Organizacija prometa uoči i za vrijeme blagdana Svih svetih

Autor mansg313, Listopad 31, 2008, 19:10:05

tramvajac 92

Dvojbeno je koliko ovo spada u ovu temu ali ne mogu odoljeti:

421

Iako se kaže da slika govori više od riječi, dobro da nisi odolio jer je ovo prva primjena validatora s dvije funkcije!
"Putne karte moći će se kupiti na svim ulaznim stajalištima kod zaposlenika ZET-a, a prijevoz  će se moći platiti i vrijednosnom kartom.  Za tu namjenu na svim ulaznim stajalištima bit će instalirani aparati za naplatu i poništavanje karata te registraciju tzv. validatori. Korisnici novih pretplatnih karata također će se, prilikom prolaska uz aparat, morati registrirati prislanjanjem kartice."
Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln

manoplan

Citat: tramvajac 92  u Listopad 30, 2010, 19:58:02
Dvojbeno je koliko ovo spada u ovu temu ali ne mogu odoljeti:
http://i56.tinypic.com/34humx2.jpg

Spada. Jedan ovakav je danas bio i na Kaptolu. Nisi mogo do njega doć od ljudi  ;D ( Šalim se, naravno ).
Imao je status spomenika. Svi su ga gledali i divili se.

conecto

A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

421

Uoči i na blagdan Svih svetih, u nedjelju i ponedjeljak - 31. listopada te 1. studenoga, u tramvajskom i autobusnom prometu primjenjivat će se  izvanredna organizacija prijevoza.
Koliko je meni poznato linije za Mercatone i Jakuševec su izvanredne. Slijedom toga ne vrijede karte za redovni prijevoz,već samo one kupljene u vozilu poštambiljane sa  "Sajam" i " Mercatone" pa bi upotreba tih spomenika trebala biti u funkciji poništavanja karata kupljenih specijalno za tu namjenu.
Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln

Berlingo

Citat: manoplan  u Listopad 30, 2010, 18:50:03
Danas je bila prilična gužva na Kaptolu. Što će tek biti prekosutra  :)

gbr. 188 je dobio po repu. Na lijevoj strani (odostraga) je zadobio oštečenja pa je bio parkiran sa strane...

http://i287.photobucket.com/albums/ll136/manoplan00/PA300007.jpg
Taj se incident dogodio u 11.57. Otprilike 100m od polazne stanice na Kaptolu. Covjek je izlazio u rikverc sa starijim Mercedesom,rekao bi onaj 190D. Neznam kako se tako zeznuo, mozda je mislio da prolazi solo bus. Razbio je i sebi zadnje svijetlo i vezni lim. Ovo je bus dok su jos putnici bili unutra.


Ovdje se vidi da je nestalo i lijevo gabaritno svijetlo.



Odmah se stvorila guzva i ovdje mi nije jasno zasto je vozac od 684 prestigao cijelu kolonu i onda se nije imao gdje ubaciti.


I onda se bus pojavio na Kaptolu. Na zalost ova je kroz staklo koja je ograda terase jednog kafica.


Inace, nikad se nisam nasao u Zagrebu uoci ovog blagdana. Bio sam na Kaptolu dosta vremena. Moje velike pohvale na rad ZET-a, dosta dobro organizirano, gotovo savrseno. Jako puno ljudi vidjeno na terenu. Mi u Rijeci o tome mozemo mastati. I da, svi, ali bas svi autobusi su jako bljestili,vidjelo se kako su sredjeni. Svaka cast!






manoplan

Citat: Berlingo  u Listopad 31, 2010, 01:51:30
Taj se incident dogodio u 11.57.
Ja sam naišao dosta kasnije i još je bio sa strane. Tek se radio očevid. Toliko su se uzmuvali oko njega da sam ja mislio da je pregazio dvajst ljudi na okretištu

Citat: Berlingo  u Listopad 31, 2010, 01:51:30
Na zalost ova je kroz staklo koja je ograda terase jednog kafica.
Pizzeria/kafić je Capuciner. Dobra baza za ''snimanje'' situacije  ;)

tramvajac 92

@ 421 za Mercatone nema više izvanrednog prijevoza nego samo redovna linija do G. Stupnika http://www.zet.hr/media/71002/111.pdf

conecto

Citat: Berlingo  u Listopad 31, 2010, 01:51:30

Inace, nikad se nisam nasao u Zagrebu uoci ovog blagdana. Bio sam na Kaptolu dosta vremena. Moje velike pohvale na rad ZET-a, dosta dobro organizirano, gotovo savrseno. Jako puno ljudi vidjeno na terenu. Mi u Rijeci o tome mozemo mastati. I da, svi, ali bas svi autobusi su jako bljestili,vidjelo se kako su sredjeni. Svaka cast!


U ZET-u je tako za blagdan Svih svetih otkad ja pamtim (a dosta dugo pamtim, još dok su to vozili MAN-ovi 890 UO). To je već postala tradicija, nekad je slična organizacija znala biti i prilikom održavanja Zagrebačkog velesajma, a unazad par godina postoji nešto slično kad se održava Snježna kraljica.
Autobusi su se uvijek za te vožnje malo bolje sredili. Busevi APP inače blistaju, a za takve prigode sredili bi se i busevi APD. Ove godine nažalost ni to više nije tako, izlazili su jutros neki ne baš blistavi, jedan novi Citaro G čak s grafitom na zadnjoj haubi (unutra da se ne priča).
A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

Berlingo

Citat: manoplan  u Listopad 31, 2010, 07:34:38
Pizzeria/kafić je Capuciner. Dobra baza za ''snimanje'' situacije  ;)
Nisam mislio da je to bitno, ali jako lijepo napisano. Dobra baza. A ZET-ovci kuze moj kamion (vecina), sad ce traziti tko je to tamo na terasi s aparatom.  A mene to nije puno briga. ;D

Portos

Na liniji do Miroševca danas je vozilo desetak Citelisa, uglavnom onih koji imaju g.b. između 770 i 780. Bili su vrlo popunjeni u polascima, čak bih rekao jako popunjeni. Umjesto 710 i 730 baze su glumili Urbyji 605 na Oporovečkoj i 604 u Dubravi. Gore sam se vozio sa 779 a dolje sa 777. I Kekobusa sam sreo u Dubravi...

PRAVILA foruma autobusi.org:
Ukoliko želite citirati tekst s neke druge web stranice, pored navođenja citiranog linka obavezno citirajte i pripadajući tekst.

Berlingo

Moje informacije iz Zagreba govore da sve savrseno i bezprjekorno stima sto je ustvari jos jedna pohvala za ZET, a najvecu guzvu napravili su TAXI vozila koji su vozili zabranjenim smjerom.

mate

Bio sam danas u Zagrebu i u Sesvetama, te sam bio malo pratio voznje od Markova Polja i s Kaptola, i stvarno svaka cast ZETu za ovakvu organizaciju, jer su busevi stalno bili u pogonu :)

conecto

Što se APD tiče za Miroševac (kao što je Portos napisao) vozili su sve redom zglobni Citelisi, za Markovo polje jučer sve novi Citari G, a danas su ih pojačavali Citelisi (uglavnom oni s manjim garažnim brojevima ispod 760). Na Markovom polju osjećao se danas veliki pritisak putnika, očito je najveći rast ovog groblja iz godine u godinu. Preko 20 zglobnjaka uglavnom se stalno vrtilo bez prestanka. Srećom, nije bilo velike gužve u prometu, ali stalan problem stvara dionica između Popovca i Markovog polja gdje busevi zbog uske ceste voze naizmjenično, a vrlo je usko i u predjelu samog stajališta u Popovcu nakon što se skrene lijevo, pa su se izvodile svakakve akrobacije kod mimoilaženja, ali sve je prošlo dobro.
710 bio je u Markovom polju, 730 više ne postoji.
A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

Mirta


ZET je doista i ove godine zaslužio svaku pohvalu za savršeno organiziranje prijevoza.
S  Kaptola su danas autobusi polazili jedan za drugim pa nije bilo povorke ljudi, a isto tako i na povratku s Krematorija. Putnici zadovoljni i bez brundanja. A Zetovci raspoloženi, ljubazno su pozdravljali svakoga (premda im svi nisu uzvraćali pozdrav). Skupina dežurnih na Kaptolu kraj svojih se vozila opušteno šalila.
Sve u svemu, bio je to lijep blagdanski štimung lijepoga jesenjeg dana.   
Nikad ne reci:"Nikad!".