Vozni park - komentari

Autor markost, Veljača 05, 2008, 22:30:23

josipgrgin

Dragi forumasi ja se ispricavam na mojim glupin komentarima ali eto ja napisen neku ludost jer ne volim se svadat kao neki i izrazavat mrznju ali htio bi nesto naglasit
Jucer sam se ukrcao na bus g.b.307 i prilikom kupnje karte primjetio  sam  kod prvih vrata  kako je rukohvat pri dnu pun ruzine i nije lipo vidit a ostatak busa koliko sam vidio izgleda sasvim ok i uredno jedino pozadi ima nekih ostecenja i saranja.
Posto je bus bio duze vrijeme van uporabe mogli su malo izbrusit i opiturat dno rukohvata da ne upada u oci ta ruzina.

XDonald

Na #191 nesto kapi ispod motora:

LukaST

Zanima me ako se netko razumi kod busa
g.b 308 on ima zvuk ispuštanja neceg neznam jel to zrak,plin taj zvuk me zanima ako netko zna sta je moze li napisat ?
Hvala  umnik2

elez

#1443
To je neki krivi ventil, cuje se ko punjenje zraka pa bus pusti zrak iz kompresora i tako stalno
Sačuvaj me bože mlake pive, ladne žene i lošeg centaršuta...

LukaST

I na novim citarima isto ima zvuk ispustanja toga necega ali kratko i samo na momente nie ka kod 308

MAN truck bus

To je kada ima previše zraka u spremnicima pa se ponekad ispusti.
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

421

Na  bus123 postoji sistem zraka pod pritiskom kojim se vrši kočenje i otvaranje vrata.
Sastoji se od kompresora, posuda i regulacijskog ventila( rišlag ili kihavac) koji ima zadatak ispustiti višak komprimiranog zraka.
Radni tlak tijekom rada je 10 ili 12 bar-a. Kompresor stalno puni posude za skladištenje do zadanog pritiska na regulacijskom ventilu.
Da ne bi došlo do prepunjavanja i eksplozije, rišlag ventil se otvara i ispušta zrak koji je pun kondenzata i ulja za podmazivanje.
Zato se čuje zvuk ispuhivanja zraka iz posuda. Što se češće čuje znači da je dobro podešen, da kompresor dobro radi ili da nema potrošnje za kočnice ili korištenje vrata...
Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln

Majstor

Kod Citara se čuje sistem Ad Blue tj. sistem se periodično ispuhuje komprimiranim zrakom
Obično se to čuje dosta izraženo i često
Samo mi sudite pošteno !

elez

Sačuvaj me bože mlake pive, ladne žene i lošeg centaršuta...

Intouro

Vidia sam da je 314 zada  poviše zadnjih svjetala,lijevo od stakla udaren,ima rupa

RegioBus

167 vozi bez zadnjeg branika

Paško

To je onda posljedica snježnih gadosti, jučer ga je imao.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

RegioBus

Citat: amfan  u Veljača 27, 2018, 18:23:37
To je onda posljedica snježnih gadosti, jučer ga je imao.
Dobija ga je nazad

LukaST

Vidia san da g.b. 318 u garaži čeka red za servis.

markost