ex Generalturist, Zagreb

Autor manoplan, Prosinac 04, 2007, 10:39:58

elvis

Vidim da dosta prevoznika sad posjeduje MB 0303 ex GT,zanima me koliko su imali ukupno tih 0303?

adf

Kad viš nema novih fotki, evo nekoliko starih.

Prvotno bojanje Eurobus av120 (iz promotivnog letka).



Pa u novijem izdanju


Tomek

Citat: elvis  u Srpanj 24, 2009, 00:28:36
Vidim da dosta prevoznika sad posjeduje MB 0303 ex GT,zanima me koliko su imali ukupno tih 0303?

Imali su 10 komada iz 1990., 9 je kupio od njih Herc tours pa prodao dalje. Mislim da su imali i neke starije primjerke O303RHD, ali ti su prodani ranije(90-ih)..

A evo jedna poslastica, kraljevski EA Eurostar O303SHD sa klub garniturom straga, još uvijek postoji, ali je izgleda rashodovan u blizini garaže Litre toursa iz Otoka kraj Sinja -- ovako izvana uopće ne izgleda tako loše da bi bio za otpis






shef

Nisam sklon komentiranju ovakvih slika, ali od ovoga me stvarno bole i srce i duša. Ovakav zaista vrhunski i unikatan autobus u ovakvom stanju...

Da imam koju kunu viška... Ofarbat ga, skinut ova seljačka slova i ove užasne naplatke. Za koju godinu bi bio pravi veteranski klasik.
Ne ideš u lov na patke ili brat masline pa da kažeš da je sezona završila,autobusa uvik ima,nisu ko laste da se tek na proljeće vraćaju

(c)Teutonic

adf

#19
Oduvijek sam mislio kako je Generalturist imao originalan dizajn buseva devedesetih, kad sam naletio na maketu od AWM Setre 417 od Team Toura. Slicnost dizajna je zapanjujuca. I sad se ja pitam, tko je zapravo kopirao koga???? Da li netko zna???


Tomek

#20
Ovu sliku sam još davnih dana skinuo sa prijevoz.hr.
Malo sam usporedio autobuse i ne čini mi se da je ovaj rashodovani kod Litre toursa ovaj na slici, pa se postavlja pitanje koliko ih je bilo i gdje su završili?
Kad si čovjek pomisli da u vrijeme kad je ovaj Eurostar nabavljen da su naše ceste bile pune svakakvih TAM-ova, Sanosa i još svakakvih lokalnih uradaka, možete misliti kakva je on pojava na cesti bio..
Jel itko može negdje malo iskopati kakav vozni park Generalturista od 70-ih do njihova kraja?



nidi

Koliko su tek ostali dužni prijevoznicima... >:( >:(a prije par mjeseci vlasnica sa obitelji slavi rođendan na slapovima Niagare. Stara dobra priča, odvojili Generalturist putovanja od Generalturist nekretnina i izvukli novce. Treba njima zapljeniti i nekretnine, prodati i namiriti radnike i dobavljače koji su im i stvorili to što imaju...ili su imali...
*****  V     O      L       V       O   *****

nidi

*****  V     O      L       V       O   *****

NP-549


Tomek

Ciji je ovaj Cityliner ispred?

GORANMO


Tako je



Generalturist je bio registriran i za linijski prevoz. Do osamdesetineke vozili su ZG-SB-OS. Polazak iz Zagreba bio je u 15 sati.

Pitanja za znalce:
Od koje do koje godine je postojala ova linija?
Jesu li ikad (možda pedesetih?) održavali još koju liniju?

Tomek

Evo malo starih, ali dobrih, uvijek je lijepo vidjeti takve fotografije:
1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

shef

autobusse.startbilder.de - snimljeno u Švicarskoj




Prokletstvo kralja Dmitra Zvonimira. Sve uništiti, zatvoriti, rasprodati, potjerati na cestu.
Ne ideš u lov na patke ili brat masline pa da kažeš da je sezona završila,autobusa uvik ima,nisu ko laste da se tek na proljeće vraćaju

(c)Teutonic