Linija 31 Nedžarići - Dobrinja, za Dobrinju vozi trolejbuskom trasom a vraća se za Nedžariće Lukavičkom cestom, Međutim Lukavičkom cestom vozi i linija 39 takođe za Nedžariće. + Komercijala koja prolazi kroz isto naselje. S druge strane na stanici kod Merkatora (kojoj gravitira dio Dobrinje 2 i naselje C5) Stoje samo u pravcu okretnice na Dobrinji. Nije neki veliki problem prepješačiti 500m. ali ipak bi najbolje bilo da se linija 31 vraća kuda i dolazi za Dobrinju , bar zbog starijih osoba.

Ako slučajno neko od odgovornih za linije ovo pročita molio bih ga da to razmotri.

aaaaa

Iskreno meni je malo glupo sto linija 31 mjenja trase u razlicitim pravcima. Mislim da linija treba da ide istom trasom u oba pravca. Međutim "strucnjaci" su zakljucili da je ovako bolje..hm ja ih jos uvijek nisam razumio a vidim ni ostali :) :) :)

MILCHO

#2
1997 linije 31 i tada nova linija 31b (42) Nisu išle do okretaljke, nego su išle kružno.
puštanjem u promet Trolejbusa u novembru 1997. Dobrinja dobija okretnicu. Linija 31b počinje voziti u oba pravca istom trasom a 31 osim što vozi do okretnice, zadržava staru trasu. i to je tada možda i bilo OK.

2001 se otvara Linija 39 Nedžarići - Dobrinja 4, mislim da je tada trebala biti izmjenjena trasa linije 31 tj da vozi u oba pravca istim putem jer Lukavičkom cestom prema Nedžarićima voze linije 39 i komercijala.

Mislim da za 9 godina niko nije ni otvarao ovo pitanje.

aaaaa

Ma to je vjerovatno zato sto te linije ne koristi veliki broj putnika u toku citavog dana. Dakle linije koje idu iz Nedžarića nisu prioritet GRAS-a. Znam da kad god bi zafalilo vozilo na nekoj drugoj liniji  , prva linija sa koje se skida vozilo je linija 31 eventualno 39. Pa ima jedan "dvokratni" red voznje sa nedzarića za Dobrinju , ali ja mislim da taj red voznje ne radi dugo dugo vremena jer nema vozila. Ide se tom logikom da stanovnistvo Dobrinje ima trolejbus komercijalu i autobuse sa linije 42 ...

MILCHO

Znam, često na 31 nema drugog autobusa, koji bi trebao voziti u špici, zapravo rijetko kad i vozi.
ali ne znam šta će skinuti sa 39 kad na toj liniji vozi samo 1 autobus.

aaaaa

Citat: MILCHO  u Siječanj 09, 2010, 12:45:33
Znam, često na 31 nema drugog autobusa, koji bi trebao voziti u špici, zapravo rijetko kad i vozi.
ali ne znam šta će skinuti sa 39 kad na toj liniji vozi samo 1 autobus.

Ma skidali su 903 par puta kad je nestajalo struje da radi umjesto tramvaja...

MILCHO

Citat: aaaaa  u Siječanj 09, 2010, 16:59:35
Citat: MILCHO  u Siječanj 09, 2010, 12:45:33
Znam, često na 31 nema drugog autobusa, koji bi trebao voziti u špici, zapravo rijetko kad i vozi.
ali ne znam šta će skinuti sa 39 kad na toj liniji vozi samo 1 autobus.

Ma skidali su 903 par puta kad je nestajalo struje da radi umjesto tramvaja...
Mislim da je na 39 vozio uglavnom 901, pa bolje bi im bilo da su skinuli bus sa neke linije na kojoj voze 2-3 autobusa.

aaaaa

Citat: MILCHO  u Siječanj 09, 2010, 18:48:32
Citat: aaaaa  u Siječanj 09, 2010, 16:59:35
Citat: MILCHO  u Siječanj 09, 2010, 12:45:33
Znam, često na 31 nema drugog autobusa, koji bi trebao voziti u špici, zapravo rijetko kad i vozi.
ali ne znam šta će skinuti sa 39 kad na toj liniji vozi samo 1 autobus.

Ma skidali su 903 par puta kad je nestajalo struje da radi umjesto tramvaja...
Mislim da je na 39 vozio uglavnom 901, pa bolje bi im bilo da su skinuli bus sa neke linije na kojoj voze 2-3 autobusa.

Ma kakav 901 taj nikad nije vozio na toj liniji. Vozio je 903 i 900 jedno vrijeme. 901 je prvi rashodovan jos dok su ostali Neoplani radili na "komercijali" . Inače 901 je odmah po dolasku imao par kvarova jedamput se cak i zapalio itd itd.
Nema vozila...ne mozes skinuti sa npr Doma armije ipak građani Dobrinje imaju alternativu trolejbus komercijalu a npr skines s Breke na kojoj rade dva a često se zna desiti da radi jedan autobus ili bare, kosevsko brdo gdje rade po dva autobusa redovno a nerijetko se zna desiti da radi samo jedan

MILCHO

Citat: aaaaa  u Siječanj 09, 2010, 19:40:32
Ma kakav 901 taj nikad nije vozio na toj liniji. Vozio je 903 i 900 jedno vrijeme. 901 je prvi rashodovan jos dok su ostali Neoplani radili na "komercijali" . Inače 901 je odmah po dolasku imao par kvarova jedamput se cak i zapalio itd itd.
Nema vozila...ne mozes skinuti sa npr Doma armije ipak građani Dobrinje imaju alternativu trolejbus komercijalu a npr skines s Breke na kojoj rade dva a često se zna desiti da radi jedan autobus ili bare, kosevsko brdo gdje rade po dva autobusa redovno a nerijetko se zna desiti da radi samo jedan
Zar nije prvi rashodovan žuti 904?

aaaaa

Citat: MILCHO  u Siječanj 09, 2010, 20:55:44
Citat: aaaaa  u Siječanj 09, 2010, 19:40:32
Ma kakav 901 taj nikad nije vozio na toj liniji. Vozio je 903 i 900 jedno vrijeme. 901 je prvi rashodovan jos dok su ostali Neoplani radili na "komercijali" . Inače 901 je odmah po dolasku imao par kvarova jedamput se cak i zapalio itd itd.
Nema vozila...ne mozes skinuti sa npr Doma armije ipak građani Dobrinje imaju alternativu trolejbus komercijalu a npr skines s Breke na kojoj rade dva a često se zna desiti da radi jedan autobus ili bare, kosevsko brdo gdje rade po dva autobusa redovno a nerijetko se zna desiti da radi samo jedan
Zar nije prvi rashodovan žuti 904?

nije buraz ...prvi je karijeru zavrsio 901 a iza njega 904 pa onda 900 nakon toga iz saobracaja su povuceni 902 i 903 ...902 je radio 27 Ilidza Hrasnica a 903 je radio 31 i 39 ....

The_Dubster

mislim da je linija br 30    Ilidža - Hadžići
a da je linija 30a 30     Ilidža - Hadžići - Drozgometva           

jer danas sam vidio tako da piše na busu, pa sad...

MILCHO

#11
Citat: The_Dubster  u Siječanj 16, 2010, 21:05:48
mislim da je linija br 30    Ilidža - Hadžići
a da je linija 30a     Ilidža - Hadžići - Drozgometva          

jer danas sam vidio tako da piše na busu, pa sad...
Tako je, ali je računaju kao jednu liniju '30' http://www.gras.co.ba/rv/bus/RV%20bus%2030.htm

The_Dubster

Citat: MILCHO  u Siječanj 16, 2010, 22:31:03
Citat: The_Dubster  u Siječanj 16, 2010, 21:05:48
mislim da je linija br 30    Ilidža - Hadžići
a da je linija 30a     Ilidža - Hadžići - Drozgometva          

jer danas sam vidio tako da piše na busu, pa sad...
Tako je, ali je računaju kao jednu liniju '30' http://www.gras.co.ba/rv/bus/RV%20bus%2030.htm


ok, samo sam vidio na usu pa reko da prenesem :)

The_Dubster

opet ovo pitanje hahahaha
na ovoj karosi piše

a na onom chipsy manu piše, iako se haman ni nevidi ali piše - ILIDŽA-OSJEK


pa sad...  ::|

MILCHO

Dnevni avaz - Autor: S. M. - N. P.

Mještani naselja Crna Rijeka u općini Ilijaš na platou Crnoriječke visoravni mirno su protestirali jer im je GRAS obustavio autobusku liniju od Sutjeske do Kamenice.

Oko 200 promrznutih mještana došli su izraziti negodovanje jer im je, kako kažu, ukinuta autobuska linija kojom su se vozili duže od 30 godina.

- U petak su nam javili iz GRASA da autobusi više neće dolaziti u ovaj kraj jer su dobili rješenje Ministarstva saobraćaja KS u kojem stoji da GRAS obustavi ovu liniju. Ovim potezom Ministarstva odsječeno je više od 15 sela i nekoliko hiljada stanovnika. Iako su nas autobusi vozali od 1974. godine, od ponedjeljka ne znamo kako ćemo na posao, a da i ne govorim šta će biti kada djeca krenu u školu. Zato smo i po minusima izašli da poručimo vlastima da ne mogu raditi šta hoće - rekao je Ramiz Bibić.

Nezadovoljni građani kažu da im niko nije objasnio zašto im je ukinuta autobuska linija. Rekli su da sumnjaju da su bez autobusa ostali zbog sukoba GRAS-a i "Centrotransa".

Kako kaže Bibić, mještani se ne žele baviti time, nego samo traže da im se autobus vrati. Ako se to ne desi, on kaže da će od ponedjeljka blokirati put prema Olovu.

Štrajk, ipak, 1. februara

Iako je sindikat vozača GRAS-a odustao od štrajka, koji je bio najavljen za 15. januar, na taj korak, kako saznaje "Dnevni avaz", odlučit će se njihove kolege iz Sindikata komunalne privrede ovoga preduzeća. Štrajk su planirali 1. februara, a iz Sindikata još uvijek ne žele govoriti zbog čega će zaustaviti saobraćaj. Kako je već poznato, Vlada KS radnicima GRAS-a isplatila je zaostale plaće i tople obroke, a preostala je isplata regresa i doprinosa.