Rad Autotroleja (2)

Autor nukleusri, Prosinac 06, 2007, 16:02:49

NP-549

Tu nema ništa novo u odnosu na klasični bus.  Pogledaj malo kad na Fiumari stoje dva busa i onda ovaj iza smota puni lijevi da obiđe prvog jer se u njemu mjenjaju vozači. Cijeli zadnji prevjes "uđe" na pločnik.  Sigurno nekih pola metra unutra
Pažljivi pratititelji foruma će se sjetit nedavnog incidenta na Jelač. trgu kad je SG220 pokupio čovjeka na opisani način  (navodno je tako bilo)

Boki651

Prije dvije godine, kroz naselje u Ćićarijskoj je prošao SG220 s Pehinarskim feštarima, dakle s punim busom bez problema je savladan zavoj iz Hosti u Minakovo i obratno, nisam vozač ali čini mi se da bi lakše s 3- osovincem bilo skrenut iz Minakova u Hosti, nego obratno.


kico101

Ne znam da li smo ovo već imali, ali dobro je vidjeti kako su ljudi zapravo površni, kada vode rasprave o nečemu u što se dovoljno ne razumiju. Još jedan tralala portal:
http://www.reklamacije.net/index.php?option=com_content&task=view&id=650&Itemid=35
Btw, nisam znao da je trolej u Škurinjama izgradio kakvu zgradu. ;D
Ima li pilota u avionu? Ako nema, zašto ga ne bi bilo.

shef

Ovo me najviše oduševilo:

   i mi smo se toga igrali, stvarno, kako uopće više voze,...a sjećam se jedne harmonike ljeti na relaciji KOstrena Rijeka-bio je isti šofer pa je možda i isti autobus, kad smo se zaustavili na jednoj uzbrdici, pa je autobus laganini išao unatrag, a iza nas more, zona sumraka...ne sjećam se više da li je stao i da li smo čekali drugi, puno je takvih slučajeva

Majko mila  :D
Ne ideš u lov na patke ili brat masline pa da kažeš da je sezona završila,autobusa uvik ima,nisu ko laste da se tek na proljeće vraćaju

(c)Teutonic

echo

Ako je suditi po riječniku, to su oni koji u busu toliko galame i guraju se da izađeš van i čekaš drugi

LuckyLooser

Gledao sam danas na KanaluRi Aktualni sat Gradskog vijeća Grada Rijeke. Jedan gradski zastupnik (ne mogu se sjetit imena, nije ni bitno) je postavio pitanje da li je sukob interesa ako KD Autotrolej d.o.o. vrši javnu nabavu robe preko firme Honoris gradnja d.o.o., ako se zna da je ta firma u vlasništvu Marina Jurišića, koji je sin Ćirila Jurišića, direktora tog istog Autotroleja d.o.o.

Za govornicu je izašao naš vrli gradonačelnik Vojko Obersnel i izjavio da ako je to istina, u tom slučaju bi to bio sukob interesa. Dakle, protuzakonito. Onda su pozvali samog Ćiru da se izjasni na to pitanje, a on je samo kratko odgovorio NE. Nakon inzistiranja predsjedavajuće D. Pešić Bukovac Ćiro je izašao za govornicu i izjavio kako tvrtka Honoris ne obavlja nikakve poslove sa Autotrolejem i da može pokazati sve fakture u zadnjih 20 godina. Taj isti zastupnik koji je postavio pitanje je tražio te fakture na uvid. Na to je od predsjedavajuće dobio odgovor kako fakture ne može dobit, jer po zakonu tom i tom.. bla bla to nije moguće, ali da će dobit pismeni odgovor (valjda isto ono što je Ćiro rekao za govornicom).

Ne znam kako vama, ali meni tu nešto gadno smrdi... BTW, preko tvrtke Honoris gradnja d.o.o. je prije nekoliko godina nabavljano motorno ulje, nakon čega je zaribalo 20-tak motora...

ikar

Od danas novi vozni red na Linijama 10a i 10/27/29.

Vozni red linije 10a je izmjenjen u jutarnjim satima i dodana je nova vožnja u 22 sata. Linije 27 sa polaskom iz grada u 10.00, 11.30, 14.20 i 15.20 voze trasom Rijeka-Urinj-Šoići-Bakar  :-\  Zanimljivost da je za tu trasu potrebno 25 minuta dok je za Rijeka-Urinj-Bakar na liniji 29 potrebno 30 minuta. Očito su 27-ce pogonjene raketnim motorima.

Subotom vožnje linije 27 sa polaskom u 11.00 i 13.15 opisanom trasom.
Nedjeljom vožnje u 11.00 i 14.00 također opisanom trasom.

Vikendom se Vr linije 10a nije mjenjao.

ikar

Ima još izmjena vikendom. Neki večernji polasci linije 10 idu preko Paveka!!!

Subotom:
19.25 Šoići-Rijeka
20.25 Šoići-Rijeka
22.10 Šoići-Rijeka
23.10 Šoići-Rijeka

Nedjeljom:
19.40 Šoići-Rijeka
20.55 Šoići-Rijeka
22.10 Šoići-Rijeka

Vozi se ovako:

mivano

U utorak šole u 673 oko 11.30 na stanici Ante Kovačića vukao babu zaglavljenu u vratima nekih 4 metra, ljudi počeli galamit i onda je stao, baba opsovala; ko zna šta bi bilo da ljudi nisu galamili. A nije bila gužva, mogo je vidjet ali nije pazio. Inače taj šole je poznat po takvim stvarima. Jednom je kartao sat vremena na Lokvi, umjesto da krene odmah u 18:10 !

ikar

Nije mi jasno kako je mogo vuć ljude s tim autobusom koji ima blokadu vrata i nemože krenuti dok ne otpište svoje i zatvore se.

mivano

ne bi vjerovo, ali 673 voze s otvorenim prednjim vratima jer je ovih dana vruće,nema blokade ko recimo u 687,možda je napravljena neka preinaka?

ikar

Jasno mi je za prednja, to je na većini modificirano, ali nije mi jasno šta je s prednjima vuko babu?

Tomek

U Zagrebu ima podosta autobusa s kojih su skinuli te blokade da bus ne može krenuti ako vrata nisu zatvorena, to uopće nije problem..

mivano

#43
vidim da nisam bio jasan, vrata su se zatvorila, a on je babu vuko po cesti, ruka joj se zaglavila, prebrzo je zatvorio jer nije gledo,vuko ju je zadnjim vratima

mivano

Novost s Autotrolejeve web stranice: "Obavještavaju se korisnici naših usluga da smo, iznimno za mjesec listopad 2008. godine, u nedjelju 28. rujna 2008. godine, organizirali prodaju svih vrsta karata na svim prodajnim mjestima u vremenu od 9:00 do 17:00 sati. "
Čemu im ovo? Da smanje gužvu na šalterima zbog studenata?