Displeji

Autor maky, Prosinac 21, 2007, 22:21:19

leonardo123

Budući da ne znam kako funkcionira sustav displeja u Prometu, zanima me zbog čega se jednostavno neke stvari ne slože kako treba. Konkretno, uvijek sam zagovarao da se na displeju napišu najveća mjesta ili kvart kroz koje linija prolazi, dakle na lijevoj strani broj linije koji je odvojen od natpisa, u gornjem redu tiskanim slovima krajnje odredište npr. LOVRINAC, a u donjim redovima najveća naselja ili kvartovi kroz koje linija prolazi. Zbog čega? Zbog toga što je općenito informacijski sustav za autobusne linije vrlo loše napravljen, nema google street view opcije po stanicama kao u ZGu, nema ni popisa stanica po liniji kao kod ZETa te zbog toga, a i zbog polazaka koji prometuju 2-3 puta drugačijom trasom nego redovno. I onda netko, poput mene, dođe u Split i istražuje kako ćeš doći do nekog kvarta a na svakom busu piše SPLIT i odredište, a glasovna najava u autobusima također ne znam da li funkcionira. Zanima me da li bi se moglo osposobiti takvo informiranje putnika preko displeja s obzirom na sustav kojeg Promet koristi?

lussin

Prijedlog koji ti opisuješ je u suštini ono što piše na bočnom displeju

Paško

Pisati sve kvartove kojima linija prolazi nemoguće je na displejima, no razumijem zašto to pitaš. Nemoj zaboraviti da je Split grad u kojem su stupovi za informiranje o dolasku pojedinog autobusa na stanicu prvi put postavljeni prije 11 godina, a da se do dandanas zavrzlama s njihovim nefunkcioniranjem nije riješila. Jedino što je od njih ostalo neki su zahrđali primjerci koji su šaka u oko. Glasovna najava u splitskim autobusima nikad nije ni postojala. Poprilično je sramotno da stranci moraju računati na vozača ili lokalce da im kažu gdje trebaju izaći kad uđu u autobus. Tu su i potpuno neprimjereni redovi vožnje na svim stanicama. Turista na Pazaru ne zanima kad će linija 3 krenuti s Brda ili Lovrinca, nego kad će doći na Pazar, ali to nigdje ne piše. U suštini se ništa u informiranju nije promijenilo u zadnjih 30 godina.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

man323

#333
Displayi su jedina stvar koja je donekle uredna, za razliku od tehničkog stanja autobusa i firme. Promet treba jednostavno reorganizirat linije i polaske, postići nekakvu harmoniju u polascima da ljudi mogu presjesti iz jednog u drugi autobus bez da ga moraju čekati dugo: npr. kada linija 60 dođe iz Omiša, na Pazaru bi trebala doći linija 3 ako putnik želi putovati dalje do Brda.
Moram biti realan: ne će se tek tako brzo nešto dogoditi po tom pitanju. Jedino što se rješava jesu nabavke novih vozila, kojima nije osigurano kvalitetno održavanje, a samim time i konstantno propadanje. Ako pogledamo plan nabave, onda nam on daje tračak nade, jer Promet namjerava još u ovoj godini sklopiti ugovor za novi ticketing sustav.

netko

#334
Citat: man313  u Lipanj 10, 2019, 00:35:36
Displayi su jedina stvar koja je donekle uredna, za razliku od tehničkog stanja autobusa i firme. Promet treba jednostavno reorganizirat linije i polaske, postići nekakvu harmoniju u polascima da ljudi mogu presjesti iz jednog u drugi autobus bez da ga moraju čekati dugo: npr. kada linija 60 dođe iz Omiša, na Pazaru bi trebala doći linija 3 ako putnik želi putovati dalje do Brda.
Moram biti realan: ne će se tek tako brzo nešto dogoditi po tom pitanju.
Moram skrenuti sa teme jer mi je drago da si to pita. Izgleda da se ipak stvari dosta pomiču. Evo jedan video: od 06:00-55:00 pa nek se posli pomakne pod "Razno".
Svi ugovori su 95% potpisani sa općinama i gradovima, itd....



Što se tiče displaya mislim da je već netko davno, možda odmah po dolasku 6 MANova primjetio i pitao zašto je manji font. Izgledalo je tada da imaju i manje displaye, ali sada se vidi da to nije.
Klizni display upravo najviše odgovara bočnom displayu gdje treba stati više podataka, a prostor je puno manji.
Dok smo, neka smo, kad umremo, da se spominjemo.

man323

255 danas je vozio bez displaya.

Paško

Na #240 ne radi stražnji displej.  Upravo je na petici.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Paško

Zbog nekog razloga prednji displej linije 2 umjesto broja prikazuje slovo Ć. Nije stvar u autobusu, već u softveru jer sam istu grešku vidio i na Citaru, i na Crosswayu.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

mainz

#338
Citat: amfan  u Srpanj 20, 2019, 12:28:27
Zbog nekog razloga prednji displej linije 2 umjesto broja prikazuje slovo Ć. Nije stvar u autobusu, već u softveru jer sam istu grešku vidio i na Citaru, i na Crosswayu.

slike su od 17.07.2019.

Paško

#296 prošli tjedan samo s brojem linije, bez rute. Vjerojatno nisu promijenili završno stajalište s Trajektne na HNK pa da ne zbunjuje ljude.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

markost

I sinoč je tako vozija.

markost

I #218..

Paško

Jedan od troosovinaca već vozi s ažuriranim displejem (bez Dugog Rata)
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Intouro

Jutros je #231 prošao samo s tablom bez  displeya, na tabli pisalo 60 SPLIT-OMIŠ

netko

Citat: AnteRegio  u Kolovoz 08, 2019, 07:33:32
Jutros je #231 prošao samo s tablom bez  displeya, na tabli pisalo 60 SPLIT-OMIŠ
Tako i treba bit. Na prednjem početno i krajnje odredište, a na bočnom uz njih još mjesta gdje prolaze. Bivši prednji display linije 60 bio je užas.
Dok smo, neka smo, kad umremo, da se spominjemo.