Autobusi koji više nisu aktivni - slike

Autor nukleusri, Prosinac 01, 2007, 14:54:00

denis01000

#60
 aha :)...znači neki od njih još voze...po meni je šteta onog TAM-a A119 (578)...vozio sam se često u tom autobusu i stvarno je bio udoban.ako se dobro sjećam imao je veliki zvučnik pokraj stepenica na ulazu...ma bus za 5 ;D

Jean

Kao iskusni putnik u dvojci, zapisat ću par svojih sjećanja:

463-465 su imali okrugle horizontalno postavljene štopove, kao i svi S110 prije njih.
471 i noviji imali su vertikalne pravokutne štopove (sa izuzetkom 475 koji je imao unikatne vertikalne okrugle)
473 je imao polutransparentnu naljepnicu (ili više) Riječka banka na gornjem lijevom dijelu šajbe (kao zaštita od sunca).
474 je valjda od prvog dana imao oštećenu gumenu oblogu na rukohvatu u srednjim vratima - kao da se neki sivonja objesio s obje ruke punom težinom na gornji dio štange, pa "sforao" oblogu u dno - tako da je u dnu gornjeg dijela (kod spoja onog koso isturenog dijela štange) bio naborani višak gumene obloge, a pri vrhu dvadesetak centimetara je bilo golo željezo.
478 je imao reklamu Iskra telefoni jedno vrijeme
477 je pred kraj karijere popituran prednji branik u crno.
518 i noviji imali su tipku za istovremeno otvaranje svih vratiju, dok 463-465 i 471-478 nisu. Također bili su nekako puno bučniji (kao novi) - drugačiji motor.

Negdje sam pročitao da su 463-465 i 471-478 vozili isključivo dvojku. To nije točno. Vozili su i 2a dok je ta linija išla od RIO (kasnije Zapadni Zamet) preko starog Krnjeva, Novog lista, Mlake, Željezničke, Rive do Delte i istim putem natrag (43. istarske divizije  ;D  - Adamićeva). Kad je 2a krenula preko Pomerija i kroz Lozičinu sasvim je logično da se odustalo od zglobnih vozila na toj liniji.

Dmol

SENZACIONALNO otkriće!
Blizanci Sanosi S14 374 i 376 pronađeni u sasvim dobrom stanju na području Kikovice!

gb374











gb376





Pažljivi promatrač će primjetiti nešto čudno kod ove natpisne pločice - ovo nije originalno pripadalo 376 već kojem gb (ja znam)?  ;)    Pomučite se malo, a dobitniku možda i otkrijem točnu lokaciju ove braće...







Nagrada za vrijedno otkriće je u mojem posjedu - MB amblem s volana iz 374.

shef

Pa gdje si ti čovječe bio s ovim fotkama do sada?

Hoće li ići za pčele ili što? Bilo bi ih šteta jer su u popriličnom dobrom stanju, možda jednoga od njih urediti kao veterana, bio bi ko bombon.
Ne ideš u lov na patke ili brat masline pa da kažeš da je sezona završila,autobusa uvik ima,nisu ko laste da se tek na proljeće vraćaju

(c)Teutonic

kico101

Citat: Jean  u Svibanj 01, 2008, 01:07:28

Negdje sam pročitao da su 463-465 i 471-478 vozili isključivo dvojku. To nije točno. Vozili su i 2a dok je ta linija išla od RIO (kasnije Zapadni Zamet) preko starog Krnjeva, Novog lista, Mlake, Željezničke, Rive do Delte i istim putem natrag (43. istarske divizije  ;D  - Adamićeva). Kad je 2a krenula preko Pomerija i kroz Lozičinu sasvim je logično da se odustalo od zglobnih vozila na toj liniji.
Ako ćemo precizno, vozili su ( dio njih ) i na 2A kada je krenuo preko Pomeria ( sjećam se da sam se tuda vozio sa 477 i 478 i osobito me se dojmilo skretanje iz Zametske u Lozičinu  ;D ), i na 3 i na 1B ( Centar-Marčeljeva Draga ). ;)
Ima li pilota u avionu? Ako nema, zašto ga ne bi bilo.

echo

#65
472 je polovinom 1990-tih proveo jedan dan na jedinici

Jean

Citat: kico101  u Svibanj 04, 2008, 01:29:53

Ako ćemo precizno, vozili su ( dio njih ) i na 2A kada je krenuo preko Pomeria ( sjećam se da sam se tuda vozio sa 477 i 478 i osobito me se dojmilo skretanje iz Zametske u Lozičinu  ;D ), i na 3 i na 1B ( Centar-Marčeljeva Draga ). ;)

Vozili su i mene par puta u trojci, ali kako je moja stanica ona kod Kokola, nemam iskustava sa Lozičinom. Imaš pravo i za 2A preko pomerija: dok sam išao u ekonomsku, znao sam viđati (čini mi se) 476 kako se penje uz F. La Guardije sa natpisom 2A. Što se tiče 1B, ne sjećam ih se na toj liniji (vjerojatno su vozili, ali ja ili nisam vidio ili nisam upamtio). Sjećam se MAN-ova SG220 na 1B.

Dmol

Citat: shef  u Svibanj 03, 2008, 07:24:21
Pa gdje si ti čovječe bio s ovim fotkama do sada?

Hoće li ići za pčele ili što? Bilo bi ih šteta jer su u popriličnom dobrom stanju, možda jednoga od njih urediti kao veterana, bio bi ko bombon.

Fotografije su objavljene istog dana kad su i snimljene. Kvaliteta bi mogla biti i bolja ali od starog kompakta se čuda ne mogu očekivati.
Bilo bi lijepo kada bi bilo više ovakvih foto sessiona, jer gro slika na ovom forumu je vrlo nekvalitetno i djelomično (koga molim vas zanima nekakva narančasta mrlja, koja bi trebala predstavljati dio Trolejevog autobusa, slikana pod maksimalnim zumom sa 15 kata neke zgrade)...

Ova šačica entuzijasta ovdje bi trebali imati za cilj pokriti dio povijesti Troleja i njihovih vozila i pokušati postići da danas-sutra svaki Trolejev bus bude predstavljen najmanje slikom.
Tek kad vidim da ovaj forum ide u tom smjeru bit će više i mojih priloga.

PS. 374/6 su kupljeni za djelove. Kompletni su ali bez motora i mjenjača. Nemam daljnjih informacija o njihovoj budućnosti.
A da je Troleju bilo pameti pa da uredi barem jednog O317...

kico101

#68
Citat: Dmol  u Svibanj 05, 2008, 20:08:31

Ova šačica entuzijasta ovdje bi trebali imati za cilj pokriti dio povijesti Troleja i njihovih vozila i pokušati postići da danas-sutra svaki Trolejev bus bude predstavljen najmanje slikom.
Tek kad vidim da ovaj forum ide u tom smjeru bit će više i mojih priloga.

Čini mi se da negdje na Forumu postoji i ovo:
http://www.freewebs.com/kico101/Statusna%20tablica.xls
Fotke i nisu baš supervrhunske kvalitete, ali smo radili najbolje što znamo.
Što se tiče ove zadnje rečenice, izgleda mi kao podcjenjivanje i omalovažavanje Forumaša koji su u zadnjih godinu i pol pokušavali ( uz prisutnu neugodnost upitnih pogleda osoblja autotroleja i prolaznika ) koliko-toliko dokumentirati i popisati i vozila i infrastrukturu koju koristi Autotrolej. Ja ću zadržati svoj "smjer", jer drugačije ne znam. Prilozi koji su iznuđeni, osobno me ne zanimaju. NHF. ;)
Ima li pilota u avionu? Ako nema, zašto ga ne bi bilo.

kico101

Citat: Jean  u Svibanj 05, 2008, 17:37:21
[
Vozili su i mene par puta u trojci, ali kako je moja stanica ona kod Kokola, nemam iskustava sa Lozičinom. Imaš pravo i za 2A preko pomerija: dok sam išao u ekonomsku, znao sam viđati (čini mi se) 476 kako se penje uz F. La Guardije sa natpisom 2A. Što se tiče 1B, ne sjećam ih se na toj liniji (vjerojatno su vozili, ali ja ili nisam vidio ili nisam upamtio). Sjećam se MAN-ova SG220 na 1B.
Što se tiče 3-ce, počelo je, zapravo s radovima u ulici I.Ćikovića-Belog ( postavljanje kolektora ) kada je dvojka preusmjerena u Grpce. Tada su redovni autobusi koji su popunjavali dvojku išli i u Grpce ( čitava serija 463-465 i 471-478 ). Očito je tada procijenjeno da i ti monotrali mogu gore, pa su jedno vrijeme vozili i na 3-ci. Linija 1B postojala je razmjerno kratko i u početku su vozili i neki S200. Zapamtio sam samo 463 i 465 ( njega sam najviše viđao ). 463-465 znali su voziti i trećemajce u grad na posebnim vožnjama. Nisam siguran, ali čini mi se da je poneki znao zalutati i na nizinsku osmicu ( Piramida-Torpedo ).
Ima li pilota u avionu? Ako nema, zašto ga ne bi bilo.

kico101

#70
Citat: Dmol  u Svibanj 02, 2008, 23:08:33


Pažljivi promatrač će primjetiti nešto čudno kod ove natpisne pločice - ovo nije originalno pripadalo 376 već kojem gb (ja znam)?  ;)    Pomučite se malo, a dobitniku možda i otkrijem točnu lokaciju ove braće...

Nisam siguran da sam dobro vidio godinu proizvodnje. Ako je 1988., a radi se o S415, tada to može biti jedino 548. Ako je 1985., tada bi mogao biti i 479. Na pločici se jasno vidi S41..( valjda 5, iako bi mogao biti i 3 ). Ako je S413, hm, oni su došli 1986., ali su moguće proizvedeni 1985. :-\ Pitanje je zašto se pločica našla u starom S14. Poznato je da je 479 nastradao razmjerno nov, pa držim da je moguće to njegova pločica.
Ima li pilota u avionu? Ako nema, zašto ga ne bi bilo.

shef

Citat: Dmol  u Svibanj 05, 2008, 20:08:31

Bilo bi lijepo kada bi bilo više ovakvih foto sessiona, jer gro slika na ovom forumu je vrlo nekvalitetno i djelomično (koga molim vas zanima nekakva narančasta mrlja, koja bi trebala predstavljati dio Trolejevog autobusa, slikana pod maksimalnim zumom sa 15 kata neke zgrade)...

Ova šačica entuzijasta ovdje bi trebali imati za cilj pokriti dio povijesti Troleja i njihovih vozila i pokušati postići da danas-sutra svaki Trolejev bus bude predstavljen najmanje slikom.
Tek kad vidim da ovaj forum ide u tom smjeru bit će više i mojih priloga.
Budući da smo mi "entuzijasti" na forumu većinom obična radnička klasa koja si ne može priuštiti Canone EOS i sl. slike su takve kakve jesu. Naravno, bilo bi lijepo jednostavno ušetati u garažu i fotografirati, ali to je poprilično nemoguća misija i osuđeni smo na razna skrivanja po grmlju itd.
Ovo nije forum za fotografiju.

Sada bacam lažnu skromnost u obližnji koš i kažem da riječki dio foruma može biti ponosan na svoj rad, bez ikakve pomoći rukovodećih struktura u Autotroleju napravio poprilično dobar posao, gdje je većina misterija i dvojbi oko voznog parka razriješena, bar ono što se događalo zadnja dva desetljeća.

Šteta je da to sve nije nekako okupljeno na jednom mjestu, već na četiri razna foruma (zeljeznice.net, hr. autobusihr.proboards74.com, ovom i novom vlakovi-ri).
Ne ideš u lov na patke ili brat masline pa da kažeš da je sezona završila,autobusa uvik ima,nisu ko laste da se tek na proljeće vraćaju

(c)Teutonic

shef

Oznaka na pločici je Sanos S 41? PVR  a to su bili oni sa niskim sjedištima
Ne ideš u lov na patke ili brat masline pa da kažeš da je sezona završila,autobusa uvik ima,nisu ko laste da se tek na proljeće vraćaju

(c)Teutonic

kico101

Citat: shef  u Svibanj 05, 2008, 21:42:30
Oznaka na pločici je Sanos S 41? PVR  a to su bili oni sa niskim sjedištima
Ovo onda vuče na 548. Hm?
Ima li pilota u avionu? Ako nema, zašto ga ne bi bilo.

shef

Ova dva su otišla prije njega, nema baš logike...
Ne ideš u lov na patke ili brat masline pa da kažeš da je sezona završila,autobusa uvik ima,nisu ko laste da se tek na proljeće vraćaju

(c)Teutonic