Povijest Croatia busa - ex Zagrebački transporti

Autor gaspa, Prosinac 04, 2007, 11:07:08

Paško

Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Paško

Mercedes O303 na zagrebačkom kolodvoru. by Ivan Vukovski, FB
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Paško

#167
Ovu sam već stavio u Autotrans, al neka je i ovdje. Croatiatrans je imao dosta OM-ova u neobičnim karoserijama. Neke još nismo imali na forumu, a mislim da je ova iz Avtomontaže jedna od njih:

Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Paško

#168
Nisam siguran je li ovo na slici Alain Mugica, tj. je li potpisani Melon bio fotograf ili fotografirani. Svakako, iza njega je Megaliner snimljen u Dubrovniku.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Paško

Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Paško

Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Paško

#171
Citat: Tomek  u Travanj 21, 2017, 14:00:13
ZG - 712 - HI - 422 - TAZ Dubrava D1427S Zagi (specijalno bojan za Univerzijadu) - PJ Korčula, prešao u Korčula bus

u CB bojanju :-* Orebić, 1996. ili kasnije
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Zadarsko dite

Prve dvije slike "iz Obrovca" su snimljene na autobusnom kolodvoru u Obrovcu. Slika iz drugog posta je snimljena blizu Zegara a bila je jos jedna lokacija s nekoliko ZGT autobusa koje su rascerupali pobunjenici nedaleko pozicije ove druge slike. Koliko me jos memorija sluzi........

Osoblje

#173
Na FB smo dobili ovu staru fotografiju TAZ Dubrave D6129V (ZG-856-B) na liniji Frankfurt - Imotski :)
*Većina fotografija postavljenih s ovog profila djelo su naših pratitelja na Facebooku. Hvala vam svima!*


elcamino

Listajuci stare revije..

Tada novi Neoplan Croatia Busa. Zanimljivo je da je ovaj autobus 29. registrirano vozilo u Republici Hrvatskoj na HR plocicama (ZG 129-A).

Autor fotografije je Davor Kindy, izvor Autoklub 115, 14.2.1992.

tramvajac 92

Zanimljivo, ja sam mislio da smo krenuli sa ZG 001-A

Paško

@tramvajac 92
Tablice 001-099 ne koriste se inače, samo se posebno mogu naručiti.

Citat: elcamino  u Srpanj 02, 2020, 14:39:46
Zanimljivo je da je ovaj autobus 29. registrirano vozilo u Republici Hrvatskoj na HR plocicama (ZG 129-A).

Ovo što si napisao samo je možda točno. Zapravo, nije to ni 29. kombinacija, nego je 30. (krenulo se od 100-A). Svakako, krenulo se s novim pločicama 2.1.1992. (1. je praznik) u svim područjima koja su bila pod kontrolom RH osim u Imotskom jer su se oni praktički posvađali s policijom i tražili svoje područje, što su i dobili, mislim u travnju. Tablice su se, inače, nasumično preuzimale pa je ovo lako moglo biti i 300. vozilo registrirano s HR pločicama u Zagrebu, a da ne govorimo u HR. ;)
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

elcamino

Vidis, amfan hvala na info, bas listam stare casopise iz tog prijelaznog razdoblja, tema je zanimljiva i bilo je tu svega. Tko zna.. I tocno je da je prva HR tablica bila ZG 100-A i pripadala je jednoj Zastavi 101.  thumbs

elcamino

I jos jedna sitnica. Da se poblize pojasni kakva je to bila zvijer od autobusa i pojava tada. Navedena je cijena od 450 000 DEM, plus davanja i uvoz. Mogu samo zamisliti kolika je bila konacna cijena tog busa nakon svih davanja ako je  jedan novi BMW 316i u Njemackoj kostao 35000 DEM, a kod nas vise od 70000 DEM. Astronomska cifra sigurno.