Kvarovi autobusa (2)

Autor MB FAN, Veljača 06, 2018, 22:17:24

Majstor

159 uskoro u prometu
Na obnovi temeljitoj
Samo mi sudite pošteno !

MAN19464

Pitanje za majstora.
Kada svjetli EBD upozorenje,  dal je to ispravan autobus za promet?

Citaro04

Svaki kvar i nedostatak na vozilu ujedno znači i da je vozilo nesposobno za vožnju

smogovci.bbb2

Citat: Majstor  u Srpanj 02, 2019, 20:48:54
159 uskoro u prometu
Na obnovi temeljitoj
U petak vozio na 607 hi
"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza

MAN19464

Citat: Citaro04  u Srpanj 21, 2019, 23:10:00
Svaki kvar i nedostatak na vozilu ujedno znači i da je vozilo nesposobno za vožnju.

Slažem se,  ali neki autobusi godinama voze iako svjetli EBD.
Možeš mi pojasniti što se točno dogadja kad neradi EBD, kako utječe na vožnju i sigurnost u prometu? 

MAN truck bus

@MAN19464

Mislite li na EBS ili EDC ili OBDU grešku?
U MANovoj knjizi s popisom kodova i grešaka ne mogu pronaći EBD grešku. (Mogu Vam je dostaviti na PP u PDF formatu.)

@Citaro04

Misliš da je svaki kvar pravi kvar te da ne može biti greška u senzoru odnosno računalu vozila? umnik2
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

Citaro04

Citat: MAN19464  u Srpanj 22, 2019, 08:40:38
Možeš mi pojasniti što se točno dogadja kad neradi EBD, kako utječe na vožnju i sigurnost u prometu?
EBD ide uz ABS. EBD ima sličnu ulogu kao ABS te pomaže prilikom kočenja, kad se EBD pokvari najčešće se pokvari i ABS te to naravno utječe na kočenje i postoju mogućnost zanošenja vozila.
Citat: MAN truck bus  u Srpanj 22, 2019, 09:32:23
@Citaro04
Misliš da je svaki kvar pravi kvar te da ne može biti greška u senzoru odnosno računalu vozila? umnik2
Može se dogoditi da je greška u računalu, no svakako treba posjetiti servis kako bi utvrdio o čemu se radi i kako bi uklonio grešku iz računala.

MAN truck bus

@Citaro04

Gdje si ti našao definiciju EBD sustava? Ako ne postoji greška na popisu MANovih greška s kodovima, gdje si ju ti pronašao? umnik2
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

Citaro04

@MAN truck bus
Tko je rekao da je u pitanju MAN? umnik2

MAN truck bus

MANova vozila u slučaju kvara odnosno smetnji dijagnostika i ostale opreme imaju kratice primjerice EDC dijagnostika - 02063 dok Citaro izbaci ispad regulacije motora ili smetnje u dovodu goriva.

Kako god se okrene, pokaži mi EBD grešku na bilo kojem vozilu za prijevoz putnika koje posjeduje ZET. kava

P.S. U APVG se nalaze samo 2 vozila marke Mercedes Benz koja su većinom u kvaru zbog elektronike.
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

lovac27

Jučer su velikogorički vatrogasci gasili požar na motoru busa na liniji 268 u VG. Nije nista strašno. Poslije ga je vucna služba odvukla u garažu. Koji je to gbr busa bio?

man323

Citat: Citaro04  u Srpanj 22, 2019, 09:38:51
EBD ide uz ABS. EBD ima sličnu ulogu kao ABS te pomaže prilikom kočenja, kad se EBD pokvari najčešće se pokvari i ABS te to naravno utječe na kočenje i postoju mogućnost zanošenja vozila. Može se dogoditi da je greška u računalu, no svakako treba posjetiti servis kako bi utvrdio o čemu se radi i kako bi uklonio grešku iz računala.


Nikad nisam čuo za EBD, je li moguće da misliš na EBS (Electronic Brake System) koji radi zajedno sa ABS-om?

415 ul

Electronic Brakeforce Distribution,sustavni dio Abs,elektronicka raspodjela kocenja

elez

EBD je electronic brake-force distribution i on radi zajedno sa ABS-om. Taj EBD dosad nikad nisam vidio jer ga u nas nema (znam iz reklama za Solarise da oni to ugrađuju) al iskreno nema ni potrebe za time ako je ugrađen ESP.
Sačuvaj me bože mlake pive, ladne žene i lošeg centaršuta...

man323

Taj EBD vjerojatno ima svaki autobus, jer se sile kočenja na temelju raznih faktora moraju jednako raspodijeliti...