ZET razno (2)

Autor plavi ZET-ov bus volim, Rujan 05, 2011, 18:57:30

STIB

Ta isto ne zna što priča...
Pozdrav iz Zagreba
ZDRU

man323

Vjerojatno će biti blokane stranice sa video sadržajima poput YouTube-a i sličnih, jer troše puno podataka.

STIB

Na ZETovoj stranici piše ipak malo točnije - da će uređaji biti instalirani u tri autobusa "koji će voziti na frekventnijim linijama"
Pozdrav iz Zagreba
ZDRU

MAN truck bus

#1503
To je i Citelis 770 na 109 upravo sam u njemu. Internet se zove Grad Zagreb i moraju se prihvatiti pravila. byeg
Na YouTube se može ali se nemogu skidati aplikacije.
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

STIB

jesi li siguran da je to mreža od busa?
Pozdrav iz Zagreba
ZDRU

MAN truck bus

#1505
Da, Grad Zagreb ima jedino na Cvjetnom i užem gradskom središtu, oko Glanog. byeg

P.S. Ja sam se vozio od Islandske do Kauzlaričevog prilaza.
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

atr-zgb

kaj brijes ti, svi terminali su pokriveni besplatinom Wi Fi mrežom, ide projekt da se vidi koliko se ljudi spaja na internet u busu tokom korištenja usluge prijevoza, dva solo busa i dva zglobna u sebi imaju ugrađene odasiljace preko kojih se putnici spoje i tokom vožnje koristie besplatnu uslugu, trenutno će busevi prometovat svakodnevno na liniji 109 i 118, sad sam u garazi pogledao.

ManNLNG

Gbr.312 ima wifi vidio sam ga jučer ali nisam skužio da ima wifi,vozi već par dana na 118.
EUROBUS AV120

STIB

Tema je zapravo naš voljeni Veliki Vođa, ali ima veze s autobusima pa stavljam ovdje:
http://www.jutarnji.hr/vijesti/zagreb/epska-pogreska-na-gradilistu-popularnog-zagrebackog-trga-sagradili-fontanu-postavilili-travnjak-a-onda-shvatili-pa-tu-autobusi-ne-mogu-proci/5760251/

EPSKA POGREŠKA NA GRADILIŠTU POPULARNOG ZAGREBAČKOG TRGA
Sagradili fontanu, postavilili travnjak, a onda shvatili: 'Pa tu autobusi ne mogu proći!
OBJAVLJENO: 14.03.2017. u 13:40

Prema svemu sudeći, struka je bila u pravu kada je još na ljeto upozoravala da predstojeće uređenje Britanskog trga neće dobro završiti jer se ne radi po planu arhitekata s Arhitektonskog fakulteta, čiji je rad davno proglašen najboljim.
Naime, jučer su, samo tri dana nakon što je oko fontane, sagrađene na središnjem dijelu trga, postavljena trava i udaren zadnji "glanc", opet imali posla teški strojevi.
- Moramo za metar suziti zeleni otok oko fontane - sve je što su nam htjeli reći radnici. Iz gradske uprave nam do zaključenja ovoga izdanja nisu odgovorili tko je i zašto pogriješio te koliko će ta greška dodatno stajati građane. Neslužbeno doznajemo da su pogriješili gradski projektanti iscrtavajući širinu zelenog otoka koji okružuju fontanu pa autobusi oko tog rotora zbog preuskog kolnika nisu mogli prolaziti bez opasnosti od sudara.
Dva bagera su tako jučer oko 11 sati počeli trgati tek postavljene betonske rubnjake i iskopavati zemlju uništavajući prošli petak postavljen travnjak. Stanari Britanca fotografirali su tu scenu ne skrivajući ogorčenost ponovnim radovima, ali i samom idejom gradonačelnika Milana Bandića da se ondje postavi fontana.
Struka
- Malo se ruši, malo gradi. Bitno da svi imaju posla. Sve ćemo to duplo platiti jer je netko krivo okrenuo šestar. Pa pogledajte, tek postavljeni rubnjaci su uništeni, još ih ovaj s krampom dodatno trga - kaže Srećko Senčer, koji na Britancu živi 60 godina. Reagirala je i struka.
- Svi zahvati koje inicira naš gradonačelnik čista su improvizacija, projekta nema. Stvari se rješavaju ad hoc. Mučno mi je i prolaziti tim kvartom - rekao je arhitekt Jesenko Horvat, jedan od autora idejnog rješenja za Britanski trg.
Pozdrav iz Zagreba
ZDRU

Dreamwalker

Izbori su blizu vol. 5

http://www.vijesti.rtl.hr/novosti/hrvatska/2648897/odsad-vise-ne-pisite-kazne-svercerima-nije-bas-zgodno-kontrolori-zet-a-dobili-kontroverzan-predizborni-naputak-/

Citat:'Odsad više ne pišite kazne švercerima, nije baš zgodno': kontrolori ZET-a dobili kontroverzan 'predizborni naputak '

Kontrolorima je rečeno da bi mogli "smanjiti intezitet puisanja kazni putnicima", pogotovo onima kojima je trajanje polusatne karte od četiri kune istekne

"Odsad više ne pišite kazne švercerima, nije baš zgodno", glasio je naputak koji su ZET-ovi kontrolori karata dobili na jednom od redovnih sastanaka sa šefom, održanim 1. ožujka, piše Jutarnji list.

Nakon što su kontrolori zatražili pojašnjenje i da im se naputak dostavi pismeno, nisu dobili nikakav odgovor te im je bilo jasno kako je ovaj zahtjev došao "s više instance" u svrhu predizobrne kampanje.

Ante Jelić iz Sindikata vozača i prometnih radnika ZET Zagreb rekao je kako je naputak apsurdan, te da će svaki korisnik ZET-a podržati niže cijene prijevoznih karata."Takav naputak nije sukladan Pravilniku i poručio sam kontrolorima da nastave raditi svoj posao kao što su ga radili i dosad. Taj naputak je otvoreno ruganje za 80-ak posto putnika koji redovito kupuju karte i pokaze. Oni bi ispali budale", tvrdi Jelić.
"Onaj tko kaže da je Solaris smeće je potpuni idiot" - (c) shef

"Ništa ti ne shvaćaš!" - (c) 421

Kublach

Citat: MAN truck bus  u Ožujak 13, 2017, 13:16:53
Da, Grad Zagreb ima jedino na Cvjetnom i užem gradskom središtu, oko Glanog. byeg

P.S. Ja sam se vozio od Islandske do Kauzlaričevog prilaza.
Citat: atr-zgb  u Ožujak 13, 2017, 22:53:00
kaj brijes ti, svi terminali su pokriveni besplatinom Wi Fi mrežom, ide projekt da se vidi koliko se ljudi spaja na internet u busu tokom korištenja usluge prijevoza, dva solo busa i dva zglobna u sebi imaju ugrađene odasiljace preko kojih se putnici spoje i tokom vožnje koristie besplatnu uslugu, trenutno će busevi prometovat svakodnevno na liniji 109 i 118, sad sam u garazi pogledao.

Ne samo terminali, nego cijeli grad je pokriven ako niste primjetili... Parkovi, trgovi, veće ceste (npr. Maksimirska)

Evo slike ako slučajno niste primjetili Ciskače... Imaju ovi modeli i oni sa tri antene prema dolje...


221

Citat: STIB  u Ožujak 14, 2017, 13:49:13
Tema je zapravo naš voljeni Veliki Vođa, ali ima veze s autobusima pa stavljam ovdje:

Obožavatelji kulta i lika Velikog vođe će ga vjerojatno opravdati da ''tko radi taj i griješi''. A neobožavatelji će nadam se, u što većem broju izaći na izbore.

Shole

Proljetni zadatak za mlađu populaciju na forumu koja voli zujat po gradu i slikavat buseve:

Popisat sve školske linije po brojevima i kojim trasama voze, te naravno i poslikat sve školske autobuse.   Možete pojedinačno, možete se udružit pa zajedno tražit škole i buseve. Kad to obavite smatrat ćete se pravim forumašima i nitko vas neće više smijet zaje.... ovdje   ;)

Ukoliko nebude interesa s vaše strane,  redovito će se brisati pogađalice, kao i slike koje su vrlo slične svaki dan bez imalo mašte.   Morate malo pridonijeti ovom forumu nekim novim informacijama i nekim trudom, a ne samo uvijek s istog mjesta poslikat par buseva.


sniff

57 vozi Oš Vukomerec  ;D

sniff

Za početak, 556 je postao ZG-4135-GE (mislim da je,al treba još provjerit) :)