PREDSTAVLJANJE

Autor Tomek, Travanj 22, 2010, 18:53:15

Tomek

Što se tiče ovih komentara o izgledu oni su prilično nezahvalni jer svako od nas ima nešto drugo što mu se sviđa, a što ne.
Ako se mene pita jedino što mi malo smeta je prevelika sličnost s Marbusom, ali sam bus kao takav izgleda prilično dobro.
Ovo pomicanje maglenki iz svjetlosnog sklopa je dobro, možda da se na jednom proba staviti da cijeli taj svjetlosni sklop ima jedno veliko staklo pa da se vidi kako bi onda izgledalo(dal bi bilo malo ozbiljnije).
Sve u svemu imamo nakon desetak godina domaći autobus tako da možemo i trebamo biti ponosni.

Shole

Citat: Tomek  u Travanj 06, 2011, 17:56:06
...... možda da se na jednom proba staviti da cijeli taj svjetlosni sklop ima jedno veliko staklo pa da se vidi kako bi onda izgledalo(dal bi bilo malo ozbiljnije).

Genijalno rješenje.  Moja pretpostavka je da nisu išli na "svoje" specijalno dizajnirane farove zbog visoke cijene koju bi diktirala mala serija autobusa, nego su vjerovatno iskorišteni farovi poznatih proizvođača tipa Hella .......   
Neznam koliko je to izvedivo, al stvarno mi ovo djeluje super ideja da se na postojeće farove montira odozgora neko veće staklo koje bi naravno pratilo liniju autobusa.

erobuss

Bus je fenomenalan, komu se ne sviđa nek pravi bolji  ;D Što se tiče imena Zora, Hercegovina je puna Zora/Zorica  :D

Jedino što bi ja  zamijenio su retrovizori, skoro su iste veličine kao na Volvo 9700, a Zora je i manja i kraća. Mislim da su ovakvi kao kod Hispano Busa sasvim ok, ali možda to primjene na prvom faceliftu...


im

e da ovi iz autopoduzeća uzmu bar dva crobusa da malo  to imoćani isprobaju pa da pravi vozači kaže jel valja il nevalja  ;D ;D

tomekk

Citat: erobuss  u Travanj 06, 2011, 19:10:10
Bus je fenomenalan, komu se ne sviđa nek pravi bolji  ;D Što se tiče imena Zora, Hercegovina je puna Zora/Zorica  :D

Jedino što bi ja  zamijenio su retrovizori, skoro su iste veličine kao na Volvo 9700, a Zora je i manja i kraća. Mislim da su ovakvi kao kod Hispano Busa sasvim ok, ali možda to primjene na prvom faceliftu...

http://www.tatahispano.com/images/fotos/modelos/xerus/03.jpg

Jesi siguran za 9700??  Ja mislim da ipak nisi  ::|  Volvo 9700 je dug 12,3 m, a visok 3,610 dok je Crobus dug 12,35m, a visok 3,612  ;)
Šta se tiče retrovizora, po meni su ok, a takvi su išli i na Volvov manji model 8700, a skoro identične imaju i MAN i Neoplan(Trendliner, Tourliner), a i još neki drugi proizvođači pošto su ovo kao neka univerzalna vrsta  :)
To je zapravo stvar ukusa ;)
Crobus vidjet u Imotskom mi je dobar vic, makar bi im bilo vrijeme da obnove svoj vozni park, no ako im se održavanje ne poboljša šteta novih autobusa  :-\
Život je kao matematika - ako ide lako, vjerojatno nešto radite pogrešno
RIP Grga

im

doći će dan doći će vrijeme  ;)

zlikowszky

Citat: Shole  u Travanj 06, 2011, 08:18:02
Bus mi djeluje čisto ok, osim što su umjesto ovih metalnih ratkapa mogli stavit plastične ili nikakve s tim da budu onda kromirane felge sa krunom (ko Setre 417 za Američko tržište).  

Eto i ja se pridružujem sa svojim razmišljanjem i potvrđujem kako je o individualnim ukusima poprilično nezahvalno raspravljat. Meni osobno daleeeeko je ljepše vidjet bus s ovakvom kromiranom (turskom, kineskom, tadžikistanskom...) ratkapom nego jednolikom i monotonom plastičnom.

Jedna lijepa kruna na felgi, fino spolirana, e to već da, ali samo ako već nema ratkape.
Tesla je umro, Einstein je mrtav, a ni ja se baš ne osjećam najbolje.....

Slavuj

Ne znam ako ste spomenuli cijenu, a ona se krece od 198 000 eura do 220 000 eura.

conecto

Navodno nije početna 198000 već 180000.
A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

98989

danas pito kažu oko 190-195 da će se kretat neki prosječni model

crni izloženi je 198500 ima metalik boju neke ekrane unutra kameru za nazad i to navigaciju malo bolja sjedala i obloge ...... i čini mi se da on ima na paralelno dizanje  prtljažnih vrata


Shole

Meni po kvakama izgleda da jedino crni NEMA otvaranje bunkera paralelno s karoserijom, nego pod kutem.  Hmm  :-\

COVIK

Citat: im  u Travanj 06, 2011, 19:14:38
e da ovi iz autopoduzeća uzmu bar dva crobusa da malo  to imoćani isprobaju pa da pravi vozači kaže jel valja il nevalja  ;D ;D


Satrali bi ih Mile i ekipa u misec dana >hammer<
...i cvrči cvrči cvrčak na čvoru crne smrče...

im

mile je satra jetlnera i starog n116 a za to triba bit stručnjak a da negovorin da je sa higreom polazo u petoj jer su im obrano brzine  ;D

COVIK

mili triba dat mastera pa neka "šalta"
...i cvrči cvrči cvrčak na čvoru crne smrče...

STEFI- GRAF

po meni je bus ok kao prototip sigurno će biti još puno izmjena na bolje.Moje mišljenje je da će biti bolji svakako od kingova ,higera kojekakvi turaka irizara i  ostalih španjolaca  i buseva na iveco bazi.Možemo se ponositi da je i kod nas zaživila  ponovno proizvodnja buseva