MAN Lion's Regio

Autor maky, Travanj 30, 2008, 22:02:55

maky

MAN Lion`s Regio, zbilja odličan autobus. Nabavljeno 9 vrhunski opremljenih autobusa, udobnost zavidna za tu vrstu autobusa, vozio se još nisam, ali ubrzo hoću, pa ću reći i koje motore imaju, koliko KS i ostalo. Jedino što je sigurno je da imaju ručni šesterostupanjski mjenjač.

Dugopoljci uživaju u luksuzu:

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

mercedes

danas se nisam vozio sa njima ali isto hocu sutra ili u petak inace autobus po mom mišljenju je prodlican danas na Sukoišanskoj su oko 20.25 bila 3 komada jedan vozio liniju 35 drugi 28 treci 61   zanimljiva su mi na prvim vratima na skalama ona plava neon svjetla  ;D

maky

Moram primjetit da otkad su novi Regiji krenuli u promet, linija 28 vozi svaki čas, skoro kao ove gradske. Najžešće od svega je što prolazi preko pazara, gdje je jedno od glavnih čvorišta gdje ljudi čekaju autobus. I vidi se da su ljudi oduševljeni i nitko, ama baš nitko ne ostane ravnodušan kada Regio stane na stanicu.
Ljudi uglavnom gledaju s nevjericom "Ovo Prometov bus?!", "Asti, vidi ovoga!", "Linija 28?!", "Jesu ovo novi lipi?!"
A najžešći mi je bio razgovor dvojice prijatelja:
A: "Jesi vidio nove buseve?"
B: "Nisam"
A: "Da ih vidiš, naprid ti imaju neko uzvišenje, izgledaju isto onako ka Boeing (mislili su na klimu i 747)"

Malo je falilo da ne prasnem u smijeh  ;D

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

maky

Regio predvodi lavovsku ofenzivu:


g.b. 254 na liniji 28 naravno...

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

tamlover

I šta je onda 254 jučer radio u Trogiru ako vozi za Dubravu?
...i bilo je lepo i navek TAM bu....

maky

Citat: tamlover  u Svibanj 08, 2008, 18:20:17
I šta je onda 254 jučer radio u Trogiru ako vozi za Dubravu?
U Trogiru nije bio g.b. 254, nego g.b. 253 koliko ja znam  ::|
Nažalost, ne mogu vam ništa odgovoriti zašto je sad u Trogiru umjesto g.b. 253 osvanuo g.b. 247, imam posla i preko glave, stoga nemam vremena za  daljnju potragu informacija, a jedva da stignem i na forum...

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

tamlover

Citat: netko  u Svibanj 07, 2008, 19:00:16"Trogirski" g.b.254 danas u 16:30 stoji parkiran ispred garaže i mehaničari mu kopaju nešto oko motora.To nije ništa čudno jel tako,ni meni.A ovo mi je čudno.Taj Lav nosi na sebi izad na displayu broj 37 i nedugo zatim se uputi put Splita.
...a u Trogir je stigao g.b.247 koji ima na zadnjem displayu broj 36.

Jel to onda netko pomiješao brojeve. A ja se na njega oslanjam :)
...i bilo je lepo i navek TAM bu....

netko

Citat: tamlover  u Svibanj 09, 2008, 00:33:01
Citat: netko  u Svibanj 07, 2008, 19:00:16"Trogirski" g.b.254 danas u 16:30 stoji parkiran ispred garaže i mehaničari mu kopaju nešto oko motora.To nije ništa čudno jel tako,ni meni.A ovo mi je čudno.Taj Lav nosi na sebi izad na displayu broj 37 i nedugo zatim se uputi put Splita.
...a u Trogir je stigao g.b.247 koji ima na zadnjem displayu broj 36.

Jel to onda netko pomiješao brojeve. A ja se na njega oslanjam :)
Je,u pravu ste,ali nemojte zamjerit busevi su još novi pa je teško zapamti zadnji broj od g.b.-a.Ali sve jedno ostaje isto pitanje.Pogotovo oni broj 37.Znaćilo bi da je Regio vozio liniju 37 što je jako čudno.
Dok smo, neka smo, kad umremo, da se spominjemo.

maky

Vro vjerojatno je samo ostao natpis na displayu, jer Regio sigurno nije vozio liniju 37, nebi stalo ni pola putnika u njega. Možda je shole nakon što je krenuo okrenio na natpis "Promet Split" na displayu ako se zna služit njime, a zbilja je lagano...

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

markost

Danas dva Regija vozila turiste sa aerodroma za Elite travel.Vidim da su se brzo ubacili u turizam.  ;D

maky

Možda mi je jasno zašto je u Trogiru došlo do one  "rošade" garažnih brojeva.
Naime, Regije su napale dječije bolesti, pa su tako 3 ili čak 4 autobusa od 9 završila u MAN Importeru u Dugopolju jer imaju problema s vratima  :-\

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

ikar

Citat: ikar  u Travanj 25, 2008, 23:55:48
Da se malo osvrnem:

Što se tiče Regia jedini problem koji je zamijećen je da su se u početku vrata kvarila. Naravno ljudi su gurali vrata prilikom otvaranja pa su pokvarili senzore.

Nije žvaka za seljaka  ;)

netko

Danas su opet dva Regia bila u Trogiru.G.b.253 i g.b.252.Nisam vidio šta,ali vjerovatno opet turizam.
Dok smo, neka smo, kad umremo, da se spominjemo.

maky

Lion`s Regio je multifunkcionalan i visokoisplativ autobus.
Jednostavno, to je autobus napravljen da  od 7 dana u tjednu, bude u pogonu 7 dana u tjednu, isto kao i brat mu Neoplan Trendliner. Dakle, on  stalno radi i isplaćuje se, a na koncu i zarađuje i donosi firmi profit.
Vi Regia komotno možete tijekom tjedna voziti na prigradskim linijama, u pauzama prebacit turiste do zračne luke, u subotu zapalit na  međugradskoj liniji za Dubrovnik, a u nedjelju vozit kakav ugovoreni izlet. On će svaki posao obaviti kako treba.
Mislim da je to jedan od najisplativijih autobusa na tržištu i u svakom slučaju može biti samo bolje onoj firmi koja ih ima više, tako da mislim da bi se trebalo razmislit o daljnjoj nabavi još Regia...  8)

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

1024512

Pa 2 Regia i jesu namijenjena za vožnje po narudžbi.