Promet Makarska – fotografije

Autor maky, Studeni 21, 2007, 11:52:47

Frik85

Znači 530cd ne vozi više njemačke?

Lion's Driver

Njemačku odavno vozi 520CD odkako je došla i nitko je drugi ne smije "ni pogledati." 530 joj je bila zamjena.

Frik85

Citat: Lion's Driver  u Veljača 25, 2019, 20:37:30
Njemačku odavno vozi 520CD odkako je došla i nitko je drugi ne smije "ni pogledati." 530 joj je bila zamjena.
logično. G se preziva isto ko Mate

XDonald

421-BR
422-BR
310-CI
439-BO na đačkoj. Izgleda da tjedno rotiraju buseve po liniji ko u Splitu  :D

Paško

Od mene ništa od prinova zasad, ali tu su stari znanci.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Lion's Driver

Prinova nema za sad. Zadnja je bila sad već dobro poznata 220CM. Jedina vijest koja bi mogla neke interesirat je da je razbijena gornja šajba na 900CL. Bura je slomila granu u Brelima a vozač je pogodio.  :'(

A taj prigradski promet još muči dvojac sa Zadrvarskih linija, 470CC nakon popravka kvačila tj. zamjene cilindra da bude mekše kvačilo opet leži. Ima dva dana je riknio tahograf pa je opet 439 završila tamo. Jutros je trebalo uzeti 470CC  ;D Ja sam se makao sa Zadvarja neko vrijeme, nedostaje mi malo.

mate

Se(s)tre jutros na AKZ

Lion's Driver

Prijatelji moji dobra vam večer s Janjče od vozača kraljice 530CD   hi.

Snijeg pada sve od Sv.Roka al nema problema što se tiče vožnje. Zabrana također nema. 100ja se vozi ko po suhom  ;D


sniff

Katna Setra u ned na Zg-Ma  :D










podgora

Petica danas u Podgori.

Poslano sa mog VTR-L29 koristeći Tapatalk

Ništa kinezi samo Volvo,Man,Neoplan,Setra,Mercedes.

Paško

#715
Pretprošli tjedan morao sam nakratko u Zagreb, a terminom mi je najviše odgovarao Promet Makarska. Očekivao sam neku od Setri petica ili jednog od novijih Neoplana, ali na kolodvoru me dočekalo iznenađenje - Starliner iz 2001. godine. Taj autobus je za liniju za Zagreb, pogotovo u usporedbi s ostalim prijevoznicima, jedna velika kanta. Vrijeme ga je odavno pojelo - u njemu nema nikakvih dodataka koji moderni autobusi mogu imati poput WiFija ili utičnica (štoviše, ne možeš čak niti pročitati knjigu ako želiš jer nemaš svjetla), a i poprilično je raskliman, što se najviše osjetilo kad smo se kod Benkovca morali spustiti s autoceste zbog bure. Čak su sinjski Starlineri u boljem stanju od ovog i jednostavno nema što raditi na ovoj liniji.
Za početak MA-492-AL na kolodvoru i onda moja "pila" MA-513-AN i njegova unutrašnjost.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Paško

#716
U naletu prekrasne ironije prve svoje slike neke makarske Setre S 431 DT napravio sam - u Zagrebu. Evo MA-220-CM
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

gorgoroth

#717
Odličan ulov  thumbs

Lion's Driver

#718
I ovaj tjedan se nastavlja ta "splitska rotacija" na prigradskim linijama 6 i 7.

U srijedu sam se vratio na svoje nakon mjesec i pol dana krstarenja po autoputu i imam šta vidit, nakon ko zna kojeg već po redu kvara na gbr 160 (470CC) opet je na jutarnjoj 6ici i popodne na 7ici završio gbr 245 (439BO). Navodno je alanser bio u kvaru po koleginoj priči.

Slijedi zamjena autobusa s kolegom u sred popodnevne smjene tamo oko 17h pa 470CC opet završava smjenu na svom mjestu na Zadvarju.
U četvrtak ostaje normalno da bi jučer opet dobili gbr 245 (439BO) jer 470CC ide na baždarenje tahografa. Jučer popodne ponovo ja na 7ici ponovo zamjena u pola smjene.



Na 499AL obećanog napretka nema, najnoviji gradski autobus u firmi i dalje leži sav raskopan i prašnjav a vozaju se krševi na Zadvarje radi jednog jedinog kvara.





Na prigradskim linijama 1,2,3 se rotiraju  MA553AM, MA241AG, te MA436BO zajedno sa svojim Vozačima.

MAN truck bus

MA102BR danas na AKZ
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"