Slike iz Sarajeva 2016-2017

Autor NAW HESS BGT 5-25, Veljača 28, 2016, 22:14:18

NAW HESS BGT 5-25

Preduzeće ima zaštitni znak koji se sastoji iz dvije kružne strelice (plava i žuta) u dva različita pravca kretanja što simbolizira kružni prevoz. Završetak strelice izveden je potezom kista i daje dojam brzine.

mate

Gradsko prigradski sektor CTSa:










mate

Jucer u Sarajevu i Vogosci

4



418



432



433



437



615



850



te dva trolejbusa

4137



4146





sibencan

Centrotrans J37-O-542 i neki MAN NL
1997 - 2017

MILCHO

Čekalo se da se završi tender za gorivo i neke stvari oko održavanja pa su plinaši tek danas proradili.

500


522


524



Tomek

Zadnjih 5-6 godina dolazim u Sarajevo turistički svakih cca godinu i pol.. Grad se u tom vremenu podosta promijenio.. Većina zgrada koje su bile od rata srešene su obnovljene barem na glavnim pravcima, mnogo novih zgrada se izgradilo te su stvarno reprezentativne.. Vozni park se modernizirao, tako da je sve manje Golf 2jki na ulicama (makar u ostatku BiH ih još ima na tone), a sve više novijih automobila.. Turista isto tako ima sve više.. Vidi se i sve veći utjecaj Turske i arapskih zemalja, što kroz banke, što kroz nove zgrade. Isto tako moram primijetiti da sve više žena je religiozno te se pokrivaju. Otvorenost ljudi je ostala ista, tj. atmosfera je još uvijek vesela i svi su spremni pomoći.. To su neki osnovni dojmovi, što se tiče voznog parka gradskog prijevoza i on polako dolazi k sebi, nakon one krize sad već to sve ovako sa strane izgleda bolje, iako sam protiv nasilnog preuzimanja linija od strane Centrotransa treba priznati da se podigla kvaliteta voznog parka te se uz razne donacije i GRAS malo pokrenuo.. Čitajući šta je Milcho neki dan napisao ostao sam razočaran, nadam se da će GRAS preživjeti.
Nema puno fotki, al ima i par tramvaja i par autobusa:
Düwag
902

911

913

ČKD
209


291

ne znam gbr

Još jedan kojem ne znam gbr, ispred prekrasne vijećnice, možda i najvećeg simbola (uz Baščaršiju) Sarajeva

Tomek

GRAS
436

631

634

Dva kom O345 kojima ne znam gbr


407


Tomek

Od Ikarbusa sam vidio 413 i ovaj kojem ne znam gbr

524



854

Tomek

Centrotransova konjica
Neoplan Centroliner
Zglobni



Solo

Solo Evolution

Isuzu Novo

MILCHO

Onaj plavi tramvaj je 206 a Ikarbus 410

Stanje u vp je daleko bolje nego 2013/2014, ali lošije nego 2010 i prve polovine 2011 (brojčano).

MILCHO


Dreamwalker

U utorak u Sarajevu. Hvala autoru na slici.
"Onaj tko kaže da je Solaris smeće je potpuni idiot" - (c) shef

"Ništa ti ne shvaćaš!" - (c) 421