Nabavka novih autobusa (obnova voznog parka)

Autor man134, Studeni 29, 2007, 11:11:52

tramvaj1910

#435
A35 je sklapan najviše u Goppelu a sklapali su ga i drugi karoseristi, u ukupnoj dužini 9,130mm, 9695mm i 10395mm proizvodnja u Goppelu je prestala 2012 godine, A47 orginal MAN ima dužinu 10500mm, a najmanji zadnji prepust ima A66 bez zadnjih vrata, 2745 mm, osovinski razmak 3635mm, druga i treća verzija 4600 i četvrta prelazi ukupnu dužinu 11m, znači teško da se može napravit midi manji od 8 metara ukupne dužine sa velikim kotačima i motorom otraga, baš radi zadnjeg prepusta i osovinskog razmaka, kad pogledaš malo bolje onda je logično da ona kanta od turqoise ni ne može imati motor otraga.

Shole

Da, al koja mu je bila cijena ?  I tko kaže da mora bit niskopodan

man323

I ja sam mu bio tražio cijenu, no bezuspješno

tramvajac 92

Je, samo što je to gradski midi, a Turqoise je sve osim gradskog busa, iako nekima uredno vozi kao "gradski" prijevoz.

man323

Nakon što je Goppel propa, proizvodnju A66 je preuzeo Caetano. Oni ne rade 1:1 kao što je Goppel radio A66 da budu 1:1 izvanka i iznutra sa MAN-ovim Lion's Cityima.
Kod Caetanove verzije A66 je potpuno drugačiji unutra a također izvanka, te jedino šta A66 i Lion's City od MAN-a imaju zajedno jest instrument tabla i prednja i zadnja maska. Caetanov midi A66 je viši od Goppelovog A66.

podgora

Gledam malo prije vijesti na du tv bio direktor libertasa kaze da dolazi jos autobusa i da ce se ugradivati novi displayi sa govorom stanica i da se uvodi novi sustav naplate karata u prigradski

Poslano sa mog SM-G900F koristeći Tapatalk

Ništa kinezi samo Volvo,Man,Neoplan,Setra,Mercedes.

MAN SL222

#441
Kako kad su prije mjesec dana stigli ovi novi,a i usput još se nisu riješili ovih koje prodavaju?

gospardbk

"I noga u guzicu je korak naprijed" - Mao Tse-tung

* Izreka nije u vezi sa gore objavljenim sadržajem/postom

lussin


narancasti

Radi se o novim autobusima koji će voziti kao shuttle iz Gruške luke do Pila ( prijevoz gostiju s kruzera).
Nabavlja se preko 20 autobusa,trenutna informacija da je riječ o autobusima Setra.

gospardbk

Znas li mozda hoce li Setre biti gradske,prigradske ili turisticke klase?
"I noga u guzicu je korak naprijed" - Mao Tse-tung

* Izreka nije u vezi sa gore objavljenim sadržajem/postom

Majstor

Sumnjam
Libertas ja vjeran MAN u i Isuzu bus
Samo mi sudite pošteno !

man323

S MAN-om rade već od 1970., a tko zna, možda dođu i neke Setre.

Majstor

5 vozila subvencionira Cavtat i tu možda ima neki drugi šanse ostalo ne
Samo mi sudite pošteno !

tramvajac 92

Malo treba potaknuti raspravu i tu.

Libertas nabavlja 20 autobusa i 2 kombija po sljedećim grupama:
2 gradska midija (ukupno 1 700 000 kn)
2 kombija 8+1 (ukupno 520 000 kn)
3 prigradska midija (ukupno 2 900 000 kn)
5 gradskih solo (ukupno 9 000 000 kn)
10 gradskih solo (ukupno 18 000 000)

U prilogu dokumentacija.