Opća diskusija

Autor TAM, Lipanj 02, 2014, 22:41:25

Lion's Driver

omsi 2 je ipak omsi 2 jer je to kako da kažem "profi simulator za kućnu upotrebu" i ima sve osim tahografa... ets 2 mi i nije napet jer se radi isključivo o sređivanju i vožnji... nema utovara istovara tahografa...kačenja šlepe... ne znam... puno toga od posla vozača fali... igrao sam i njega al tada s manje gušta jer je i sređivanje trucka bilo jadno i nikakvo

elez

Gledaj ako oces glatko igrat omsi (glatko je sve vise od 30 fps) onda kupi neki laptop ili komp sa minimalnim quad-core procesorom takta 2.4, neka graficka sa minimalno 1 GB VRAM i da ti laptop ima 6 GB RAM
Sačuvaj me bože mlake pive, ladne žene i lošeg centaršuta...

Lion's Driver

zna li netko otprilike kad će 0303

C2

Ima još dosta posla na njemu. Dosta zahtjevan posao za Perotinus-a. Teško je i njemu samom to procjenit. Najviše informacija o njegovom radu ćeš dobit ako povremeno zaviriš u temu na Marcelovom forumu u kojoj je taj model u fazi izrade. Svako malo napiše na čemu je radio i slično.

http://www.omnibussimulator.de/forum/index.php?page=Thread&threadID=42413&pageNo=1

Vk01

Pozz za sve htio sam pitati dali bi moguće od ovog CITARA sa fotke napraviti SETRU 319NF, nešto kao što je onaj lik napravio onu SETRU 415NF

Znači ovog citara malo mu teksture srediti i naprijed nabaciti jedno krilo samo




Lion's Driver

teže nego sa faceliftom... onaj je facelift...probaj se pozabavit al prvo šta ne paše su farovi i štopovi pa dalje... vrata zahtjevaju promjenu u modelu pa je to već teže.

C2

#396
Ti si rekao S319 NF; Ona ima potpuno drugačiji kostur i dizajn od Citara, veće prozore... Dok su Citaro i S415 NF skoro isti autobusi. Lakše bi bilo napravit S319NF iz S319UL od LND-a.

Vk01

Da znam da bi od s319 ul bilo lakše napraviti nf, ali ono zanimalo me dali bi bilo lagano se uhvatiti u klinč s preuređivanje tog citara u s319nf

MAN truck bus

Ardua prima via est.
Vivere tota vita discendum est.

Ako misliš da znaš možeš i imaš vremena, Blender u ruke i eksperimentiraj. byeg pivkan
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

Lion's Driver

ima li mod da na Citaru g facelift ljudi ulaze normalno na prva vrata ???

p.s... Beograd je savršen dok ne dođeš na Zeleni Venac  ;D

C2

Prije par mjeseci smo raspravljali o tome, možeš i sam to napraviti, nije komplicirano. Na istu foru ti je za sve modele.

Citat: leonardo123  u Srpanj 21, 2017, 13:49:11
Pozdrav,
Da li netko zna kako mogu regulirati na koja vrata mi ulaze putnici u autobus? Naime, htio bih da mi npr. kod Citara G samo ulaze na prva vrata.
Hvala na odgovoru pivkan

Citat: C2  u Srpanj 21, 2017, 20:05:00
Otvoriš mapu gdje ti je pohranjen Omsi, nakon toga ideš u vehicles i nađeš mapu od Citara, potom unutar nje otvoriš mapu model i nađeš fileove koji uz sebe imaju passengercabin.  Evo primjer za Citaro Facelift G od Helvete-a. Otvoriš "passengercabin_O530G_main" i pronađeš sljedeće:

[entry]
0

[entry]
1

[entry]
2

{withbutton}

[entry]
3

{withbutton}

{noticketsale}

[exit]
2

[exit]
3

[linkToPrevVeh]
24

Ovo je raspored ulaza i izlaza za prednji dio vozila. 0 je za prvo krilo prvih vrata, 1 je za drugo krilo prvih vrata, 2 za prvo krilo drugih vrata, 3 za drugo krilo drugih vrata. Dakle ako ne želiš ulaz na druga vrata obriši sljedeće:

[entry]
2

{withbutton}

[entry]
3

{withbutton}

{noticketsale}

Za prikolicu također obrišeš ulaze.
Jesi skužio princip?

MAN truck bus

@C2
Znaš li možda kako ubrzati i usporiti otvaranje odnosno zatvaranje vrata i kako maknuti onaj zvuk upozorenja prije zatvaranja vrata?
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

Lion's Driver

da...hvala... budem napravio  pivkan

C2

Citat: MAN truck bus  u Ožujak 30, 2018, 20:26:46
@C2
Znaš li možda kako ubrzati i usporiti otvaranje odnosno zatvaranje vrata i kako maknuti onaj zvuk upozorenja prije zatvaranja vrata?

Na koji model misliš?

MAN truck bus

Helvetov Citaro G Facelift.
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"