Najbolji gradski autobusni prijevoznik u HR(7.1.-20.12008.)

Autor Tomek, Siječanj 07, 2008, 21:33:22

ikar

Pa šta se čudiš:

Citat: conecto  u Prosinac 24, 2007, 13:30:49
Vidim da nije tako loše ni u Autotroleju koji je po meni najbolja gradska firma u Hrvatskoj

;D

Jest da ima tu i tamo nekog kažina i relikta iz prošlog vremena ali uspoređivano sa većinom...

Tomek

Za sada glasalo 23 ljudi. ajmo ekipa. Da se bar skupi 33, tako da imamo neku konstantu.

dubi

koristite libertas....

Lion

Grad ti kao svome stanovniku pruži priliku da umjesto sasvim solidne prigradske linije dobiješ lošiju gradsku liniju. Ali si na kraju krajeva građanin, jel tako?!

Lion

1. ZET Zagreb
2. Autotrolej Rijeka
3. Libertas Dubrovnik
4. Pulapromet Pula
5. Promet Split
6. Autotransport Karlovac
    Liburnija Zadar
7. Autotransport Šibenik
    GPP Osijek
    Autopromet Sisak
Grad ti kao svome stanovniku pruži priliku da umjesto sasvim solidne prigradske linije dobiješ lošiju gradsku liniju. Ali si na kraju krajeva građanin, jel tako?!

Dino


neobus

Ako hoćete, ne stidim se da kažem da je u pitanju Liburnija.
Slabije preduzeće koje se bori za opstanak, to je lepo.

Tomek

Da malo prokomentiram anketu..

Prvi i drugi ZET i Autotrolej dolaze iz gradova iz kojih dolazi i najviše članova na ovom forumu. Vjerojatno bi rezultat i bio malo drugačiji da nije tako, ali definitivno da prva četiri naša gradska prijevoznika u ovome trenutku su ZET Zagreb, Autotrolej Rijeka, Libertas Dubrovnik i Pulapromet Pula.
Da je glasalo i dvije tisuće ljudi sumnjam da bi rezultat bio drugačiji što se tiče prva četiri, možda bi bio drugačiji poredak, ali ta 4 prijevoznika bi ostala među 4 prva mjesta jer svojim voznim parkom i organizacijom(neki jednim, neki drugim) su se izdigli iznad ostalih gradova.

Što se tiče odaziva na anketu, ja sam svako malo pisao poneki post u ovu temu tako da ljudi vide temu među zadnjih 10 postova i otvori i glasa, ali očito nemaju svi interesa glasati u anketama, bile one na naslovnoj stranici ili u nekoj od tema.

Valjda će se to kroz neko vrijeme promjeniti, za godinu dana ćemo ponavljati ove ankete pa će biti šanse za ponovno glasanje.

tamlover

Rezultat je sasvim realan (iako moj drugi nije bio i ukupno drugi, al zbog veličine priznajem Autotroleju zasluženo 2.mjesto). Problem foruma su članovi koji bi nam veću uslugu učinili da to nisu postali jer je forum vidljiv i "gostima" a na njih ne računamo u anketama i općenito u nekim viđenjima razvoja foruma. Na članove koji su sasvim neaktivni od dana registracije računamo, jer želimo neku transparentonst rezultata anketa.
E sad, ako njih ne bi uzimali za ozbiljno (ko što ih i ne uzimamo ;D) i broj glasača je zadovoljavajuć.

*Kad već govorim o tome, malo za razmišljanje ekipi, s jednog foruma sam bio brisan zbog neaktivnosti zajedno s još desecima članova. Mogli bi mi i našim "nulerima", a njih je 40-ak deaktivirat račune nakon recimo 3 ili 4 mjeseca bez ijednog posta pa da se riješimo prenapuhanog broja članova i budemo realni. Ti promatrači koji forumu ne doprinose ništa (dakle regali su se bespotrebno) me smetaju puno više od danas toliko spominjanog narancastog ili još nekih kojima se prigovara a koji u svojem isto tako prenapuhanom broju postova - kažu ponekad (ili često, da se ne uvrijede) nešto pametno.
...i bilo je lepo i navek TAM bu....

maky

Otprilike potpisujem ono što je Tomek napisao i slažem se  sa napisanim.  Ta 4 poduzeća se zaista jesu istaknula u Hrvatskoj i zaslužuju čelne pozicije.  Također kažem da bi zasigurno glasao za ZET i Pulapromet. Međutim, iako sam dosada bio jako kritičan prema svom domaćem prijevozniku, moram primjetiti da sam ugodno iznenađen jer stvari idu nabolje. 2007 nam je isporučeno 17 novih niskopodnjaka, ove godine dolazi još 50 autobusa, od čega će  najmanje 20 sigurno biti niskopodnjaci (neznam koliko će ih biti za prigrad), i nakon početnog razočaranja održavanjem autobusa primjećujem  da se ipak nešto radi na njima. Nabavljene su ratkape, znakovi MAN... Direktor je prema izjavama dosta ambiciozan i nadam se da će stvari zaista krenuti nabolje (a čini mi se da već jesu). Stoga sam, imajući u vidu isporuku 50 novih autobusa u narednim tjednima ipak glasao za  Promet.

Nadam se da će se za godinu dana u anketi isticati 5 firmi koje se ističu kvalitetom JGP-a...

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

Boki651

Ovo za brisanje nula se slažem, primjer s CM foruma:

Brišemo one nule koji se u godinu dana od registriranja nisu udostojili napisati barem jednu riječ, avezano za glasanje,

Priznam da sam glasao za Autotrolej (lokalpatriotizam) i ZET, mada mi je kod glasa za ZET javljen neki erorr 00368, ali ipak mislim da je glas ZET-u zabilježen

narancasti

drago mi je da je Libertas na 3 mjestu
glasao sam za autotrolej i libertas