260 A 180 M

Autor Shole, Ožujak 24, 2009, 13:05:58

Shole


conecto

#1
Prvi zglobni autobus TAM. Prvi prototip prikazan na Sajmu automobila u Beogradu 1985. nakon čega je krenuo u probnu eksploataciju u Mariboru.
A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

5AR



Slika iz Monografije TAM-a

TAM



Izvor: facebook grupa TAM Autobusi i Kamioni
Dani ponosa i slave!
    

akzg22

#4
Citat: conecto  u Svibanj 01, 2009, 13:46:55
Prvi zglobni autobus TAM. Prvi prototip prikazan na Sajmu automobila u Beogradu 1985. nakon čega je krenuo u probnu eksploataciju u Mariboru.

Mislim da prototip sa okruglim svjetlima nije nikad išao u serijsku proizvodnju, Facebook citat:"...jer se baš nije proslavio na testiranjima širom Jugoslavije (mnogi su gradovi odbili kupiti taj model autobusa), bilo je problema, iako su neke stvari bile popravljene bilo je po svjedočenjima vozača i putnika dosta problema: stabilizatori su bili loše projektirani, grijanje loše, velika potrošnja goriva, mali rezervoar, nestabilna poluprikolica u zavojima i relativno loše kočnice".

akzg22

#5
Prospekti od kojih je prvi iz 1989. godine, a drugi ne znam iz koje je godine. Izvor: razmjena.

akzg22

Citat: akzg22  u Listopad 13, 2019, 23:29:06
Prospekti od kojih je prvi iz 1989. godine, a drugi ne znam iz koje je godine. Izvor: razmjena.
Karoseriranje TAM 260 A 180 M/P autobusa je trajalo do 1992. godine od preostalih dijelova koji su pristizali do proljeća 1991. godine.