Autotrans - razno

Autor Tomek, Siječanj 13, 2009, 19:53:22

Shole

Ima i Rijeka-Split preko Gospića s tim da magistralom ide do Senja,  preko Vratnika na Otočac/Gospić i dalje autoputem.  Vozači nevole te brze preko autoputa jer nema usputnih stajališta odnosno putnika na kratkim relacijama

Urbino LE

Da, ta je jako brza, 8:30, vozio se pa znam, nije napamet.

Mene osobno ne zanima što vozači misle nego da dobijem more bang for buck, a ovo sigurno sa putovanjima u Rijeku iz Splita nije slučaj, i predugo i preskupo.

Shole

poanta priče je da to nije linija koja povezuje Rijeku i Split kao što se povezuju Rijeka i Zagreb ili Split i Zagreb.   Na prste jedne ruke se mogu nabrojit putnici koju putuju od početne do krajnje stanice.  Ona 95% svojih putnika kupi usput i također ih usput i iskrcava.

Urbino LE

Takvom politikom i neće biti putnika na relaciji Rijeka-Split. Rekao sam mnogi studenti iz Splita, a vjerujem da je i obratno, zaziru od studiranja u Rijeci samo zbog skupih karata u dugo putovanja, nije da je ovdje Rijeka tako mrska. Jednostavno u nas se sve trasira ka Zagrebu i to je to.

Shole

a kod nas nema apsolutno nikakvog interesa za putovat u Split. Jedino ako ideš rodbini.  Poslovno se ionako ide autom.  Nek linija ostane kakva je i nek kupi one iz Karlobaga u Zadar,  iz Bibinja u Biograd ili iz Vodica u Šibenik,  al nek se da dobar popust onima koji sve to moraju izdržat od Rijeke do Splita.

talavizija


leic96

VW Crafter 1430 prešao u City bus Crikvenica umjesto 1392 koji je nastradao u nesreći.

franky

Jučer sam na liniji Pula - Rijeka "zalutao" u labinsku garažu.
Često se presjeda u Labinu na toj liniji, ovaj put iz 1454 u 1185
Iznimka ovog puta je bila što je šole od 1185 išao pokupit soleta od 1454 u garažu :) kolegijalnost na djelu.
Bitan dio
S215HD gbr. 1065 raskupusana što me ne čudi (godine rade svoje), čudi me Marbus B4 080 gbr. 1178 (sivi) isto tako raskupusan i ne izgleda da ce ikad na cestu zna li netko sto je bilo s njim??
Zao mi je da nisam imao aparat sa sobom, probao sam s mobom, ali katastrofa.
Ova "nova" setrica 1454 ima par posebnosti. Npr. točno nasuprot zadnjih vrata dva reda siceva su na čudnim postoljima.
Jedno masivno crno sigurno ne Setrino, a drugo mehanizam za dizanje reda sica kod zadnjih vrata ali na krivoj strani jer taj bus ima WC + one police na sicevima s neoplana. :)
Jeli to tvorevina naših ili njemačkih stručnjaka? :)evil
Eto toliko :)

tramvajac 92

Moguće je čak da je to i tvorničko, pošto APVŽ ima 2 takve setre (u najmu od Vinceka), koje su kupljene od BBSa.

tomekk

Citat: franky  u Siječanj 23, 2014, 03:38:16
Jučer sam na liniji Pula - Rijeka "zalutao" u labinsku garažu.
Često se presjeda u Labinu na toj liniji, ovaj put iz 1454 u 1185
Ova "nova" setrica 1454 ima par posebnosti. Npr. točno nasuprot zadnjih vrata dva reda siceva su na čudnim postoljima.
Jedno masivno crno sigurno ne Setrino, a drugo mehanizam za dizanje reda sica kod zadnjih vrata ali na krivoj strani jer taj bus ima WC + one police na sicevima s neoplana. :)
Jeli to tvorevina naših ili njemačkih stručnjaka? :)evil
Eto toliko :)

Malo mi je čudno s obzirom da se radi o GT modelu (ako sam dobro upratio), dakle s jednostrukim zadnjim vratima.Obično niski autobusi s dvostrukim zadnjim vratima nasuprot vrata imaju prostor za stajanje/kolica koji je na tom djelu spušten.S obzirom da je ovo rabljen autobus, ako je tako korišten, ko zna gdje su završila originalna sjedala pa je netko s tim improvizirao.
Inače, to se može primjetit i po tome da se pod na tom djelu prekida tj vidi se da je ubačeno povišenje kako bi se dobila ista ravnina ispod sjedala ( dobro bi mi došla slika da pojasnim  :-\ ). Druga mogućnost je da su unutra samo dodana sjedala jer je autobus tvornički imao manje...
Život je kao matematika - ako ide lako, vjerojatno nešto radite pogrešno
RIP Grga

franky

#445
Citat: tomekk  u Siječanj 23, 2014, 12:24:48
Malo mi je čudno s obzirom da se radi o GT modelu (ako sam dobro upratio), dakle s jednostrukim zadnjim vratima.Obično niski autobusi s dvostrukim zadnjim vratima nasuprot vrata imaju prostor za stajanje/kolica koji je na tom djelu spušten.S obzirom da je ovo rabljen autobus, ako je tako korišten, ko zna gdje su završila originalna sjedala pa je netko s tim improvizirao.
Inače, to se može primjetit i po tome da se pod na tom djelu prekida tj vidi se da je ubačeno povišenje kako bi se dobila ista ravnina ispod sjedala ( dobro bi mi došla slika da pojasnim  :-\ ). Druga mogućnost je da su unutra samo dodana sjedala jer je autobus tvornički imao manje...

Znam da inače postoje takvi otvori za kolica i slično, no ovdje nije slučaj ne prekida se povišenje.
Moguce da je poslije kupnje bus nadograđivan u turističkom smislu.
To bi objasnilo štošta. Kao npr police od neoplana, pa (neznam jeli moguce) ugradnja wc-a pa su ti sicevi koji su bili na vratima jednostavno prešli na drugu stranu. Sve u svemu, udoban i malo poseban bus :)
Putujem stalno s tom linijom (dva puta tjedno) pa cu nadam se uhvatiti taj bus i jednu fotku :)

5AR

1178 stoji tamo više od 3 godine nakon što se je zapalio na Učki.  Ovo je od 8.2012.




Tomek

Gazda Autotransa je nedodirljiv -- inače nisam znao da ima osim hrvatskog i njemačkog i srpsko i crnogorsko državljanstvo :D


http://www.vecernji.hr/hrvatska/njemacka-odbila-izruciti-hrvatskoj-ivana-radosevica-916890

DVOSTRUKI KRITERIJI
Njemačka odbila izručiti Hrvatskoj Ivana Radoševića

Objašnjenje: Prema njemačkom zakonu, za pronevjeru i prijevaru rok zastare je pet godina.

Dok su u Hrvatskoj trajale višemjesečne političke, stručne i medijske rasprave o (ne)izručenju Josipa Perkovića, u sjeni tih rasprava i odluke o Perkovićevu izručenju javnost nije doznala, što prvi put iznosi Večernji list, da je Njemačka na temelju europskog uhidbenog naloga odbila Hrvatskoj izručiti Ivana Radoševića, prvooptuženog u aferi Zagrepčanka, zbog zastare!

Ima tri državljanstva

Upravo je u lipnju, dok se raspravljalo o izmjenama Zakona o pravosudnoj suradnji u kaznenim stvarima s državama članicama EU, poslije nazvanim "lex Perković", Peđa Grbin spomenuo primjer Radoševića rekavši: "Mi imamo jednog poznatog bjegunca od hrvatskog pravosuđa koji se skriva u Njemačkoj. Ja bih želio da ga se izruči, ali kako to možemo tražiti, a ne želimo sami izručiti".
No, Radoševića, kojem se u zagrebačkom Općinskom kaznenom sudu sudi u odsutnosti zbog poticanja na zloporabu u poslovanju u slučaju tvrtke Zagrepčanka, koja je 1997. oštećena za oko 102 milijuna kuna, nećemo dobiti. Za Njemačku je izručenje Radoševića, koji ima njemačko, srpsko i crnogorsko državljanstvo, nedopušteno. Odluka generalnog državnog odvjetništva Zweibrücken donesena je krajem listopada 2013., a zaprimljena je u Općinskom kaznenom sudu krajem studenog 2013. Navodi se da je izručenje Radoševića suprotno paragrafu 9. broj 2. Zakona o međunarodnoj pravnoj pomoći u kaznenim predmetima i nedopušteno ako za kazneno djelo postoji nadležnost njemačkog suda i ako je progon prema njemačkom zakonu zastario. Objasnili su da Radošević ima njemačko državljanstvo i da je prema dostavljenom EUN-u kazneno djelo počinio od 8. kolovoza do 27. kolovoza 1997. Po opisu tog djela iz EUN-a, navode, prema njemačkom zakonu radi se o pronevjeri i prijevari te je zastarni rok pet godina i nakon proteka tog roka, a najkasnije kad protekne dvostruko toliko vremena, postoji procesna zapreka za progon zbog zastare.
Odvjetnik Veljko Miljević komentirao je ovaj slučaj i moguću paralelu sa slučajem Perković.

– Naš Zakon o pravosudnoj suradnji usklađen je s okvirnom odlukom Vijeća Europe prema kojoj se neće udovoljiti EUN-u ako je nastupila zastara. Nijemci su ovom odlukom pokazali da je zastara razlog za neudovoljavanje zahtjevu za izručenje po EUN-u i da dosljedno gledaju je li po njihovu zakonu nastupila zastara. Ova je odluka nešto što su Nobilo i Perković mogli samo poželjeti – drži Miljević.

Vrhovni sud je u slučaju Perković rekao da kazneno djelo zbog kojeg ga Njemačka traži – organizacija ubojstva Đurekovića – spada u 32 kaznena djela za koja se ne provjerava dvostruka kažnjivost, a time ni zastara progona u RH, a posredno je naveo – čak i da je u njegovu slučaju nužno provjeravati zastaru – da apsolutna zastara nije nastupila. Miljević smatra da je Vrhovni sud trebao sazvati u slučaju Perković sjednicu Kaznenog odjela radi zauzimanja pravnog stajališta.

I prof. kazneno-procesnog prava Zlata Đurđević komentirala je slučaj.

– Njemačka se dosljedno drži odluke svog Ustavnog suda da je nastupanje zastare razlog da se odbije izručenje. Ne znam je li poticanje na zloporabu u poslovanju u katalogu 32 djela za koja se ne ispituje dvostruka kažnjivost, no nitko ne pravi razliku je li kazneno djelo u katalogu ili ne ako je za njega nastupila zastara. Naš Vrhovni sud je prvi uveo to pravilo – kaže prof. Đurđević.

S-line

Novost u PJ Korčula:
Setra S415 GT-HD, gb. 1434, očito prebačena.
---Setra S317UL---

RENI

1434 nije prebačena u p.j.Korčulu jer p.j.Korčula čeka nešto novije.
1434 mjenja 1453 koji je na servisu,a ujutro dolazi 1323.