KIM, Klokotnica

Autor lav, Veljača 05, 2008, 14:32:19

lav

KIM d.o.o.
Doboj Istok, Klokotnica 49
tel. +387 35 720163





transturist

Kim je prevoznik iz Klokotnice kao i Forum. Mislim da imaju oko 15 autobusa u voznom parku. Saobracaju na linijama :
Tesanj-Tuzla
Doboj-Tuzla
Doboj-Gracanica

Uspjeli su prije par mjeseci isposlovati i prvu medjunarodnu liniju  Zivinice-Velenje , saobraca dva puta sedmicno.

Na ovoj liniji je najcesce njihov najbolji autobus , Mercedes 340 Tourismo koji je nedavno generalno uradjen i ofarban kao i ovaj na slici gore.
Znam da imaju i Mercedesa 303 visokopodnog koji je u jakom dobrom stanju,  mislim da je jedna od posljednjih seriija kakve su i kod nas u Transturistu.
Pored toga imaju i prastarog Citylinera, Jetlinera, Setre serija 100 , te jos nekoliko starih niskopodnih 303-ica.

lav

Da te autobuse svakodnevno viđam.Pokušaću da ih uslikam ;)


transturist

Konacno da uhvatim njihovu extra ocuvanu 303-icu. U jako dobrom stanju, mislim da im je uz Tourisma ovo definitivno najbolji autobus.




Pola sata kasnije u Tuzlu je stigla i jedna od legendi zi KiM-a, prije je bio u firmi Forum. Jos se vide tragovi od natpisa Forum.

lav

Citat: transturist  u Lipanj 17, 2008, 16:19:12
Konacno da uhvatim njihovu extra ocuvanu 303-icu. U jako dobrom stanju, mislim da im je uz Tourisma ovo definitivno najbolji autobus.




Pola sata kasnije u Tuzlu je stigla i jedna od legendi zi KiM-a, prije je bio u firmi Forum. Jos se vide tragovi od natpisa Forum.


Mislim da je taj ex-Trebavaexpres Doboj





transturist

Konacno sam uslikao najvecu legendu u voznom parku Kim-a ali i jednu od najvecih koje vidjam. Setra serije 100.
Radi gotovo svaki dan na relaciji Doboj-Tuzla. Nedavno su je ofarbali u ovu semu.
Uskoro cu napraviti i slike u unutrasnjosti busa.

transturist

Man na stanici u Tuzli. Jos uvijek nije dosao na red za farbanje pa je i stari natpis firme na njemu.


mb0404

Sta ce ovo farbat ovo za rashod,nisma vidio starijeg mana ovog tipa

Neo

Ma kakvi taj ne rashoduje autobuse. Trebas da vidis jedno N116 ja mislim da je jedno 78god ali je sredjen kao pista...

je zakon

mb0404

Vidio sam,jos malo pa moze postat milioner,moze ga prodat Neoplanu u muzej.