Tipovi autobusa na linijama 2007.

Autor Tomek, Prosinac 07, 2007, 15:54:21

Portos

Danas na 180 g.b. 4 a na 182 g.b. 3 :o

PRAVILA foruma autobusi.org:
Ukoliko želite citirati tekst s neke druge web stranice, pored navođenja citiranog linka obavezno citirajte i pripadajući tekst.

tamlover

Na 124 danas 1 EL2X2 - meni najgori ZET-ov autobus trenutno u Podsusedu. To čudo je jedva išlo... A da ne govorim da je unutra ko da je bomba opala - bez pola plafonjera, "uređenjem" konkurira splitskim busevima.
Strašno. Gdje su moji TAM-ovi??? :'(
...i bilo je lepo i navek TAM bu....

Tomek

#32
Što se tiče šaranja u Frankfurtu je odgovor na to odmah očisti ili vozilo nejde u promet, tako da sve grafite i razbijena stakla(a ima ih) odmah mijenjaju i dok vozilo nije uredno ne ide u promet. Svega par puta u 6 mjeseci sam vidio da vozi neki prigradski vlak koji je i dan prije bio zašaran.

Budući da je u ZET-ovim garažama kronična nestašica sredstva za čišćenje tako da se večim djelom godine čisti samo sa običnom vodom kod nas je to znanstvena fantastika.

Tomek

Danas je gb11 vozio na 176, gb65 na 124, a gb617 na 130.
Koliko god ova dva autobusa nisu primjerena za linije 124 i 130, večeras sam se vozio u gb617 od Gospodske do Borčeca i nazad. Tamloveru, ako će biti još prilike moraš se sjesti u SÜ 313 i provozati se se na Borčec.
Sjećanje na 260A116P nije nikad bilo veće. Dvoja jednokrilna vrata naprijed i straga, ručni mjenjač, zvuk motora na zelenoj kad se mjenjaju ručnim mjenjačem brzine, zavjese na prozorima, ah, kao da je TAM opet tu. Sličnije od toga ne može. Imam i slike iz gb617, ali to sutra(lošije su, slikane mobom). Bus ima inače tipkala STOP i kad se stisne naprijed svijetli STOP kao u Samoborčekovim Setrama S315UL.
Na stanicama su putnici pitali vozača dali stvarno ide za Borčec (a i nazad za Črnomerec) jer nisu mogli vjerovati da tako udoban autobus ovdje vozi. Sve u svemu savršeno.

Ranije danas sam se provozao kvartom i slikao i gb65 i 617

Prvo gb65:

Kustošiji prema Vrapču



Prva stanica od Gornjeg Stenjevca



Pogled straga



Spuštamo se sa G.Stenjevca



Evo nas u Gajnicama



Peruanska - koliko god slika bila mutna ovo se ne viđe svaki dan tako da ide na forum - za Črnomerec gb65, za Borčec gb617



gb617 na Borčecu





Nadam se da će slijedeća dva tjedna se ovo dogoditi još koji put. Inače gb617 večeras oko 22.30 nije imao ni jedan potpis, apsolutno ništa, tako da i huligani očito paze ove mrcine  :)

tamlover

Kolko god bio ružan u školskom bojanju, zamisli Tomek kad se kroz koji dan na 130 zaleti Regio  ;D (u koju će on garažu uopće?)
Inače vozač kojeg si slikao na 124 je apsolutno jedan od onih s kojima se ne volim vozit. Sorry rista...
...i bilo je lepo i navek TAM bu....

kreso75


NL 313

Jesi siguran?

Evo ga danas na 159:

NL 313 i NG 313 su najbolji zagrebački busevi
Ali zadarski novi citari su također među najboljima kod nas

Tomek

I danas na 130 jedan bijeli SÜ 313.

tomislav2809

Ovaj gbr 6 odvoz jutarnju smjenu na 108, pa onda kreće na 159 ;)

tomislav2809

Gbr 10 danas navečer vozi na 135 za Graberje

Tomek

Danas na 121 vozili gb127,129(jučer bio pokvaren) i gb219

Na 109 navečer vozio gb157 sa pokvarenim displayem(kao kod gb162 žuti ekran), a na 117 vozio gb148.

Na 124 vozili gb118(na displayu mu popodne pisalo Dubravica) i gb41(još uvijek ima reklamu za Tifon)

Na 130 vozili gb86 i gb617

Par večerašnjih slika:









Inače, treba pohvaliti da je večina autobusa noćas oprana izvana te su danas bili čisti što u ove sniježne dane nije čest slučaj.

tamlover

Da skužio sam kako su se jutros lijepo blistali busevi po Bolonji. Posebno jedan SG 220.
Inače, danas na 177 sam vidio gbr 83 (NL313).
...i bilo je lepo i navek TAM bu....

narancasti

Koji su tipovi autobusa na linijama 221 i 222

NL 313

Obje linije vozi Dubrava, tako da su jedini mogući Mercedes Benz autobusi. Na 221 za Sloboštinu voze Citaro G busevi, za 222 mislim MB O405GN.
NL 313 i NG 313 su najbolji zagrebački busevi
Ali zadarski novi citari su također među najboljima kod nas

NL 313

Nevezano uz to, pohvalio bih ZET da barem vikendom stavljaju visokopodne turske SL 283 na prigradske linije poput 111 i 168.
NL 313 i NG 313 su najbolji zagrebački busevi
Ali zadarski novi citari su također među najboljima kod nas