Črnja Tours - razno

Autor Tomek, Studeni 22, 2007, 23:17:58

shef

PU-966-SL bijeli Renault Master stari model
Ne ideš u lov na patke ili brat masline pa da kažeš da je sezona završila,autobusa uvik ima,nisu ko laste da se tek na proljeće vraćaju

(c)Teutonic

sniff

Imali smo ga dva puta u 10. mjesecu  pivkan

AH Bus

novi autobusi broj 2 i 3 od ukupno 7, od jućer u floti.

Tal

Upravo objavljeno na facebook stranici magazina Transport:

Danas su nam se porukom javili putnici koji su iz Dalmacije jednom putničkom agencijom iz Rovinja putovali Na Azurnu obalu. Prema njihovom svjedočenju povratak je bio i više nego stravičan. Autobus je dva puta ostao u kvaru u Italiji, u kvaru je usred noći i usred Like ostao i kombi koji ih je iz Rijeke dalje vozio prema Splitu, Makarskoj i Dubrovniku a iz agencije su navodno prvo ignorirali bijesne pozive putnika i na koncu lagali da su poslali autobus da ih preveze dalje. Po njih je tako iz Splita u Zadar došao oronuli kombi nakon što su se jedva dovukli do izlaza Zadar 1. Nastavio ih je voziti isti, vidno premoreni vozač (još od Bosiljeva se žalio na umor) koji je opet iz Dubrovnika trebao natrag dalje s drugim gostima na put. Ukupno je vožnja do Dubrovnika trajala 30 sati!
Nakon što sutra zatražimo odgovor od agencije (nećemo ih zasad imenovati) koja uz prodaju raznih drangulija umirovljenicima nudi i turističke aranžmane, čitavu priču ćemo objaviti na našem webu i u tiskanom izdanju Transporta a potrudit ćemo se da se o ovoj problematici konačno počne pisati jer je samo pitanje vremena kad će netko nevin ovakvu neozbiljnost i neodgovornost platiti svojim životom.
Redakcija magazina Transport

Tomek

Mislim da ako ćeš se baviti ovom temom prije Črnje toursa obavezno malo istražiti Croatia bus.. Oni su prvaci u tome.. No, s druge strane većina naših prijevoznika barem malo varaju s tahografima..

Boki651

Lako za varanje s tahografima. Problem je kad uzmu lovu unaprijed za te aranžmane, a putnika uopće ne čekaju za putovanje, a čak ni ne jave da se ide ranije. Povratak novca ne dolazi u obzir, a niti ti daju napismeno da nisi iskoristio putovanje.

jesrib

Svaki problem kod bilo kojeg prevoznika pocinje...sa cjenom!!! Shvatite, cim jeftiniji budete to cete vise problema imati...
kvalitetno odrađen posao traži kvalitetne uslove rada!

podgora

Moja mater je bila s njima prije 2 godine u Toscani i rekla je nikad vise busevi sporki pod se ljepi od prolivenih sokova usluga nikakva

Poslano sa mog SM-G900F koristeći Tapatalk

Ništa kinezi samo Volvo,Man,Neoplan,Setra,Mercedes.

Tal

Gospoda ignoriraju upit putem e-maila, eto i prigodnig teksta....

http://www.transportmagazin.hr/kako-voza-crnja-tours/

actros

Svi mi koji duže pratimo forum već odavno znamo o načinu rada Črnje, kao i njemu slićne, tako da ovo nije nikakva novost. Ovdje se vjerovatno radi o tome da je "oštećeni putnik" netko iz tima ovog magazina ili netko njemu blizak, pa se taj sada njima osvećuje; šta je po meni  neprofesionalno za jedan stručni magazin...

Ovo su ozbiljne stvari, i sve potrebne radnje temeljito su opisane u Zakonu o pružanju usluga u turizmu, pa da ne dužim:
-rok za podnošenje prigovora: 8 dana od završetka putovanja
-rok za odgovor na prigovore: 15 dana od zaprimanja prigovora    ...a nisu još prošla ni 3 dana :/

Shole

Pa evo, da budem iskren,  ja neznam nijednog drugog privatnika u Hrvatskoj koji posluje na ovakav način.  Ne mislim tu na ovaj osvrt iz magazina,  već na ono o čem pišemo ovdje godinama.  Kod koga se još ovako odnosi prema vozačima,  ovoliko ih se uhodi po Europi,  dvije taho-kartice su redovna pojava.....    koji još hrvatski prijevoznik ima slične metode rada ?   

Šta očekivat od inspekcija i policije kad su gazde toliko slizani s vlašću da je jednom od braće izbrisano iz dosjea da je bio u zatvoru

jesrib

Apsolutno u ovoj prici nije kriv prijevoznik a jos manje vozaci...kriv je naravno putnik!!! Od 20 i vise turistickih ponuda, putnik izabere naravno najjeftiniju ili onu među najjeftinijima! Shvatite da nemozete za malo novca dobiti vrhunski aranzman i first class uslugu! Ne stoji đabe ona narodna...koliko para, toliko muzike...
kvalitetno odrađen posao traži kvalitetne uslove rada!

Shole

Črnja ima agenciju i svoje autobuse i još plus toga tlače ljude i prodaju im svakakve drangulije.

Dreamwalker

#88
Prije dvije godine bio sam s njima na jednodnevnom putovanju u Rovinj. Bio je onaj Red Bull Air race taj dan pa reko zašto ne? Za cijenu koju smo platili (bile su 4 osobe) mogli smo uzeti 4 povratne karte Zagreb - Rovinj - Zagreb. Jedina razlika je bila ta što smo dobili ručak u toj cijeni. Maltretiralo nas se (doslovno) u Fužinama 5 sati s prezentacijom "drangulija" koje uz poseban popust koji "možeš dobiti samo tad i više nikad jer te oni imaju u bazi da nisi iskoristio priliku" koštaju ako se dobro sjećam 10 000 kuna. "Redovna" cijena bila je oko 18 ili 19 tisuća kuna. Prikazana je i ponuda putovanja u Češku, na Azurnu obalu,... Putovanja nisu bila puno jeftinija od recimo Kompasovih. U Rovinju smo proveli 3 i pol sata. Jedina dobra stvar bio je autobus (Setra 417 HDH) i vozač koji je bio vrlo pristojan i profesionalan. Sve ostalo je bilo nula.

No, te izlete s prezentacijom magle i zjaka Črnja nije izmislio. To je prvo počelo s firmom koja se zvala Pavletić Tours. Oni su imali isto to, samo nisu maltretirali ljude. Odslušao si tu prezentaciju sat i pol i imao si ostatak dana si proveo na željenoj destinaciji. Cijene izleta su bile puno jeftinije. Moji roditelji su išli više puta s njima na izlet i bili su prezadovoljni. Nakon toga je to Črnja preuzeo. S Črnjom su išli to jednom u Rovinj i nikad više.
"Onaj tko kaže da je Solaris smeće je potpuni idiot" - (c) shef

"Ništa ti ne shvaćaš!" - (c) 421

shef

Btw od danas 4. novi MAN valjda će u nekom trenutku biti i slike
Ne ideš u lov na patke ili brat masline pa da kažeš da je sezona završila,autobusa uvik ima,nisu ko laste da se tek na proljeće vraćaju

(c)Teutonic