Slavonija Bus - razno

Autor Tomek, Siječanj 16, 2008, 21:47:54

lussin

Slavonija kreće iz Malog Lošinja i do trajekta staje jedino u Cresu, dok Autotrans kreće iz Velog i staje po svim selima, a kreću niti 5 minuta prije Slavonije

Kolega garažer

PROMET Split

Paško

http://100posto.hr/news/vozac-se-satima-nije-skidao-s-telefona-tri-puta-smo-skoro-izletjeli-s-ceste

Citat:
Panika u autobusu Vodice-Zagreb
'Vozač se satima nije skidao s telefona, tri puta smo skoro izletjeli s ceste'

Tomislav Kukec

02.08.2017.08:35

Sigurno svi znate onaj citat: Volio bih da umrem mirno i u snu, a ne vrišteći kao putnici u njegovom autobusu.

Crni humor na stranu, ali ono što se dogodilo putnicima autobusa tvrtke Slavonija bus, koji je u utorak ujutro iz Vodica oko 10.45 krenuo za Zagreb, ne zvuči nimalo bezazleno.

Glumica Dora Lipovčan bila je među putnicima koji su tijekom vožnje panično pogledavali u smjeru vozača koji se gotovo čitavo vrijeme vožnje nije skidao s telefona.

Da se na liniji nešto neobično događa primijetili su čim su ušli u autobus i vidjeli da je vozač sam. Pravila, kako zakonska tako i većine prijevoznika, nalažu da se na međugradskim linijama uvijek izmjenjuju dva vozača, no ovog puta to nije bio slučaj. Vozač je najprije preuzeo svačiju prtljagu, potom svima pregledao vozne karte, a onda krenuo na put. I sve bi, možda, bilo dobro da tada nije krenuo telefonirati.

"Odmah nakon što je krenuo počeo mu je zvoniti mobitel. Imao je barem sedam, osam razgovora s nekim tko nije mogao pronaći neki autobus. Zvao je i druge ljude, čitao im poruke, onda krenuo pisati SMS-ove i opet počeo telefonirati. To je trajalo sve do 13 sati kada je konačno počeo voziti bez telefona u rukama ", otkriva Dora.

No, veselje nije dugo trajalo. Već za tridesetak minuta vozača je netko nazvao i show je ponovno krenuo.
Policija zaprimila prijavu protiv vozača

"Skoro smo tri puta izletjeli s ceste", kaže šokirana glumica, dodajući kako su se putnici prestravili kada je vozač u jednom tunelu umalo izazvao prometnu nesreću.

"Nije se na vrijeme počeo zaustavljati jer je pisao poruke, jedva smo izbjegli sudar s automobilom", kaže Lipovčan.

Došla je i pauza, a glumica s ogorčenjem primjećuje kako je tih petnaest minuta jedino vrijeme za koje vozač nije koristio mobitel - bio je zauzet jelom.

Kada je shvatila, gledajući ga u retrovizor, da vozač katkad i po 15 sekundi ne skida pogled s mobitela, priču je nakon što je stigla u Zagreb odlučila prijaviti policiji. No, u policiji su joj rekli da je sada prekasno kako bi ga presreli na licu mjesta, te da bi najbolje bilo da im dođe osobno podnijeti prijavu.

Dori se nakon svega mailom javio direktor firme i ispričao se te je rekao da će obaviti razgovor s vozačem i sankcionirati ponašanje.

"Nakon svega to je bilo pristojno i ažurno od njega", rekla nam je glumica.

Tvrtku Slavonija bus smo pokušali kontaktirati, ali nam se nitko nije javljao na telefon, a odgovor mailom još čekamo.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Majstor

Od danas 2 nova Neoplana Tourlinera u Slavonija busu
Sretno !
Samo mi sudite pošteno !

mate

2 danas stigla, 2 stizu u 3.mjesecu

Majstor

Danas stigao Kralj lavova !
Samo mi sudite pošteno !

Majstor

Dodajte u vozni park  3 x  Setra 431 DT
Euro 6 
Samo mi sudite pošteno !

sniff

Jedna je bila danas u Zagrebu, SB-0040-NG.

Dreamwalker

#263
Tako je. Došle su 3 Setre S 431 DT, sve su u Filxbus shemi i dodane su u popis voznog parka. Imaju registracije:
SB-0038-NG
SB-0039-NG
SB-0040-NG
"Onaj tko kaže da je Solaris smeće je potpuni idiot" - (c) shef

"Ništa ti ne shvaćaš!" - (c) 421

sniff

Dodaj još i Dailya SB-0023-NG i Citylinera SB-0024-NG  thumbs

sniff

Ja sam šofer, ja sam šofer, vozim kola jaka

Paško

Vidio sam objavu na fejsu kad je izašla i odavno se nisam tako dobro nasmijao ;D :)evil
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!


travel0101

#268



I vozačima otkaz