Blaguss (Wien, Agora Hungary, Slovakia)

Autor erobuss, Siječanj 15, 2008, 18:12:22

erobuss

Blaguiss Reisen je najveći prijevoznik u Austriji. Možda neki ne znaju, ali obitelj Blagus je podrijetlom iz Hrvatskog Zagorja. 8)


Većinu voznog parka im čine Volvo 9700, 9900, Setra S415, S415-417 GT-HD,  S431 DT...,
Imaju dosta gradskih i prigradskih autobusa, a još posluju u Slovačkoj i Mađarskoj.


Ovo su fotke sa neta (neke imaju, neke nemaju copyright)...


Volvo 9700












Volvo 9900




Setra S 411 HD




Setra S415 GT-HD








Setra S417 GT-HD








Setra S431 DT


man750

Erobuss al ti se setra S415HD nesto mnogo skratila,(vjerovatno je tipfeler jer na slici je S411HD)
133 u ZAGREBU
22 u DUBROVNIKU
Jedan u MakarskojMAN750 Autobus ispred svog vremena
- S T E T A - S T O - B A R - J E D A N - N I J E - S A C U V A N -

erobuss

Citat: man750  u Siječanj 17, 2008, 13:25:08
Erobuss al ti se setra S415HD nesto mnogo skratila,(vjerovatno je tipfeler jer na slici je S411HD)

Naravno da je 411, a odakle meni da je 415 ni sam ne znam  :o

negas

nekad su imali crveno-zutu-bordo boju i na sredini kao nekako u krug te boje pa idu onda navise-ako ste nekad videli znate o cemu pricam. Inace vozili su 90 tih Sredom i Subotom Bec-Negotin u Srbiji (krajni istok) i uvek sa vrh busevima!

lerotai

od njih ima super maketa

cini mi se da ih ima vise nego 10 razlicisti ... sve setra

mozda nadem sliku
no sikiriki

busfan

#5
Citat: negas  u Siječanj 25, 2008, 15:55:02
nekad su imali crveno-zutu-bordo boju i na sredini kao nekako u krug te boje pa idu onda navise-ako ste nekad videli znate o cemu pricam. Inace vozili su 90 tih Sredom i Subotom Bec-Negotin u Srbiji (krajni istok) i uvek sa vrh busevima!

Mislim da je njihova bila 215 HD od Labud Transa sto ima slika na forumu.

negas

#6
Citat: busfan  u Siječanj 28, 2008, 11:20:36
nekad su imali crveno-zutu-bordo boju i na sredini kao nekako u krug te boje pa idu onda navise-ako ste nekad videli znate o cemu pricam. Inace vozili su 90 tih Sredom i Subotom Bec-Negotin u Srbiji (krajni istok) i uvek sa vrh busevima!

Mislim da je njihova bila 215 HD od Labud Transa sto ima slika na forumu.
Jel voze jos tu liniju za Negotin? Znam da voze i Bec-Banja Luka


Pa vozili su secam se do 2001, sa setra dabl dekerom, al sad neznam, mislim da ne(al raspitacu se busfan jer te to interesuje)! A ta boja sto napisah gore je bila tradicionalno njihova, znaci svi busevi i to sve setre-jeste, su bile takve boje! Nesto zuto, crvebo, bordo pa u krug na sredini. Jer im je tu boju preuzeo sada propali as negotin, nije preuzeo nego ukrao ili imitirao kako vec!
A Labud je samo sigurno kupio od njih autobus kao polovan!!!






busfan

Ova 215 HD
http://autobusi.org/component/option,com_smf/Itemid,42/topic,516.0
Ovakvu jednu istu ima i Bjelajac iz Kostajnice. Raspitaj se ako nije problem, interesuju me te medjunarodne linije ;)

negas

Hocu, a zamisli Tam 260a119 sa tim bojama. U filmu suze i njene sestre-nazalost sa posleratnom tematikom ima jedan as negotinov tam u tim bojama kako prima putnike i bas se lepo vidi. Ko ima taj film moze tu scenu da preebaci u jpg i postavi je ovde!

negas

#9
Citat: busfan  u Siječanj 29, 2008, 16:22:19
Raspitaj se ako nije problem, interesuju me te medjunarodne linije ;)


E Busfan raspitao sam se, sreca nasa da mi jedan dobar drug radi na stanici u Negotinu, tako da mi je kroz polasatnofg razgovora telefonom sve ispricao!
Nazalost ne radi vise Blaguss na relaciji Bec-Negotin, ali zato radi i to svakodnevno (sto ranije nije bio slucaj) preduzece privatno NIKOLIC PREVOZ  i to sa dobrim Setrama, drugar se ne razume koje su ali kaze sve nove 2002/3 godiste...
Evo kako se radi: Stanica Negotin.

Ponedeljak, Utorak, Sreda iz Negotina u 16.15h,
Cetvrtak, Subota u 17.30h,
Nedelja u 04.30h!
Samo ne saobraca Petkom!

Inace autobus ide iz Kladova, znaci sat vremena ranije nego ova vremena iz Negotina, a do Beograda mu treba iz Negotina max 4h voznje, pa ti proracunaj kad su u Wien--u!

Kaze drug kad se vracaju stizu ujutru u Negotin oko 5/6h!

busfan

Ok, hvala puno ;) Cuo sam za ovog Nikolica ali nisam do sad vidio nijedan njegov bus

lav


nibuss

Da ali i Nis-express odrzava liniju Podvrska-Bec, i polaze iz Beca sa Blagusove a.s. odnosnbo V.I.B.

nibuss

Postoji li neko ko moze protumaciti kojom logikom dodeljuju gbr. u BLAGUSSU

erobuss

I
Citat: nibuss  u Veljača 22, 2008, 23:32:26
Postoji li neko ko moze protumaciti kojom logikom dodeljuju gbr. u BLAGUSSU


Izgleda na istu shemu kao i Autotrans Rijeka...  ::|

Na Setri S415 GT-HD izad vidljiv je gb 5021