Nabavke novih autobusa

Autor nukleusri, Siječanj 02, 2008, 12:21:13

kico101

Može, ali zašto bi smjene morale biti baš kao što su danas. Ne čini mi se da je to baš najbolji način iskorištavanja autobusa, a da se dobije i kvalitetan red vožnje. U prigradu puno praznih hodova.
Pitam se zašto danas postoji čak 18 monotrala koji voze uglavnom prigrad, ako ih treba 10-ak. Iskreno, mislim da za OŠ Kastav ne treba monotral, a ni za 10-ku i što treba toliko prekidnih na 32-ki ( 5 ??? ). Treba tu napraviti puno reda.
U gradu monotrali trebaju na 1,1A,2,3A,5,6,7,7A, u prigradu samo na 32 i možda povremeno na 18. Na 2A,5A i 8 slobodno mogu i midiji, kao i u prigradu na 13, 22,23,28,30,35,36. Mislim, možemo po tom pitanju do sutra. Nažalost, vjerojatno ćemo se opet neugodno iznenaditi kada budu objavljeni rezultati novog odabira vozila, ali to je tako.
Ima li pilota u avionu? Ako nema, zašto ga ne bi bilo.

ikar

Probaj stavit midija na osmicu u 7.20 i 13.30 sa Torpeda pa vidi dal će stat svi  ;D

Matuljske bi trebale ići solo, sve što sam se vozio tamo radnim danom su oba busa bila krcata.

Eto ti nove zanimacije, napravi novi vr i složi smjene.

kico101

Citat: ikar  u Siječanj 28, 2008, 23:55:15


Eto ti nove zanimacije, napravi novi vr i složi smjene.
Taman posla. Ter nemam vremena ko nekad. Ali, kad malo ulovim GO, možda probam nešto, ali potrajat će. ;)
Ima li pilota u avionu? Ako nema, zašto ga ne bi bilo.

ikar

Citat: kico101  u Siječanj 28, 2008, 23:50:33
mislim da za OŠ Kastav ne treba monotral

Ovo ne određuje Autotrolej nego korisnik usluge. OŠ Kastav naručuje monotrala za jutarnju i dnevnu turu i solo za popodnevnu.

kico101

Nekako su utihnule informacije o novim akvizicijama. Ne vidim ni natječaje, niti se više govori o tome. Ćiro, hoćemo to? ;) ;D
Ima li pilota u avionu? Ako nema, zašto ga ne bi bilo.

mannas


shef

Da malo popravim gornji link:
http://ponuda-jn.nn.hr/(S(w33045y1jgipxbiy1hctmy55))/showtender.aspx?ENTRY_ID=FA0D7B99-A0C3-4567-AE1F-4B3159B989EA&action=showdetail&referrer=&sessionid=

Ne mora to ništa značiti, već sam negdje bio stavio jedan takav tender koji nije nikad ostvaren.
Ipak, moguće da se radi o kakvim međugradskim midijima (tipa Isuzu/Viveo ili sl.) koji su u zadnje vrijeme vrlo popularni, ili zamjeni za 493
Ne ideš u lov na patke ili brat masline pa da kažeš da je sezona završila,autobusa uvik ima,nisu ko laste da se tek na proljeće vraćaju

(c)Teutonic

dragec52

Haj.Već dugo nisam ništa natipkao ali evo vijesti iz "POUZDANIH" izvora.U ovoj godini dolaze samo 2 busa a tek iduće MOŽDA u prvoj polovici godine,oni malo veći i malo duži. I to samo ako se zatvori financijska konstrukcija. E moj dragec sad se sliiiiiiiiiiiiiiiikaj s 582 još godinu dana. >:( >:( >:( >:( >:( >:(

LuckyLooser

Citat: dragec52  u Travanj 28, 2008, 15:41:50
E moj dragec sad se sliiiiiiiiiiiiiiiikaj s 582 još godinu dana. >:( >:( >:( >:( >:( >:(

E moj dragec, o kojem 582 se radi? Taj je već preko mjesec dana u garaži zbog jednog jedinog stakla. Kad bude izašao na cestu, plati pivu i  zveknem mu ja drugo. ;D

A što se tiče ova 2 koja dolaze, koliko ja znam, jedan ide u grad, a drugi u prigrad.

shef

Ako ste se poradovali veselim vijestima, odmah odustanite od čitanja posta.
Naime, čini mi se da nam je apsolutno svima na forumu ovo promaklo (ako je netko vidio, ispričavam se):
http://www.sabor.hr/Default.aspx?art=22012 (potreban Adobe Reader).
Nema više ograničenja 18 godina/10 godina; he,he :D čini mi se da će nabavke novih pasti u vodu, a mi za dvije godine slaviti trideseti rođendan našeg dragog 412
Ne ideš u lov na patke ili brat masline pa da kažeš da je sezona završila,autobusa uvik ima,nisu ko laste da se tek na proljeće vraćaju

(c)Teutonic

Servis

OT:

Tvoji smajlići su mi genijalni, morat ću ubaciti neku kolekciju dodatnih za ovaj forum. :)

manoplan

Citat: shef  u Svibanj 26, 2008, 15:10:04
Ako ste se poradovali veselim vijestima, odmah odustanite od čitanja posta.
Naime, čini mi se da nam je apsolutno svima na forumu ovo promaklo (ako je netko vidio, ispričavam se):
http://www.sabor.hr/Default.aspx?art=22012 (potreban Adobe Reader).
Nema više ograničenja 18 godina/10 godina; he,he :D čini mi se da će nabavke novih pasti u vodu, a mi za dvije godine slaviti trideseti rođendan našeg dragog 412

Ja sam saznao za tu vijest prije par dana,ali je nisam linkao  :-[.Po meni je donekle bila očekivana s obzirom na prosječnu starost autobusa u RH.Kad bi se provele mjere koje ograničavaju starost autobusa,mnoge firme a i privatnici,mogli bi u bankrot(mnogo njih je već na rubu),a to ni jednoj vlasti nije u interesu.Zbog bankrota bi se povećala nezaposlenost,a nebi se punio ni državni proračun.
Pitam se di nabavljaš sve te smajliće   ;D

Shole

Bilo je i za očekivat.  Zamisao je bila dobra, ali ono sa školskim busevima je stvarno bilo malo previše.  Pojasevi  (nemožeš ih natjerat ni da sjednu, a kamo li da se vežu),  žuti ispred/iza i da služe samo za te linije.  Po toj logici bi Čazmatransu trebalo 100 novih buseva koji bi vozili 7:00 - 8:30 i 11:30-14:00.  Ajde neke škole imaju i popodnevnu pa dodajte i 16:30-19:00.  Stvarno isplativo - nema šta.  Znam da cilj školskog prijevoza nije zarada, ali bože dragi pa nemoramo se baš ni razbacivat.

Moj prijedlog za školske autobuse:  do 12 godina,  niskopodni ili poluniskopodni (npr. NL i EL Manovi ili MB O405,  Citaro, Conecto) da djeca iz prvog razreda mogu lijepo ić unutra a ne da im pošalju TAM 260a119TK,  preventivni tehnički i periodični kočnica SVAKI MJESEC.

kico101

Možda je ovo već netko pronašao, ali moram priznati da je interesantno:
http://www.e-turizam.com/turizam-Javna-nadmetanja/Tenderi-Hrvatska/Page-6.html
Samo se treba učlaniti da bi se vidio cijeli tekst. >:(
Ima li pilota u avionu? Ako nema, zašto ga ne bi bilo.

nukleusri

Evo ga  ;)
10 zglobnih autobusa
Mi smo sami protiv svih, a oni nikog se ne boje