Irmãos Mota

Autor erobuss, Veljača 21, 2008, 00:41:17

erobuss

Irmãos Mota - Portugal

U Hrvatskoj su se u posljednje vrijeme počeli voziti autobusi ovog proizvođača karoserija i to većinom na Volvo podvozju, iako se nadogradnje rade još na Scania i MAN-ovim podvozjima.

Najnoviji primjerak na cestama je Atomic Special MK IX katni bus





koji je izgleda u vlastitoj tvornici doživio facelift prednjeg (katastrofa izvedenog) i stražnjeg dijela.

Da ne znamo o čemu se radi, pomisli bi smo da su kinezi izbacili još jedan vlastiti 'biser'.








maky

Auuu što je gadan.  :(

Doduše, nije mi se sviđao ni prednji kraj starog modela, ali ovo je vrhunac  :-X

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

stipe15

gadaaaannnnn,prvi je uredu ,ali ovaj je stvarno vrhunac ružnoće

Lion

Stražnji kraj je uzet od Noge Touring Stara, dakle u redu je.
Ali, kako je grd naprijed... :o Ajme, čista jedinica. :-X
Grad ti kao svome stanovniku pruži priliku da umjesto sasvim solidne prigradske linije dobiješ lošiju gradsku liniju. Ali si na kraju krajeva građanin, jel tako?!

erobuss

Portugalci su malo eksperimentirali. Tko će njima u kraj stati  ;D

zlikowszky

Ovaj bus ima šanse da uspije na natjecanju iz dizajna koliko i glineni golub na streljani...
Tesla je umro, Einstein je mrtav, a ni ja se baš ne osjećam najbolje.....

erobuss

Ovo je nasljednik onog Atomica što ga posjeduje Deni bus



dok je ovo njegov nasljednik, bolje reći križanac Setre serije 400, novog Citylinera, Noge Touringa i tko zna čega još. Mislio sam da su sa ovom užasnom katnicom malo fulali, ali vrhunac neukusa je sljedeće:




Servis

Ok, jasno mi je da dizajner može imati loš dan pa ovakve svinjarije nacrta, ali na čemu su oni koji odobre ovako nešto?  :)

erobuss

Citat: prljavibluzer  u Veljača 25, 2008, 11:46:50
ali na čemu su oni koji odobre ovako nešto?  :)

Na šećeru kao i naša ekipa iz Rijeke  :D

Šalu na stranu, bus je užasan!  >:(

zlikowszky

Jaaako me podsjeća na kineske idiotarije....
Tesla je umro, Einstein je mrtav, a ni ja se baš ne osjećam najbolje.....

miky

Pa lijepša je Setra 200 ili bilo koji Mercedes, Neoplan i sl. iz 80-ih godina. Tam 331 je ljepota za ovo gadno ružno pače.

Tlimfocit

meni je ova globtourova prekrasna...ima lipu liniju i iznutra je fenomenalna...jesu li njihove starije katnice isto irmaos mota????

Tlimfocit

jedva čekam novu godinu da konačno se i provozam tom katnicom...dosad sam je ima priliku vidit samo u mirovanju....baš me zanima kakva je na cesti...al po onome šta san čuja od vozača očekujem dosta...jer je sv hvale i vezano uz dizajn, udonbnost, STABILNOST i slično...samo ja mislim da je ipak nemože svatko vozit...ipakim 15.90 metara dužine i to bez stražnjeg prtljažnika....

erobuss

Mislim da je bus dug 15 metara, ne može biti 15,90... Izlomio bi se čitav, a globtourov predzadnji sa BH tablicama već ima lijepih pukotina ...


Tlimfocit

nisam potpuno siguran al mislim da je 15.90...možda san u krivu....izmirin ga ovu Novu godinu----ionako ću bit u njemu 9 dana...