Bregava Trans - razno

Autor erobuss, Listopad 08, 2008, 08:35:34

erobuss

Izgorio je ovaj Transliner sa prve slike.
http://www.bljesak.info/content/view/18054/155/

Inače kupili su dva MAN-a Lion's Coach prve generacije i hrpu nekih Neoplana. Malo su podaleko, pa ne stignem sve upratiti  ::|

elvis

#1
erobuss je upravu,rijec je o translineru,inace proizvedenom 1993.god.  osim njega,imaju 3 MAN-a S2000,3-osovinci  2003.god. zatim dva ISUZU-a 2004. i 2005.,MB 0404,dva citylinera novija i jednog starijeg,dva graf&stift-a,jednog MB steyra,jednog novijeg,ne znam tacnu oznaku,dva MB 0303 te dva 0303 padane,jedan minibus 0614D,jedan 0814D teamstar,osim buseva imaju i 14 kamiona ali to vec nije za ovaj forum,a njihov gazda je i vlasnik konjic-busa

erobuss

Citat: elvis  u Listopad 11, 2008, 17:35:15
imaju 3 MAN-a S2000,3-osovinci  2003.god.

Jesu li svi MAN-ovi stigli prije nekoliko mjeseci? Znaš li možda koliko su do sada prešli i da li su kupovani izravno ili preko posrednika...

Ona dva Citylinera izgledaju fantastično... :)


elvis

stigli su u aprilu,presli oko 700 i kusur hlijada km,a oko kupovine ne znam detalje,mene zanimaju samo godiste,snaga,ocuvanost i slicni detalji ;)

ljubicasti cityliner je nedavno lakiran,vozac nije dao da se lakira u bijelo pa su samo uradili ono sto je bilo neophodno raditi,a mislim da ce uskoro raditi bijelog,meni je iskreno najdrazi onaj stari,i on je u odlicnom stanju za svoje godine

erobuss

Budući da su nakupovali dosta autobusa pretpostavljam da su otvorili i koju međunarodnu liniju?  ::|

elvis

#5
ne jos uvijek,ovo ljeto manovi su uglavnom radili na turizmu,dok su neoplani drzali dvije linije za Sarajevo,a mb 0404 ima svoj ugovoreni prevoz iz Konjica za Mostar i nazad,u medjuvremenu radi linije za Stolac,a vikendom je i on vozio na more iz Konjica tako da bas i nemaju nekog prostora za nove linije,ali izgleda da je i to u planu za narednu godinu ;D nego erro ako mozes nekad uhvatiti jednog od manova,ili nesto drugo sto nemamo ovdje???

elvis

Bregava izgleda nema autobusa koliko bi im trebalo da obave sve vanredne voznje,danas 2 Isuzua,3 Neoplana,3 MAN-a na vanrednoj u Sarajevu,a 0303 na redovnoj liniji

elvis

obnovili bi oni rado vozni park kad bi im Vlada HNK platila prevoz djaka od zadnje 3 i po godine,ovako se bore,dok podijele platu,plate gorivo i druge troskove ne bi bili u stanju pratiti rate kredita ze nove buseve,pa se snalaze s polovnjacima,a i oni su u dobrom stanju sto se tice mehanike,ali izlgled im je "problem"

kilometar

Meni ova Bregava Trans nekako svaštari sa ovim vozilima.Da li su oni još uvijek u državnom vlasništvu?

elvis

Nisu,privatizirani su vec 7-8 godina,vrse prevoz djaka na podrucju opstine Stolac,ugovoreni prevoz radnika na relaciji Stolac-Mostar i obratno,i imaju linije na vec spomenutoj relaciji,kao i Stolac-Sarajevo,medjutim vec sam spominjao par postova prije da imaju problema sa naplatom prevoza djaka srednjih skola,vec 3-4 godine nije im nista uplaceno pa se snalaze nekako dok taj novac lezi na racunu ministarstva obrazovanja HNK,inace ovo vozilo trenutno radi za Konjic-bus,njihovu sestru firmu

kilometar

Hvala Elvis za info.Ja,to je inače veliki problem BH prijevoznika naplata.Tako sa tim problemima je jako teško razvijati firmu.

elvis

#11
Bgm jeste,oni se dobro drze jer imaju i kamione pa zarade nesto kamioni,nesto djaci plate,radnici,onda linije i vanredne voznje pa mogu nekako gurati dalje,iste probleme s naplatom imaju i Putnik-tours Prozor, i Konjictrans,kao i Jablanica-bus,ali njima je jos gore jer im je to veci dio posla koji obavljaju,a nemaju nikakvu drugu djelatnost uz prevoz putnika

P.S. ovo je poseban problem u HNK,opste rasulo u vladi,ne znam koliko pratis politiku,vec godinu dana ne mogu da se dogovore ko ce preuzeti funkciju nacelnika grada Mostara,tako im je i sve drugo

kilometar

Ono što sam čuo od prijatelja,ne znam koliko je to tačno je da se u HNK jednostavno favorizuju pojedine firme.Da sad ne nabrajam koje su to firme,mislim da ćeš me razumjeti.Naravno uz to ide  lobiranj kod banaka , lizing kuća itd. Ali tako je to na nivou cijele BiH ,nažalost.

elvis

To je istina,ali ne u ovoj grani privrede,bar ne mnogo,o tome ne bih ovdje.

mb0404

Citat: kilometar  u Listopad 16, 2009, 22:47:17
Ono što sam čuo od prijatelja,ne znam koliko je to tačno je da se u HNK jednostavno favorizuju pojedine firme.Da sad ne nabrajam koje su to firme,mislim da ćeš me razumjeti.Naravno uz to ide  lobiranj kod banaka , lizing kuća itd. Ali tako je to na nivou cijele BiH ,nažalost.
Nije to samo slucaj u HNK to ti je slucaj sa cjelom Bosnom mada tako je i u svjetu mada u dosta manjoj mjeri.Uvjek imas ono ja tebi ti meni tako funckionise dosta stvari zato danas ima problema.Msm ono uvjke imas ljude u stranci i ljude iz stranke koji nesto drze  onda njima ide recimo 70%,20% tenderi a onih 10% se izgubi negde u mrvicama :)