Volvo

Autor Tomek, Prosinac 01, 2007, 16:41:05

conecto

Citat: tomekk  u Siječanj 24, 2010, 14:09:10
A volvo 8500, dosta je sličnosti s 8700 pa ne znam koja je svrha :-\

Za toga ne znam!
A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

tomekk

Nego, mislim da je u Hrvatskoj volvo preslabo usmjeren na autobuse te da bi trebali poraditi na tome.Imam osjaćaj da su oni fokusirani samo na kamione :-\
Život je kao matematika - ako ide lako, vjerojatno nešto radite pogrešno
RIP Grga

conecto

Ma kreću i busevi, samo su u početku više fokusirani na turistički 9700 (i imaju već dosta uspjeha jer to je strašan bus), dok za gradski 7700 nisu dovoljno "potkovani" za natječaje javnih gradskih firmi. Ali mislim da bi uskoro se moglo proširiti i s 8700.

A imaju po potrebi 8700 LE i troosovinca

A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

tomekk

Evo malo novosti iz Austrije.Novi Volvo 9700 stoji 263 000 eura, dok troosovinac stoji 288 000.
Ove fotke mi je poslao PROFA, a na fotkama je novi 9900 koji će biti prezentiran na nekom sajmu u Srbiji. Ovaj troosovinac je dug 13 metara, ima 52 sjedala te motor od 460 ks uz automatizirani 12-brzinski I-Shift mjenjač.







Život je kao matematika - ako ide lako, vjerojatno nešto radite pogrešno
RIP Grga

erobuss

Citat: Bari  u Srpanj 04, 2010, 13:25:08
http://i49.tinypic.com/538kud.jpg

Koji je ovo model?  ::|

Volvo B12 600 nema ovako ravna bočna stakla   :-\

tomekk

Život je kao matematika - ako ide lako, vjerojatno nešto radite pogrešno
RIP Grga

tomekk

Uskoro, tj za 63 dana bit će predstavljen novi Volvo 8900, a očekuje se i 9500 s euro 5 motorima.  ;D ;D
Nadam se da će biti možda i još kakvih noviteta....
Život je kao matematika - ako ide lako, vjerojatno nešto radite pogrešno
RIP Grga

tomekk

Predstavljen novi Volvo 8900.Dolazi u izvedbama Volvo D9B 380 bhp (1700 Nm)  i Volvo D7E 290 bhp (1200 Nm) euro5. D7E dolazi s automatskim ZF ili Voith mjenjačem dok D9B dolazi s I-shift mjenjačem.
Dimensions
Volvo 8900 (860 mm floor height):
Height 3.3 m. Length 12.2–13.0 m.
Width 2.55 m.
Volvo 8900 Low Entry: Height 3.3 m.
Length 12.0–14.7 m. Width 2.55 m.



Isto tako, predstavljen je i Volvo 9500 koji je zapravo identičan Volvu 9700, ali je zato slabiji 9 litarski motor - Volvo D9B Euro 5, with 380 bhp (1740 Nm), a također je i slabija razina opreme- Optimal pa bi zato trebao biti jeftiniji i pristupačniji budućim kupcima.
Više na volvo.com
Život je kao matematika - ako ide lako, vjerojatno nešto radite pogrešno
RIP Grga

tomekk

Za 40 dana predstavljanje novog modela Volvo 7900 Hybrid  8-8 Kako najavljuju iz Volva, s ovim modelom štedi se do 37% goriva....
Život je kao matematika - ako ide lako, vjerojatno nešto radite pogrešno
RIP Grga

telige

Volvo 9500, 286 KW(389 KS), I-shift-

















Nema me.

svicar

Dali tko ima iskustva sa Volvo 7700 Hybrid da razmjenimo iskustva i pitanja:)


http://www.autoag.ch/index.php?nav=5,75,171

U gradskom grada Luzerna nekoliko ih se vrti godinu dana


nas je radjen sa detaljima kao u nasim Iveco, istrumenti su  Actia
http://www.tecelyon.info/resources/Citelis2018PosteConduite.JPG

jucer je imao prvo tocenje, i bas me zanima kako ce da se pokaze u potrosnji.

Prosli smo skolovanje kako sa njime rukovati i jos smo pod dojmovima.Uglavnom, dok je baterija dovoljno napunjena krece na strujom, poslije  pali motor, i zanimljivo je da ima klasicni automatizirani 12to stupanjski mjenjac sa tarnom spojkom.Unutra je ono sredja zalost, odostraga malo visok i skucen, malo traljavo uradjen i to. Ali za vozit je ok.



shef

Malo sam se dvoumio u koju temu ovoga da stavim... mislim da ovaj model još nismo imali na forumu. Jest, radi ga Sunsundegui, ali nije Sideral, već se u nekim zemljama prodaje kroz Volvo mrežu kao original Volvo proizvod. Naziv je B9R Elegance, kao što vidite ovaj je još posebniji po dužini, 12,9m i dvije osovine, vlasnik Volvo Bus Austria:

Ne ideš u lov na patke ili brat masline pa da kažeš da je sezona završila,autobusa uvik ima,nisu ko laste da se tek na proljeće vraćaju

(c)Teutonic

telige

#57
Barbi Volvo
Tifon Ravna Gora


Nema me.

Avtomontaža

Koja je razlika između modela 7000 i 7700?

TAM

Imam pitanje koja je razlika imeđu EGS mjenjača i I-Shift-a. Meni I-Shift nije baš nešto po meni je boji EGS koji u svim AV120 busevima.
Dani ponosa i slave!