Mediteran Express, Budva (ex Olimpia Express)

Autor erobuss, Lipanj 21, 2008, 18:53:02

arsenal

Dva "tourlinera".


arsenal

Njihova setra S-250 spezial.


arsenal

Isuzu citybus gbr 35 i VW LT gbr 11.

arsenal

"Olimpia" trenutacno koristi garazu "Montenegroexpressa" na Jazu kod Budve.

adriatica

#19
Citat: arsenal  u Svibanj 02, 2009, 00:48:28
Adriatica, ima li sto novo sa "Olimpiom", jesu li se snasli da prebrode finansijsku frku i sto su sve prodali od voznog parka ?


Arsenal, izvini molim te ali ako mi vjerujes tek sam sada vidio ovaj tvoj post, pa ti zbog toga nijesam ni odgovorio. Super si aktivan ovdje i odlicne su ti slike a narocito si se dobro sjetio ovih servisnih zona da i njih malo opises i slikas - samo nastavi. Otac mi se uvijek odusevi kad vidi da si ovdje postavio slike Olimpije i onda krene prica ko vozi taj bus, koji je broj dje je sve isao itd. Ako imas neke Olimpijine slike koje ne postavljas ovdje posalji mi na mail da mu ih pokazem da se malo hrani.

Sto se Olimpije tice oni su i dalje u dubokoj krizi, medjutim ono sto zbunjuje je nacin na koji uspijevaju da namaknu novac za neke stvari a da ne prodaju nista od voznog parka. Vozacima nijesu isplatili plate 3 mjeseca, dnevnice za inostranstvo su im 35 eura a ako se radi o ex yu prostorima onda su 20. Prica se da ce im i plate i dnevnice ici jos dole. Znas  li kakva je situacija kad mi stari pogibe od voznji i stalno kuka da ce ubiti nekog jer je neispavan. Da bi ustedjeli najvise stede na vozacima tako da na neke voznje umjesto 2 salju 1 vozaca (da bi ustedjeli na dnevnici i hotelu) a taho traka se pise na nekog od putnika. Prije pola godine nedje u novembar su im zbog toga iskljucili autobus iz saobracaja kod Makarske jer je jedan vozac vozio do Rijeke i sjutradan  nazad pa ga policija zaustavila dok ne dodje drugi da ga zamjeni tako da su morali da mu zamjenu kombijem voze usred noci iz Budve u Makarsku. Za Ohrid u Makedoniji isto vozi jedan vozac ali je nocna voznja tako da  pogibose kroz Albaniju. Jos na neke destinacije ne mogu se sjetiti sad dje ih sve kecaju. To su stvarno opasne stvari i ti ljudi se igraju mnogo. Za Olimpijine autobuse sami njeni vozaci kazu da je putujuca bomba jer su premoreni, vidji prvi put kad sjednes sa nekim od njihovih vozaca pitaj pa ces imati sto cuti, ima nekoliko njih starijih sto su stvarno kivni na sve to i rado bi posli otole no nemaju dje svudje kriza udarila a oni svi preko 50 godina u prkno.

Inace ono sto sam ti reka prije par mjeseci se i obistinilo jer su uspijeli da progutaju Autoboku a kako stvari stoje i Montenegroexpress ce uskoro. Autoboka i Olimpija su kao dvije razlicite firme na papiru ali se zna da sve pare idu u Olimpiju a i stari mi je prica da kontrolori iz Olimpije kontrolisu vozace Autoboke koji voze linije, jer su navodno imali mnogo, neprijavljenih putnika, cak se prica da su neki iz Autoboke vozaci dali otkaze. Olimpiji je Autoboka odgovarala  vjerovatno zbog  linija a i nove servisne zone koju je Autoboka napravila.
Zaista je tuzno da je Autoboka tako zavrsila. Vidji skoro sam citao na ovim nasim crnogorskim forumima neke stvari i o Olimpiji i ko stoji iza nje (ljudi koji su srusili tunel u Becicima oko cega se bila digla velika prasina) i o Autoboki i nacinu kako su je iz Olimpije kupili, evo nasao sam linkove pa ces i sam vidjeti sto se ovdje kod nas desava - cist kriminal. Ako dodjes sebi od iznenadjenja volio bi da cujem i tvoj komentar na ova zbivanja i dje ide saobracaj i bezbjednost u ovoj nasoj drzavi.

http://www.madeinmontenegro.com/vbforum/showthread.php?t=6845&title=Prava%20radnika%20koji%20su%20dobili%20otkaz

http://forum.cafemontenegro.com/showthread.php?t=44466


arsenal

Neoplan tourliner gbr 43 danas u Lepetanima sa turistima koje vozi na izletr u DU.
P.S. Adriatica, potpuno se slazem sa svim sto si napisao u prethodnom postu - totalno mutna rabota, ali kad imas u vidu koji ljudi stoje iza Olimpie, onda ti je sve jasno. Znas vec onu narodnu "Ko blize oltaru, taj bolje misu cuje", a u nasim tajkunsko/politickim balkanskim uzansama, to znaci da su doticnom tajkunu i zakoni jedna potpuno beznacajna sitnica na koju se i ne mora osvrtati....

adriatica

Nicija nije do zore gorjela, doci ce vrijeme kada ce mnoge stvari izici na vidjelo pa i mutne Olimpijine rabote ukoliko mislimo put Evrope poci. Jedino me strah da se dotle ne desi neka tragedija.

Nego zaboravih da ti u prethodnom postu kazem, znas kako zovu Olimpiju  - NIKŠIĆ PREVOZ zbog  vlasnika a i velikog broja zaposlenih koje su doveli iz Nikšića naravno sve po kumovskoj a ne po strucnoj liniji kada su preuzeli firmu od Bobana Perovica. Obican svijet ne zna da postoji takva normalna autobuska firma u Niksicu, vec se sprdaju sa Olimpijinim vozacima zovuci ih "dje si nikšić prevoz" - moj stari a i ostali vozaci polude kad im udje putnik ili kad im dodje kolega iz drugih autobuskih kuca i pocne da se zeza na tu temu. Naravno polude oni koji nijesu iz Niksica.

arsenal

Moze "Niksic prevoz" a moze i "Micunovic line".........
Katastrofa!

adriatica

Juce su dozivjeli nevidjenu blamazu kada su im dva autobusa Neoplan Tourliner puni turista vracena sa Albanske granice, gbr 44 i gbr 45. Ti veliki "biznismeni" su napravili izlet za Tiranu prodali ga stranim turistima i krenuli put Albanije no stigli su samo do albanskog granicnog prijelaza odakle su vraceni. Rekoh ti ja, sve ce polako izici na vidjelo, i sve ce ih vise blokirati. Zamisli kad  i Albanci znaju za njih i vracaju ih znaju da je to teska mutljavina, jer ti autobusi idu za Albaniju pa odmah sjutradan te iste salju za Dubrovnik - ako nema nidje dalje put Austrije, Slovenije.... Kriminal trans....

adriatica

#24
Evo danas sam dobio nove slike Olimpijinih autobusa od gbr. 01 pa do 21 ali s obzirom da sam postavio ranije do 12 sve sto imaju  a od 12 do 20 su sve autobusi tipa Isuzu nijesam mislio da je interesantno. Ukoliko neko zeli mogu i te slike postaviti. Danas postavljam slike Isuzija gbr. 18 koji radi i na liniji za Sveti Stefan ali i biva unajmljivan i agencijama i Sanosa gbr. 21 sa kojim se obavlja gradski saobracaj u Baru. Imam obecanje da cu dobiti jos slika sledecih par dana jer trenutno rade neki propagandni materijal tako da ih nije problem dobiti. Cim dobijem nesto novo postavicu ovdje da vidite o kojim se vozilima radi.  ;)

arsenal

Lijepe su ti ove fotke, adriatica....
Evo od mene isuzu gbr 17 "uhvacen" jutros u Lepetanima.

arsenal

Uzgred, danas sam od provjerenofg izvora cuo da se Olimpia express i Autoboka definitivno sele na novu lokaciju u radanovicima gdje je vec prebacen najveci dio autobusa i gdje ce navodno, uskoro graditi servis. Dosadasnji Autobokin plac kod bivseg "Jugodrva" u Industrijskog zoni Kotora je vec ispraznjen od buseva jer ta zemlja nije prodata "Olimpiji" kada je ova kupila "Autoboku saobracaj".

adriatica

Citat: arsenal  u Srpanj 02, 2009, 00:02:05
Lijepe su ti ove fotke, adriatica....

Jesu lijepe, jos da sam ih ja slikao....Nadam se da ce ih danas biti jos ;D

adriatica

Evo, dobio sam danas slike Sanosa gbr.22 koji je iskljucivo u Baru i obavlja gradski i prigradski  saobracaj. Postavicu i  slike  Starlinera gbr. 01 i 02 posto ih nijesam ranije postavio - mnogo dobar autobus, steta sto ih ne odrzavaju bolje.  :'(

arsenal

Neoplan tourliner gbr 43 ode za DU.