Deutsche Touring

Autor erobuss, Ožujak 16, 2008, 18:30:13

mate

Opet Re Toursova Bova na liniji Sarajevo - Dortmund


mate

Bova njemackih registracija, treci bus na liniji Sarajevo - Dortmund (jos su bila 2 Centrotransova)


tomo


The_Dubster

bilo je pitanje ali nisam vidio odg - dakle šta treba pa da se vozi za Touring?

i slikao sam skoro CTS-ov Man Lions coach sa logom Touring a vozio je unutar zemlje liniju tj. sarajevo-zenica, pa kako to?

tomo

#34
Citat: The_Dubster  u Veljača 24, 2010, 22:24:53
bilo je pitanje ali nisam vidio odg - dakle šta treba pa da se vozi za Touring?

i slikao sam skoro CTS-ov Man Lions coach sa logom Touring a vozio je unutar zemlje liniju tj. sarajevo-zenica, pa kako to?

kako je nedavno novi član nepolancityliner napisao da je to njihova dobra volja hoće li taj logo istaknuti na busu ili ne (ČZT kooperira s njima, ali ga nije istaknuo)... . pa i Transturist Tuzla ima na Coachevima logo Touringa, pa prometuju i do Zagreba, Sarajeva, Splita... dakle to nema veza...

Zajedničko obavljanje prijevoza u međunarodnom prometu
Članak 40.
(1) Dva ili više prijevoznika mogu zajednički obavljati prijevoz.
(2) Prijevoznici iz stavka 1. ovog članka u slučaju zajedničkog obavljanja
prijevoza na liniji dužni su uz zahtjev priložiti pisani ugovor, na koji se
primjenjuju propisi o obveznim odnosima o ortakluku.
(3) Za prijevoz iz stavka 1. ovog članka izdaje se jedna dozvola koja glasi na sve
prijevoznike.
(4) U slučaju prestanka ispunjavanja bilo kojeg uvjeta za dobivanje dozvole, ili
izricanje mjere zabrane obavljanja prijevoza u trajanju dužem od tri mjeseca,
nekom od prijevoznika iz stavka 1. ovoga članka, prijevoz nastavljaju ostali
prijevoznici na koje glasi dozvola.

conecto

Citat: The_Dubster  u Veljača 24, 2010, 22:24:53
i slikao sam skoro CTS-ov Man Lions coach sa logom Touring a vozio je unutar zemlje liniju tj. sarajevo-zenica, pa kako to?

Čak i naši autobusi firmi koje kooperiraju s Touringom voze ponekad linije po Njemačkoj.
A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

mate

Bova Re Toursa na liniji Sarajevo - Dortmund


neoplancityliner

Citat: conecto  u Veljača 25, 2010, 07:33:58
Citat: The_Dubster  u Veljača 24, 2010, 22:24:53
i slikao sam skoro CTS-ov Man Lions coach sa logom Touring a vozio je unutar zemlje liniju tj. sarajevo-zenica, pa kako to?

Čak i naši autobusi firmi koje kooperiraju s Touringom voze ponekad linije po Njemačkoj.

vidim da vam i dalje nije jasno. Nije bitno kakav natpis vozila imaju na sebi. Taj natpis TOURING možda predstavlja i touringov poklon nekoj firmi, odnosno možda su poduzeća kupila vozila zajedno. Ili se pak radi o nekoj muljaži, kako bi se oprao porez. Može Čazmatransov autobus imati kantićev natpis ali on je Čazmin i vozi Čazmine linije. Znači, NATPIS JE NE BITAN. Bitno je na kakvu se dozvolu vozi!!!

Tlimfocit

Citat: neoplancityliner  u Ožujak 18, 2010, 01:16:32
Citat: conecto  u Veljača 25, 2010, 07:33:58
Citat: The_Dubster  u Veljača 24, 2010, 22:24:53
i slikao sam skoro CTS-ov Man Lions coach sa logom Touring a vozio je unutar zemlje liniju tj. sarajevo-zenica, pa kako to?

Čak i naši autobusi firmi koje kooperiraju s Touringom voze ponekad linije po Njemačkoj.

vidim da vam i dalje nije jasno. Nije bitno kakav natpis vozila imaju na sebi. Taj natpis TOURING možda predstavlja i touringov poklon nekoj firmi, odnosno možda su poduzeća kupila vozila zajedno. Ili se pak radi o nekoj muljaži, kako bi se oprao porez. Može Čazmatransov autobus imati kantićev natpis ali on je Čazmin i vozi Čazmine linije. Znači, NATPIS JE NE BITAN. Bitno je na kakvu se dozvolu vozi!!!

tako je.....doda bi još i da su registracije bitne (bus RH tabli ne može vozit liniju recimo Berlin-Munchen)

mate

Preljepa troosovinka od Re Toursa na liniji Sarajevo - Dortmund


elvis

Ova naizgled jako dobra Setra je danas dovezla neku liniju za Touring,vlasnik Stern-tours


mate

Citat: elvis  u Travanj 02, 2010, 15:19:56
Ova naizgled jako dobra Setra je danas dovezla neku liniju za Touring,vlasnik Stern-tours

http://i791.photobucket.com/albums/yy194/elvis_konjic/swyfj.jpg

Elvise vidim da si napisao neku liniju, jel mozd postoji mogucnost da bi se moglo radit o Dortmund - Sarajevo, jer ako je ta, onda bi oni sutra trebali vracat u 8.00 iz Sarajeva za Njemacku ;)

elvis

Tablu nisam gledao posto sam zurio na AS,vidio sam samo Touring logo na vrhu table,a osim nje bila je i 3-osovinska Bova od Re-tours,takodjer za Touring,ona je dosla malo kasnije,nekih 10-ak minuta,tako da ce vjerovatno biti jedan od ta dva autobusa :-\

mate

Citat: elvis  u Travanj 02, 2010, 15:30:30
Tablu nisam gledao posto sam zurio na AS,vidio sam samo Touring logo na vrhu table,a osim nje bila je i 3-osovinska Bova od Re-tours,takodjer za Touring,ona je dosla malo kasnije,nekih 10-ak minuta,tako da ce vjerovatno biti jedan od ta dva autobusa :-\

Hvala na informacijama, onda ce vjerojatno Re Toursova Bova to voziti posto oni uvijek subotom unazad zadnjih par mjeseci voze, osim ako ne bude toliko ljudi pa budu isla oba ;)

damir050

Citat: mate  u Travanj 02, 2010, 15:34:17
Citat: elvis  u Travanj 02, 2010, 15:30:30
Tablu nisam gledao posto sam zurio na AS,vidio sam samo Touring logo na vrhu table,a osim nje bila je i 3-osovinska Bova od Re-tours,takodjer za Touring,ona je dosla malo kasnije,nekih 10-ak minuta,tako da ce vjerovatno biti jedan od ta dva autobusa :-\

Hvala na informacijama, onda ce vjerojatno Re Toursova Bova to voziti posto oni uvijek subotom unazad zadnjih par mjeseci voze, osim ako ne bude toliko ljudi pa budu isla oba ;)

Mate Moram te Nazalost ispraviti , Naime Re - Tours u Zadnji 5 god  ne  vozi Liniju Sarajevo - Dortmund