Lasta, Beograd – fotografije

Autor negas, Prosinac 06, 2007, 15:13:33

mate

9089 s reklamom za nadolazece EP u rukometu, jutros na liniji Beograd - Pozega


mate

9168 na liniji B.Luka - Beograd


mate

9226 prije nesto vise od sat vremena na liniji B.Luka - Beograd


doBUS

Kako im radi linija Osjek-NS, koliko imamo putnika.

mate

Citat: doBUS  u Siječanj 21, 2012, 18:30:17
Kako im radi linija Osjek-NS, koliko imamo putnika.

A dosta solidno radi, imaju 3 polaska dnevno, ovisi sve od dana do dana, ali sigurno bude min. 10ak-15 ljudi po polasku, sad dok rukometna reprezentacija Hrvatske igra u NS, moglo bi biti i pojacano ;)

mate

#380

mate

9160 jutros po dolasku u Osijek


mate

9089 jutros na liniji Beograd - Pozega


mate

Jos jedna Lasta u snijegu, ovaj puta 9157 na liniji B.Luka - Beograd


mate

Gbr.9060 danas na liniji B.Luka - Beograd


5AR


mate

Beograd - Ljubljana



Slobodna voznja (isti Otokar iz proslog posta, na putu nazad za Srbiju, rijec je o Gbr.7202)


Tomek

Prijatelj iz Nizozemske mi je poslao ovu sliku koju je dobio od svog prijatelja iz Engleske koji se raspituje za ovaj autobus od Laste Beograd. Naime, rađen je na AEC šasiji koja je napravljena 1957. ali ne znaju čija je karoserija, pa bih molio iskusnije ovdje da jave ;)


Obojica su inače sigurni da karoserija nije sigurno iz Španjolske ili Grčke pa me pita koje su sve tvrtke proizvodile autobuse u bivšoj Jugi oko 1957.

manoplan

#388
Citat: Tomek  u Veljača 18, 2012, 14:21:09
pa me pita koje su sve tvrtke proizvodile autobuse u bivšoj Jugi oko 1957.
A tko sve nije radio? Autokaroserija Zagreb, Autokaroserija Split, Ikarus Zemun, 11. oktomvri ...
Svi su oni u jednom periodu radlili pod kapom FAP-a i na njegovim šasijama 5GVF ( licenca Saurer ), ali prije te suradnje svatko je radio na čemu je stigao, pa tako i na AEC-u
Ovo gore na slici jest neka egzotika, a ja bih se opredjelio za 11. oktomvri ( zbog karakteristične maske ). Ipak , zbog nekih detalja karoserije ne bih odbacio ni Autokaroseriju Split ( poznato je da su radili autobuse za Lastu, doduše 60-tih na FAP-u, ali zašto ne i prije? )

mate