Zenica (Zenicatrans, Bosmekni-trans i ostali)

Autor mb0404, Listopad 28, 2008, 15:22:36

mb0404

Zenicatrans-prevoz putnika dd Zenica
Bulevar kralja Tvrtka I,br. 34
tel: +387 32 241 253
fax:+387 32 240 464

www.zenicatrans.ba


Kakvo je sad stanje sa ZT.Sta im drzi linije od Kanala do Bolnice jesul jos uvijek manovi harmonike ili nesto drugo...

aaaaa

Citat: mb0404  u Listopad 28, 2008, 15:22:36
Kakvo je sad stanje sa ZT.Sta im drzi linije od Kanala do Bolnice jesul jos uvijek manovi harmonike ili nesto drugo...

Zglobni autobusi su zbačeni s tih linija iz jednog jedinog razloga a to je što ih više "nema među živima" .Linije Kanal Bolnica ; Pehare  Blonica; Blatuša Bolnica i sl drže ovi novopridošli Berkhoff , IVECO I ona tri ili 4 DAF-a koje je donirala vlada Holandije 2000. godine. Inače gradski prevoz u Zenici se u posljednje 3 godine znatno popravio i u kvalitetu vozila i u brojnosti linija.

mb0404

malo sam trazio po netu i evo sta nadjoh...

mb0404

jos malo zenickog transporta

elvis

ovaj steyr sa tablicama 845-J-300 je nekad pripadao zenica-busu,to je sasvim drugo preduzece ciji je vlasnik Fahim Sejari,a ta slika je rađena na parkingu pored AS u Sarajevu,i tada je vec bio prodat Bregava-transu,samo reklama nije bila zalijepljena...danas taj steyr vise nije u funkciji,pomalo ga rastavljaju

mb0404

Dok sam zivio u zenici svakodnevno su vozili ovi steyeri,pa su onda dosli narandzasti isti kao ovaj,pa onda modeli sa plastikom oko svjetala.Sto je vece cudo vecina ovoih steyera ima poda okrugla svjetla a rupe od starih zatvorene su limom,zasto je to radjeno pojma nemam kao ni zasto su na ovom prednja svjetla od FAP-1 14

aaaaa

Citat: mb0404  u Studeni 11, 2008, 23:08:28
Dok sam zivio u zenici svakodnevno su vozili ovi steyeri,pa su onda dosli narandzasti isti kao ovaj,pa onda modeli sa plastikom oko svjetala.Sto je vece cudo vecina ovoih steyera ima poda okrugla svjetla a rupe od starih zatvorene su limom,zasto je to radjeno pojma nemam kao ni zasto su na ovom prednja svjetla od FAP-1 14

Zato što im se nije isplatilo nabavljati originalna štop svjetla i farove koje bi ugrađivali na "krševe"...

mb0404

pa ovih steyera ima vise nego golfova,a vecina je u djelovima tako da vjerovatno nije bio problem nabavit svjetla nego nehatluk,to bi isto bilo kad bi sa 0303 kad rikne far stavili neka okrgla..nasta bi to licilo..

mb0404

Preduzece " Zenicatrans - Prevoz putnika " d.d. Zenica sada raspolaze sa :
- 60 autobusa
- 1 autodizalicom nosivosti 25 tona
- Autobuskom stanicom sa izgradjenim parkingom za autobuse
- Autobazom u kojoj se nalaze:
    - servisno remontni kapaciteti,
    - pratece radionice,
    - pumpa za gorivo,
    - poslovni prostori,
    - oprema,
    - skladi šte,
    - parking prostor
U preduzecu je uposleno 210 radnika svih struka i specijalnosti potrebnih za djelatnost kojom se preduzece bavi.

AUTOBUSKE LINIJE:
Na podrucju opcine Zenica  JKP " Zenicatrans - Prevoz putnika "d.d. Zenica, opsluzuje 65 mjesnih zajednica sa:
- 37 opcinske linije sa 560 dnevnih polazaka i dnevnom kilometrazom od 6.544 km
- 4 kantonalne linije sa 44 dnevna polaska i dnevnom kilometrazom od 1.886 km
- 4 federalne linije sa 26 dnevna polaska i dnevnom kilometrazom od 936 km
- Medunarodna linija Bugojno – Zenica - Beograd

http://www.zenicatrans.ba/index.php

sokre

Zanimljiv izbor autobusa - Volvo, Van Hool..

mb0404

Znas kako ovog zutog Vanhola sto napred pise Sarajevo Osiguranje,oni su dobili kao poklon vlade Holandije,osim Zenice mislim da je i Tuzla dobila i jos par velikih gradova.Prije su po Zenici vozili MAN-ovi harmonike,GiS,ovi Steyeri,Tamovi obicni i harmonike,Ikarbusi i sl.Grad je velik svakih 5-10 minuta bio je jedan gradski polazaka sa glavne stanice ili jedna kruzna linija(kanal-bolnica),staje se na 4-5 stanica u samom cenru grada(kod celikovog stadiona,kod centralne autobske,kod poste,kod pijace,kod male dzamije),i sad sa tim starim autobusima povecava se nivo buke,nivo zagadjenja,neudobin su,skupi za odrzavanje,trose gorivo,kad se pokvari nema djelova i sl,zato su se odlucili za nabavku ovih autobusa.U sustini bolje da im je saobracaj koncentrisna na autobuse slicne zet-u ili autotroleju jer su u Zenici bila velika vecina autobusi koje danas koristi autotrolej,ali i ovo je dobro,cak se moze reci da Zenica pored Tuzle ima najjaci gradski saobracaj.

sokre

I mislio sam da je nekakvo `krpanje` u igri.

A da bi vozni park trebao biti svugdje kao u Zagrebu ili Rijeci, to stoji..
Samo, ponekad se pitam, kako će se to sve platiti - Zagreb izgleda, gledajući po javnom prijevozu, kao da je Njemačka - SVE novo..  8)

mb0404

Citat: sokre  u Svibanj 28, 2009, 13:08:50
I mislio sam da je nekakvo `krpanje` u igri.

A da bi vozni park trebao biti svugdje kao u Zagrebu ili Rijeci, to stoji..
Samo, ponekad se pitam, kako će se to sve platiti - Zagreb izgleda, gledajući po javnom prijevozu, kao da je Njemačka - SVE novo..  8)
Hehehe nema svako Milana Bandica,jedan je Milan  ;D
Druze platice se samo,ne znam dal si ikad bio u Zenici,linija Kanal-Bolnica ide svaki 5-10 minuta,svaku liniju koja ide lijevom stranom Crkvica vozili su zglobni autobusi,vjeruj mi ako se ne uguras kod Čelikovog stadiona,ili u najboljem slucaju kod glavne autobuske da stanes negde u cosak ili pukom srecom nadjes jedno prazno mjesto za sjest,onda si najebo izgaze te i izguzvaju ko peder playboy.Svaki put taj im je polazak pun a prvi krece mislim negde oko 6 ili malo kasnije,a zadnji oko mislim oko 8-9 i non stop se smjenjuju zglobni.Samo od tog polaska mogu sakupit za 3-4 nova autobusa.Drugo svi im polasci idu kroz centar grada a grad je velik ljudi cesto sjedaju da predju sa jednog kraja na drugi takvih isto ima dosta a tad je mislim karat bila oko 0.5 marke ili 25 centi.Trece imaju polaske prema svim mjesnim zajednicama pocevsi od Klopca,Dolace,Tisnje,Moscanice,Gorice do Lasve sve im je pokriveno,ovamo lijevo do Nemile i sad mozda dalje sve im pokriveno,fakticki komplet opstina Zenica svako naslje ima autobusku liniju.Ako uzmes da opstina Zenica po mojim procjenama ima od 130 do 150 000 stanovnika i da mjesecno od tog broja putuje samo 10% tj jednom samo da sjedne u autobus a da je kara samo 1 marku to je najmanje 13000 maraka,a znas i sam ta je to nemoguce da bar pola od ovog broja putuje a 20 ili 30% putuje svaki dan zbog posla,plus sto mislim da im je sad karta samo za centralni dio grada marku a za udaljenije MZ necu ni govorit.Inace ZT u prilog ide mali broj parking mjesta u gradu pa se zbog toga dosta svjeta odlucuje za autobus.

aaaaa

Karta za užu gradsku zonu je 1 KM i to odnedavno i što je najbitnije svi je kupuju, ali apsolutno svi. onošto je npr u Sarajevu normalno tj da svaki mjesec bude napadnut najmanje jedan vozač GRAS-a u Zenici je prosto nemoguće. Svi kupuju kartu i procenat naplate na svim linijama je jako jako visok. Osim ove linije Kanal Bolnica uspostvljene su i linije Bolnica Pehare, Blatuša Bolnica i jos neke tako da je smanjena gužva u autobusima koji voze liniju Kanal Bolnica...

elvis

prije par godina su se zalili na divlje prevoznike,zna li neko imaju li sad takvih problema?