Rashodi

Autor nukleusri, Prosinac 01, 2007, 14:17:58

Shole

Ako me sjećanje ne vara, pukla mu je ruda, što nije baš kvar poslje kojeg slijedi visoka peć

kico101

Citat: Shole  u Prosinac 28, 2010, 00:43:03
Ako me sjećanje ne vara, pukla mu je ruda, što nije baš kvar poslje kojeg slijedi visoka peć
Egzakli.
Osim, ako nije u međuvremenu povađeno više nego što treba.
Ima li pilota u avionu? Ako nema, zašto ga ne bi bilo.

mivano

A što je ruda? Znam da to postoji za vući avione. Kakve ima veze s autobusom? Poučite me malo.  ;D

ikar

Citat: mivano  u Prosinac 28, 2010, 19:47:02
A što je ruda? Znam da to postoji za vući avione. Kakve ima veze s autobusom? Poučite me malo.  ;D

A nekako mora bit i izveden spoj prikolice i prednjeg dijela?

tramvajac 92

Čekaj zar to nije zapravo poluprikolica?  ;D
Jer mi se ovo


čini kao prikolica..
Izvor Stadtbus

Shole

Dajte molim vas ne pizdite.  Ovaj nezna šta je ruda, a kao zna sve o autobusima, a ovaj cjepidlači o lingvističkim zavrzlamama iako već 50 godina svaki zglobni bus ima prikolicu. Al ne,  28.12.2010. je ustanovljeno da smo živili u zabludi i da svi zglobnjaci imaju poluprikolicu.

conecto

Kad bi baš tjerali mak na konac, zglobni autobusi nemaju niti prikolicu niti poluprikolicu jer su to priključna vozila, a na zglobnim autobusima se zadnji dio ne može odvojiti od prednjeg iliti otkopčati.
Pošto ne postoji prikladniji izraz, za zadnji dio zglobnjaka možemo koristiti jedino pojam "prikolica" iako on to nije. Definitivno nije ni "poluprikolica" jer se ona kao takva definira tako da se njezin prednji dio oslanja na vučno vozilo (šleper).
I tako smo eto došli i do pojma "vučno vozilo" koji je neophodan kad se priča o priključnim vozilima tj. prikolicama i poluprikolicama, pa kako sada definirati nove zglobne autobuse kod kojih su motor i pogon zapravo u prikolici, tj. ona gura ajmo reć "vučno vozilo".
Tako bi se dalo unedogled...

Kod ove Göppelove kompozicije dileme nema - to je prava prikolica.
A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

mivano

Citat: Shole  u Prosinac 28, 2010, 21:55:29
Dajte molim vas ne pizdite.  Ovaj nezna šta je ruda, a kao zna sve o autobusima, a ovaj cjepidlači o lingvističkim zavrzlamama iako već 50 godina svaki zglobni bus ima prikolicu. Al ne,  28.12.2010. je ustanovljeno da smo živili u zabludi i da svi zglobnjaci imaju poluprikolicu.

Ja nikada nisam rekao da znam sve o autobusima niti to ičim pokazao.

BARCODE

Ja bih to rekao ovako ispravite me ako grješim ovaj skup vozila koji vidimo na slici ima registraciju i to vučno vozilo ima registarske oznake isprjed i iza
vučeno vozilo tj. prikolica ima reg. oznaku samo iza, a to nam govori da je to skup vozila. Monotral ima reg. oznaku ispred i iza što znači da je to jedno vozilo sa zglobom na sredini. Ovdje nemožemo više govoriti o vučnom i vučenom jer bi se onda noviji monotrali nazivali gurajući. Kao što rekoh jedno vozilo sa zglobom na sredini i pogonom na zadnjoj osovini.
Za prave prijatelje idem kroz pakao,a neprijateljima ću rado pokazati put do tamo.

tramvajac 92

Zahvaljujem na pojašnjenju.

Klanaman

Evo jedno praktično pitanje. Zašto vozač koji upravlja skupom vozila (prikolica ili poluprikolica čija najveća ukupna masa prelazi 750kg) mora posjedovati E kategoriju pa makar taj skup vozila nebio duži od npr. 8 metara, a vozač koji upravlja monotralom koji je dužine 18 metara ne mora imati uopće položenu E kategoriju?

SARI

To je već odgovoreno... jer je kategorija D+E = vučno vozilo + prikolica... a ovdje je već objašnjeno kako se u slučaju monotrala ne radi o vučnom vozilu sa prikolicom...

Klanaman

#237
Citat: SARI  u Prosinac 30, 2010, 14:04:26
To je već odgovoreno... jer je kategorija D+E = vučno vozilo + prikolica... a ovdje je već objašnjeno kako se u slučaju monotrala ne radi o vučnom vozilu sa prikolicom...
Znači, u teoriji netko tko nije sposoban položiti E kategoriju na skupu vozila koje ima duljinu 12 metara i ukupnu masu 14 tona može zakonski bez problema voziti monotrala duljine 18 metara i mase 25 tona ukoliko ima položenu D kategoriju?!!!!

EDIT ( Moderator ): Molim da se rasprava o prikolicama i kategorijama ovdje završi, jer je ovo tema Rashodi. Hvala!

shef

Počelo je temeljito čerupanje 576 na poligonu Mesokombinat. Jel netko možda zna što je sa 565?
Ne ideš u lov na patke ili brat masline pa da kažeš da je sezona završila,autobusa uvik ima,nisu ko laste da se tek na proljeće vraćaju

(c)Teutonic

shef

A di je završila druga polovica?



Ne ideš u lov na patke ili brat masline pa da kažeš da je sezona završila,autobusa uvik ima,nisu ko laste da se tek na proljeće vraćaju

(c)Teutonic