Razno (2)

Autor shef, Ožujak 30, 2012, 22:16:14

kico101

Da li netko prati koji je prosječni vijek novotarija u Rijeci. Sjeća li se tko još elektromobila na lukobranu, a ni bicikle baš ne viđam previše. Zelena linija 100, linija 13A G. Vežica- Lopača, u koliko buseva rade najave stanica, u koliko klime, u koliko displayi?
Ima li pilota u avionu? Ako nema, zašto ga ne bi bilo.

NP-549

Moram priznat, jedan od boljih postova na forumu u zadnje vrijeme.


Toni602

Htio bih pohvaliti šoleta koji je jučer vozio 20 oko 2 popodne stari SU240 ja mislim gbr 586 covjek je nabio bus do ibera te sam stigo na deltu za 10 minuta(isao sam od tehničkog do delte da stignem na 29a)
Svaka čast!

Poslano sa mog SM-A320FL koristeći Tapatalk

602-masaza za kicmu, a muka za guzicu!

kigor

Neke nove linije jutros




Sent from my iPhone using Tapatalk

Boki651

Ionako je istekla, čini mi se Nizozemska ili Portugal. Vjerojatnije ovo prvo.

Paško

Promašio si ceo fudbal. To su slovenske izvozne tablice.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

kigor

Radi se o slovenskoj tzv zoll tablici. Krsko


Sent from my iPhone using Tapatalk

Boki651

Citat: amfan  u Travanj 27, 2018, 14:44:48
Promašio si ceo fudbal. To su slovenske izvozne tablice.

Gledao sam na stranici sa svjetskim registarskim oznakama i o dizajnu mi se činilo da je Portugal ili Nizozemska. Mea culpa :D

Toni602

Da pitam vas šofere, možda znate razlog; zašto je sa 588 maknut displej? 599 je jedini SU240 koji IMA displej ali od SL-a ili od Eurobusa, što me dovodi do sljedećeg pitanja, zašto ne voze stari EL-ovci? Ja sam se samo jedanput uspio provozat na 20 u 649. Jedno vrijeme nijedan nije vozio pa je prošlo mjesec dana i opet su vozili. Jeli u pitanju da je stari 649 otišao u rashod??? Ja se samo sjećam da je bio jedan od Avtomontaže tipa 642 i taj 649. Onda jedan dan taj 642 nije vozio, tj. nisam ga viđao. Sad pak 649.  ???
602-masaza za kicmu, a muka za guzicu!

zvone16

pretpostavljam da si relativno mlad

uzmi par dana prolistaj sve threadove od prve do zadnje stranice i budeš našao odgovore za sve  :)
ZvoneXp

gorgoroth

Zašto takav nastup s visoka, lik lijepo pita, je problem odgovoriti, ne kužim takvu bahatost,tu smo s istim razlogom,umjesto da se podupiremo neki se jedva čekaju drugoga omaložavati

Matija87

Nije ovo nikakav nastup s visoka..Dobro mu je rekao . Prvo treba malo dat truda i prolistat forum , ako se ne nadje odgovor onda se lijepo postavi konstruktivno pitanje na koje će svi drage volje odgovoriti.

Toni602

Dobro, a jel mozda znate gdje bih mogao naći sve te informacije?

Poslano sa mog SM-A320FL koristeći Tapatalk

602-masaza za kicmu, a muka za guzicu!

Toni602

Dal znate od cega je ovo karoserija?? Ovo vec stoji jedno 5 godina a neznam od cega je

Poslano sa mog SM-A320FL koristeći Tapatalk

602-masaza za kicmu, a muka za guzicu!

NP-549

#944
Citat: Toni602  u Travanj 27, 2018, 22:14:10
1. Da pitam vas šofere, možda znate razlog; zašto je sa 588 maknut displej?
2. 599 je jedini SU240 koji IMA displej ali od SL-a ili od Eurobusa, što me dovodi do sljedećeg pitanja,
3.zašto ne voze stari EL-ovci? Ja sam se samo jedanput uspio provozat na 20 u 649. Jedno vrijeme nijedan nije vozio pa je prošlo mjesec dana i opet su vozili. Jeli u pitanju da je stari 649 otišao u rashod??? Ja se samo sjećam da je bio jedan od Avtomontaže tipa 642 i taj 649. Onda jedan dan taj 642 nije vozio, tj. nisam ga viđao. Sad pak 649.  ???

1. nije maknut, samo ne radi već dosta vremena. Možda i 2 godine
2. 599 je davno dobio display ( negdje oko 2005.) i kupljen je novi, a ne prebačen s nekog busa
3. Svi autobusi EL serije (616-620, 641-650) su odjavljeni (neki i fizički rashodovani) jer ove godine stiže 20 novih autobusa, a kad je došla prošla serija 821-830 nije rashodovano puno autobusa. Doduše mogli su ostavit nekoliko dobrih EL-ova koji leže bez tablica potpuno ispravni (641,642,643,649). Povučeni su bap EL-ovi da se smanji nabavka rezervnih djelova jer je lakše isključit cijelu seriju buseva nego 5 komada SU240, 5 SL222, 5  EL262.  Oni nisu bili povučeni pa vraćeni, nego su na mjesec dana bili iz prometa isključeni svi SL222 (stari turčini 626-640) kad su se 3 komada zapalila. Vraćanjem SL222 u promet, odjavljeni su preostali EL-ovi.

EDIT: zadnja slika - po obliku krova rekao bi TAM 190A11T.  Gdje to stoji, i koliko je veliko ?