Krško

Autor erobuss, Lipanj 04, 2008, 21:54:20


maky

Ero daj te Kineskinje vamo prije nego bude kasno, vidiš da se svaki čas može nešto dogodit...  ;D

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

erobuss

Sutra prolazim tim krajem. Valjda ću u Beču naći kakvo djevojče iz Černobila ili okolice, da mi pravi društvo  :D :D

nukleusri

04.06.2008
DOPOLNJENO SPOROČILO ZA JAVNOST št. 2 - Nenormalni dogodek v NEK
Po zaznanem puščanju iz primarnega kroga Nuklearne elektrarne Krško danes popoldne ob 15:07 so reaktor kontrolirano ustavili. Ob 20:10 zvečer je bila njegova moč  nič.

Dogodek je bil proglašen kot nenormalen dogodek in ni bilo potrebe po izvajanju zaščitnih ukrepov v okolici. Nenormalen dogodek pomeni najnižjo stopnjo izrednega dogodka brez nevarnosti za osebje elektrarne in prebivalstvo. Izpust radioaktivnega primarnega hladila je bil zaznan samo v zadrževalnem hramu, kjer se osebje ne zadržuje. Izpustov v okolje ni bilo. Poškodb jedrskega goriva ni bilo.

Po začetnem pregledu z vstopom osebja v zadrževalni hram so ugotovili puščanje v bližini primarne črpalke. Popravilo zahteva hladno zaustavitev elektrarne za sanacijo puščanja, kar pomeni, da bo verjetno trajalo nekaj dni.

Posebna strokovna skupina na URSJV je spremljala dogodek do zaustavitve elektrarne. Ne pričakujemo kakršnih koli nadaljnjih poslabšanj razmer. V skladu s postopki obveščanja v tovrstnih primerih je URSJV o dogodku obvestila tudi mednarodne organizacije ECURIE in MAAE ter sosednje države.


dr. Andrej Stritar
direktor URSJV

Izvor: http://www.ursjv.gov.si

Sad netko sa boljim slovenskim nastupa  ;D ja sam malo slabiji tu  ;)
Mi smo sami protiv svih, a oni nikog se ne boje

erobuss

Čim je cijela EU dignuta na noge, nešto se tu krije !!!

Tomek

Dečki iz ostatka Hrvatske, a i okolice! Ako primjetite da su zagrebački forumaši potpuno nestali posumnjajte da je nešto gadnije no što se piše, jer nama je Krško praktički preko prvog brda... ;D

erobuss

Sutra ne treba ni pokušavati doći do ZG autocestom. Bit će Kapela zagušena kad izbjeglice krenu prema jugu  ;D

Servis

Citat: erobuss  u Lipanj 04, 2008, 23:15:11
Čim je cijela EU dignuta na noge, nešto se tu krije !!!

Ajde ne budi baba i ne dramatiziraj. :D To je "standardni obrazac" kad su ovakve stvari u pitanju.

erobuss

Eto me večeras,  dajte to dekontaminirajte  :D :D

Servis

Citat: erobuss  u Lipanj 05, 2008, 15:48:57
Eto me večeras,  dajte to dekontaminirajte  :D :D

Čime? Domestosom? :D