IVECO Crossway LE

Autor MAN truck bus, Kolovoz 28, 2018, 16:51:00

Shole

Neki dan sam vidio Ford Transit sa tablicom nešto tipa 2718, 2819 ili slično i slova GZ.  Jel moguće da su nešto preskočili jer mi nisu baš neki brojevi da bi bila po narudžbi ?

sniff

Stigao je Zagreb sigurno na 5*** ili 6*** - GZ, vjerojatno su ranije naručili tablice, npr. kad su došli L.City G, sa -GG nastavkom registracija, "obične" su već bile na -GK ili -GL.

Shole

Ne kužim šta im to znači par mjeseci prije rezervirat tablice. Još da su neke vezane za garažni broj ili nešto tako pa bi razumio,  nek bezvezni redosljed rezervirali pred X mjeseci.
Treba malo vidit u prometnoj dozvoli tko je vlasnik vozila.  ZET ili banka, s obzirom da idu preko fondova, valjda

Dreamwalker

Tablice su vjerojatno uzete u STP u Dubravi kod APD-a jer oni uvijek imaju neku "zakašnjelu" kombinaciju. Moj poznanik je tamo uzeo GG tablice kad je GK već bilo debelo u opticaju.
"Onaj tko kaže da je Solaris smeće je potpuni idiot" - (c) shef

"Ništa ti ne shvaćaš!" - (c) 421

mate

Tablice novih buseva vam se krecu od ZG-8800-GR nadalje... ;)

Paško

Kao što kaže Dreamwalker, vrlo vjerojatno je riječ o stanici koja ima staru seriju tablica. Tako je i STP u Dugom Ratu uvijek kaskao za nekim splitskim stanicama dok su se još izdavale dvoslovne kombinacije na ST području. U ZG području je količina i raspršenost daleko veća pa su veći i razmaci.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

421

Još koji detalj pa smotra može početi...
Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln

ManNLNG

Na prvoj slici se vidi gbr.
EUROBUS AV120

smogovci.bbb2

Može mi netko objasniti (osim onog što svi znamo da sve što nije normalno za ZET je) što označavaju ovi brojevi na autobusima (recimo broj 3 je dobio garažni broj 406 a 26 g. br. 420). Po kojim parametrima su dodijeljeni garažni brojevi za pojedini autobus buljo
"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza

dominik,

#39
Citat: 421  u Rujan 04, 2018, 21:00:48
Još koji detalj pa smotra može početi...
Čemu sprijeda stiskati garažne brojeve i logo između ovih naljepnica kao da nema dovoljno prostora na ostatku maske, kako je i napravljeno na City G?!
Maštovitost na visini...


NP-549

 Garažni brojevi obično idu redom tako da najmanji broj šasije dobije najniži garažni broj. Garažni dalje idu redom, a broj šasije od nižeg prema višem. Nemora značit da je ovih 30 proizvedeno jedan za drugim i da su im VIN brojevi jedan za drugim

leonardo123

Citat: dominik,  u Rujan 04, 2018, 23:03:30
Čemu sprijeda stiskati garažne brojeve i logo između ovih naljepnica kao da nema dovoljno prostora na ostatku maske, kako je i napravljeno na City G?!
Maštovitost na visini...
Zato što je Dubrava to uvijek radila, od kockica, Citara, Conecta i ostalih i tak će bit i to je to.

Poslano sa mog CUBOT_X18_Plus koristeći Tapatalk


dominik,

#42
Vidim da si me shvatio. Usput tvrdnja ti ne drži vodu ali nema veze.

leonardo123

Citari 655-678 imaju gbr u prednjem desnom kutu, LC 451-477 također, Conecti 430-438 također, kocke 506-525 također, 530-558 isto, školski isto...Urbanwayi imaju naprijed na sredini jedino i tjt.

Poslano sa mog CUBOT_X18_Plus koristeći Tapatalk


dominik,

#44
Vidim da si pažljivo čitao thumbs
Citat: dominik   u Rujan 04, 2018, 23:03:30
Čemu sprijeda stiskati garažne brojeve i logo između ovih naljepnica kao da nema dovoljno prostora na ostatku maske, kako je i napravljeno na City G?!
Nadam se da ti je sada jasnije na što sam mislio.  good_boy