Rashodovanje autobusa

Autor maky, Studeni 21, 2007, 08:59:00

Paško

A još su bez tablica #211 i #188, nakon što mu je istekla registracija. Nadam se da SG 313 rashoduju po nekom razumnom kriteriju (recimo, stanju šasije).
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

netko

#466
Koliko se zapravo djelova poskidalo sa SG 220? Prva 4 (2010) vjerovatno nisu u voznom stanju i teško da će i bit jer su poslužili za djelove ostatku 5 (2013)+1.
Ali ovih zadnjih 5 bi se moglo dovest u vozno stanje jer je pitanje za koga su se skidali djelovi ako je #688 sam ostao tamo još u 2013.
Tada je i cijela garda preko 18 godina serijski odlazila u rashod.
Dok smo, neka smo, kad umremo, da se spominjemo.

Paško

Prva četiri povučena su 2009., a ostalih pet 2013. godine. Unutra su oni potpuno porazbijani i skršeni. Očito su se u garaži iživljavali na njima iz nepoznatih razloga pa ih je sad vratiti u OK stanje praktički nemoguće. Pitanje ti je na mjestu, a odgovora nema.

Dosad su iskidani #147 i pola #304, a bez tablica je ostao i #212.
#236 čeka neke dijelove za registraciju. Čisto ekonomski gledano ne bi ga bilo loše pridružiti rashodovanima.
Isto tako, malo je suludo zadržati #302, ali eto.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Josip-Split

Najbolji 405 je po meni bia 176,mjenjac odlican za razliku od ostalih,samo je ima lufta u volanu
178 je bia dosta brz,al mjenjac je bia na trzaje kao i kocnice,ali na volanu skroz tocan
182 je najuredniji iznutra bia,nisan ga vozia nazalost al cujem da je bia odlican
180 je isa treso,ima je lufta u volanu,tresa u leru,nikakav na uzbrdici,spor pri kretanju,ali je ima najvecu dusu i bia mi je dosta drag
177 kad su napravili mjenjac je bia dosta dobar..kao i svi ostali dotraja je...
Tako da po mome bi svi ostali,nebi moga birat  klinac
A 181 je dosta jak,pun puncat ide ko prazan,niskopodan,brz,pregedan
179 je avion bia,o tome nema rasprave

A mislim da je to to za sad sa otpisivanjem
Kidaju se oznaceni auzobusi dok sa par njih frisko odjavljenih triba pskidat sta vridi i izlit tekucine..ulja,gorivo itd

netko

Citat: amfan  u Rujan 26, 2019, 17:20:49
Isto tako, malo je suludo zadržati #302, ali eto.
S obzirom na starost i izvozanost da, ali puno bi gore bilo ostaviti #688 i #65 pa da onda neki Conecto ili SG 313 koji je dosta zrel i nije imao puno velikih kvarova otiđe.
Teško je reć i za SG 313 i Conectoe jer svi izgledaju istrošeno i ofucano.
Nadan se da su inžinjeri ovaj put sve odradili kako treba.
Dok smo, neka smo, kad umremo, da se spominjemo.

Josip-Split

Danas iskidan 304 do kraja,149 i 180  :'(

Paško

#180 dok ga je još bilo
#211 bez tablica
#188 bez tablica
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Paško

Komadanje 149 :'(
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Paško

Popodnevni obilazak:
#177 i #185 na streljani, njihovo komadanje sljedeće je na redu. #682 u pozadini još je morbidniji s ovom tabelom osmice koju mu je netko nabacio na šoferšajbu.
Ostaci autobusa iz kojih kao s nekakvim prkosom izviruju obje stranice na kojima je pisalo - 180.
I za kraj #181 koji sa strane gleda i uznemireno čeka isti takav kraj.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Josip-Split

Danas iskidani 177 i 179  :'(
185 jos na mistu

Paško

Ažurirao sam ponovno popis voznog parka. Pod kolovoz i rujan navedeni su autobusi povučeni kao zamjena za 20 zglobnih Citara i zasad ih je 16. Preostaju još četiri, točno koliko je i C2 ostalo neregistrirano. Pretpostavljam da će ta tri biti #191 i tri Conecta G. Ako bude tako, mogli bi ostati #204-206, ali vidjet ćemo idućih dana.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Josip-Split

Zasto 191? On je najbolji,vozia sam ga neki dan  umnik2

Intouro

#203 isto ostaje koliko znam

Paško

#191 će isteći registracija za koji tjedan, a kad su već zadržali kojeg Conecta, ima više logike da ostanu 3 nego 2. No to ja tražim logiku u hrpi nelogičnosti kava
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

man323

#479
Bolje ostaviti više Conecta nego SG313- Barem meni izgledaju puno bolje i od njih niti jedan još nije gorio.
Samo me izjava da za Conecta nisu dobavljivi dijelovi malo čudi, ipak je unutra slična tehnika  kao u Citarima, barem što se tiče motora i mjenjača.