170 A 11 M / P

Autor conecto, Travanj 29, 2009, 14:45:34

conecto

A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

conecto

#1
TAM 170 A 11 M / P u ovoj izvedbi se proizvodio krajem 70-ih dok ga 1981. nije zamijenila produljena inačica s jačim motorom i drugačijim detaljima na vozačkoj tabli. Nešto prije toga je dobio veći prednji branik koji je uglavnom bio u crnoj boji, ali i veće zračne brisače koji su radili "zajedno" tj. nije svaki radio različitom brzinom. Motor zračno hlađeni 175 KS, 5 brzina, gibnjevi, kombinirane kočnice zrak-hidraulika...
Fotke i podaci za ovaj model malo deficitarni...

Foto iz monografije Čazmatransa...
A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

Shole

Evo jednog od Autotranport Zadar, OUR Korčula

photo by 5ar

conecto

Stražnji dio TAM 170 A 11 P. Većinom su imali ispušnu cijev u donjem dijelu repa, a neki gradski modeli M (poput ZET-ovih) su imali ispušnu cijev na krovu na stražnjem lijevom kutu.

Foto iz monografije Čazmatransa...
A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

man750

#4
Postojale su dvije karoserijske izvedbe ovog autobusa. Prva koju je naslijedio od Tama AS3500E i druga gdje je iskoristena karoserija razvijena za karoseriranje autobusa na Volvo sasiji za Novi Sad. kasnije je ta druga koristena i neznatno produzena za TAM190A11 i tam 190A109 normalno u M i P verziji.
Stariju verziju karoserije mozete vidjeti na slici 5AR koju je postavio shole.
Istu karoseriju stavljali su i na prelazni model izmedju AS3500E i 170A11 nazvan 150A11 koji je u P inacici vrlo kratko bio u proizvodnji negdje 1976, a u M inacici nesto duze.
133 u ZAGREBU
22 u DUBROVNIKU
Jedan u MakarskojMAN750 Autobus ispred svog vremena
- S T E T A - S T O - B A R - J E D A N - N I J E - S A C U V A N -

zlikowszky

Ljudi imam jedno pitanje.

Svojedobno je Poljoprivredna Zagruga Sveti Križ Začretje imala dva autobusa za prijevoz svojih radnika. Koliko se sjećam izgleda karoserije, bio je to bus 170 A 11P (Autokaroserija, pretpostavljam..)

.....ali sjećam se jednog drugog detalja iz unutrašnjosti. Bile su naravno klupe s niskim naslonima, ALI... s jedne strane su bile klupe za dvoje ljudi a s druge za troje. Daklem u jednom je redu sjedilo petero ljudi. Jel vi znate kaj o tome busu, koja je to bila inačica?
Tesla je umro, Einstein je mrtav, a ni ja se baš ne osjećam najbolje.....

medo

Citat: zlikowszky  u Travanj 18, 2011, 23:13:49
Ljudi imam jedno pitanje.

Svojedobno je Poljoprivredna Zagruga Sveti Križ Začretje imala dva autobusa za prijevoz svojih radnika. Koliko se sjećam izgleda karoserije, bio je to bus 170 A 11P (Autokaroserija, pretpostavljam..)

.....ali sjećam se jednog drugog detalja iz unutrašnjosti. Bile su naravno klupe s niskim naslonima, ALI... s jedne strane su bile klupe za dvoje ljudi a s druge za troje. Daklem u jednom je redu sjedilo petero ljudi. Jel vi znate kaj o tome busu, koja je to bila inačica?


Ovaj na slici ti je prije 190A11, obrati pozornost na zadnje staklo, 170A11 je imalo upola kraće, a možda je i neki prijelazni model kao kod automontaže.

arsenal

Tri TAM-a 170A11P nekadasnjeg Arsenala Tivat, prevoz radnika.


akzg22

#8
Citat: arsenal  u Prosinac 05, 2012, 09:24:22
Tri TAM-a 170A11P nekadasnjeg Arsenala Tivat, prevoz radnika.


Ovo bi morali biti TAM 150 A 11 P,a ne TAM 170 A 11 P, jedino nisam siguran za autobus sa prednjim prozorom nižim od ostalih, da se vidi prednji kraj,znao bi ali takav prozor je imao samo TAM AS 3500 EM, koliko je meni poznato.

akzg22

Ovaj model je bio naslijednik TAM A 150 A 11 M/P. Prospekt je iz 1979. godine kada je pretpostavljam krenula proizvodnja. Izvor: kamra.si