Fotografije iz ZET-ove prošlosti

Autor Portos, Prosinac 02, 2007, 08:48:07

Paško

Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!


smogovci.bbb2

Izvor: fb grupa Zakaj volim Zagreb
Stajalište autobusa u Dubravi, lin. 264 DUGO SELO-GRAČEC-ŠTAKOROVEC
"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza

Ivan

#738
Zanimljivo, očito piše "Dubrava" lijevo pa valjda na početku Av. Dubrava ali puno toga se promijenilo :) , može li netko točnije locirati ovo?
I koja bi još linija stajala tamo sljedeća? Je li to peron drugih prijevoznika koji su se u prolazu zaustavljali ili je i dio terminala Dubrava za ZET bio tamo (ili je možda još neka linija imala samo prolazak kroz Dubravu? na nekim popisima postoji brza linija 229 Borongaj-Sesvete)

Ja se sjećam da je ranih 90-ih lin. 264 u prolasku s Borongaja vozila kroz Dubravu (mislim, morala je kad nije bilo dalje Branimirove :P) ali mislim da je tada stajala na terminalu (ali ne sjećam se dobro gdje je stajala)...

smogovci.bbb2

Ovo je malo istočnije nakon zaokretnice tramvaja, nije u sklopu terminala i tu se zaustavljala linija 264 kad je vozila sa Borongaja. Mislim da je i danas  stajalište autobusa za Dugo Selo (forumaši iz Dubrave bi to mogli znati) samo što vozi Čazmatrans
"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza

Ivan

Čazmatrans (i AP Vž) otkad je napravljen sadašnji terminal u smjeru istoka stoji na zapadnoj strani terminala, malo iza izlaznog stajališta lin. 205,230,232. :)

sniff

#741
Mislim da je prva dvokatnica slijeva ugao Teslićke ulice, stajalište je malo dalje od današnjeg u smjeru Dupca koje koriste tram 4, 7 i 11, nijedna autobusna linija.

tramvajac 92

Iz Zeline i Dugog Sela busevi nekad staju u terminalu, a nekad na tramvajskoj stanici prema centru. Ali, da Ivan je u pravu za smjer iz Zagreba.

Portos

#743
Da se prisjetimo dolaska trovratih Citara G 531÷541 i 14.5.2006. kada je zadnjih 5 MAN SG 220 591÷593, 597, 598 prebačeno u APP.



592-->276



598-->279



U APP su ih odvezli ovi vozači. Na slici su i autobusi 593-->277 te 597-->278. 591-->275 je bio na servisu kuplunga i u APP je odvezen dan kasnije.


PRAVILA foruma autobusi.org:
Ukoliko želite citirati tekst s neke druge web stranice, pored navođenja citiranog linka obavezno citirajte i pripadajući tekst.

smogovci.bbb2

Izvor: fb grupa Zagreb-Kakav je bio nekada
1955. godina-Črnomerec, bivše okretište tramvaja (ZET-ov Magirus i Single Decker)
"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza

421

#745
Otkud ih izvlačiš? Iz šešira,možda?
Dvoja vrata, oba otvorena, a svi čekaju i ulaze na ona kod konduktera gdje piše "ULAZ".
Danas je to nemoguća misija.
Ili čekaju u redu za škiju?
Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln

Paško

Single decker je AEC Regal 10T10. Kad smo već kod njih, jel na forumu bilo njihovih slika u ZET-u osim ove i one u Šestinama?
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

smogovci.bbb2

Citat: 421  u Siječanj 11, 2019, 19:34:13
Dvoja vrata, oba otvorena, a svi čekaju i ulaze na ona kod konduktera gdje piše "ULAZ".
Danas je to nemoguća misija.
Ili čekaju u redu za škiju?
Možda su upravo izašli iz busa i čekaju u redu za škiju >:D
"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza

conecto

#748
Citat: Ivan  u Siječanj 08, 2019, 07:31:32
Zanimljivo, očito piše "Dubrava" lijevo pa valjda na početku Av. Dubrava ali puno toga se promijenilo :) , može li netko točnije locirati ovo?
I koja bi još linija stajala tamo sljedeća? Je li to peron drugih prijevoznika koji su se u prolazu zaustavljali ili je i dio terminala Dubrava za ZET bio tamo (ili je možda još neka linija imala samo prolazak kroz Dubravu? na nekim popisima postoji brza linija 229 Borongaj-Sesvete)

Ja se sjećam da je ranih 90-ih lin. 264 u prolasku s Borongaja vozila kroz Dubravu (mislim, morala je kad nije bilo dalje Branimirove :P) ali mislim da je tada stajala na terminalu (ali ne sjećam se dobro gdje je stajala)...

Da, ova ulica s lijeve strane je zaista Teslićka, a iza ovog kioska desno je prolaz prema staroj tržnici u Dubravi.
Ova stanica je bila aktivna sve dok nije tramvaj provozio za Dubec, dakle nekad davno 264 za D.Selo-Gračec-Štakorovec, a kasnije kad je provozio Čazmatrans također 269 -Borongaj-Sesvetski Kraljevec.
Ovo je malo starija slika pa je ispred ove stanice još i ona 261, 262, 263 u vrijeme dok su iste još vozile s Kv. trga ili Borongaja, a 1984. premještene su na novootvoreni terminal Sesvete kad su od ČZT preuzete Blaguša, Moravče, Lužan, Laktec.
U prvo kraće vrijeme i 264 je premještena u Sesvete ali to nije funkcioniralo zbog velikog broja putnika pa je vraćena na Borongaj. Slično je bilo s linijom 269 kad je 1994. za D.Selo provozio ČZT.
Ispred stanice 261, 262 i 263 još je stanica 208 i 209 koja je ostala iz vremena dok su iste vozile s Kv. trga (do 1979.), a na starom terminalu Dubrava nije bilo dovoljno mjesta. Premještene su na sami terminal nakon prve obnove 1990. (druga obnova je bila prilikom produljenja tramvaja za Dubec).
Ispred stanice 208 i 209 na dugačkom ugibalištu još je bila stanica međugradskih autobusa.
A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

smogovci.bbb2

Izvor: fb grupa Zagreb-Kakav je bio nekada
U pozadini autobus FAP G-100

"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza