Prevoz turist, Odžak

Autor mate, Srpanj 03, 2008, 16:54:29

mate

Prevoz-turist doo Odzak
Brodska 25
tel: +387 31 761 047
fax:+387 31 762 709

www.prevoz-turist.com



VW Transporter 680-K-318...linija Slavonski Brod - Odžak



busfan

Vjerovatno mislis na Prevoz Turist ;)
www.prevoz-turist.com

mate

Ma,da moja greska...hvala na ispravku ;)

mate

MAN na liniji Sl.Brod - Odzak...registacija 719-T-012


mate

Setra...registracija 517-M-712...





busfan

Dobra slika Mate ;) Ova Setra je u dosta dobrom stanju, ovo je mozda 79-80god. koja je linija?

mate

ne znam tocno godiste...al kako sam ju vidio izvana...sasvim je dobro odrzavana...i dobro izgleda za svoje godiste...

busfan

Sa ovom maskom ti je najkasnije 81god

mate

ako se ne varam...mislim da se radi o TAZ-u...nisam 100 % bio siguran posto sam ga uhvatio kad je kretao s AK...


mate

Ma sve 5...nikakav problem...ja nisam bio siguran posto sam ga uhvatio taman kad je kretao s perona...i hvala na ispravku ;)

mate

danas na AK Slav.Brod...inace ne znam o kojem se tocno modelu radi...




mate

Ma Mirza...ja ti zivim nekih 5-10 minuta od AK...pa mi tako i nije problem poslikati autobuse koji se tamo nalaze...a ovaj DAF...je neka donacija...kako sam ja uspio procitati ili??

CroHerc

To je vjerovatno poslije rata donirano nekoj državnoj firmi zatim nakon nekog vremena

prodano preko javnog natječaja .



                     Neznam jeli u ovom slučaju tako ali to se inače tako radi.

aaaaa

Citat: CroHerc  u Rujan 06, 2008, 18:34:51
To je vjerovatno poslije rata donirano nekoj državnoj firmi zatim nakon nekog vremena

prodano preko javnog natječaja .



                     Neznam jeli u ovom slučaju tako ali to se inače tako radi.


Upravo tako. Ovi autobusi su došli mislim 2000. godine i poklon su vlade Holandije. Došli su u nekoliko gradova u Zenicu 3 ili  4 komada u Tuzlu nekoliko komada. Nakon ovog kontingenta Tuzlaci su kupili veći broj istih ovakvih doduše polovnih vozila. Radi se o niskopodnim vozilima sa 26 mjesta. Mislim da imaju motore od 270 KS i jako lijep za uho rad motora.
U ruke privatnika dospjeli su na način da su neke od firmi koje se bave prevozom putnika u gradskom saobraćaju su tada bile u vlasništvu države odnosno grada da bi nakon toga bile prodate. na taj način su donirani autobusi postali vlasništvo privatnika.

aaaaa

Citat: Mirza1988.Odžak  u Rujan 08, 2008, 12:56:33
ja znam da se ovaj gazda bavi dosta mutnim poslovima,, u ovom autobousu ima 30 sjedista!!!

Vjeruj mi da se nebih iznenadio da ima i 50 šta sve ljudi rade i prerađuju. U principu međugradsku liniju nebi smjelo voziti vozilo kod kojega je sjedište fiksirano tj kod kojega nije pokretni naslonjač. To je kontra svih pravila ali eto....