Prevoz Putnika, Zavidovići

Autor tamlover, Siječanj 14, 2008, 20:38:08

ahmoo

Evo par slika ovako...mrsko mi je bilo raditi slike preko one stranice...izvinite
:D :) :D ;)

ahmoo

Evo slika ovih buseva sto se vozaju na opstinskim linijama...Oni su katastrofa
:D :) :D ;)

aaaaa

Citat: erobuss  u Siječanj 14, 2008, 20:40:27
Imaju troosovinskog Starlinera I. generacije za kojeg mislim da je prvi u BiH.

Prošle godine taj Starliner je vozio apsolvente sarajevskog univerziteta u Grčku i imali su nekih manjih problema sa filterima od goriva, navodno je gorivo koje su sipali u Srbiji sumnjivog kvaliteta...
Autobus nije loš mislim da je 2000. godište ali se da primjetiti da je "rađen"
Prvi starliner u BiH mislim da je kupio Centrotrans 1998. doduše nije bio "troosovinac"....

ahmoo

neki dan sam bio sa mehanicarom iz Prevoza Putnika i pitao ga bas za ovog Neoplana i on kaze da bus vozi iskljucivo u daleke zemlje da mora da bude u punoj formi, sve mora da bude uredu!
:D :) :D ;)

ahmoo

Rano jutro pola sedam  ;D Ucenici Srednje tehnicke skole Zavidovici krenuli su na SAJAM ZEPS u Zenicu

:D :) :D ;)

ahmoo

Spreman za redovnu liniju ZAVIDOVICI-SARAJEVO u 14:50
:D :) :D ;)

Neo

Citat: ahmoo  u Listopad 11, 2008, 11:14:44
Rano jutro pola sedam  ;D Ucenici Srednje tehnicke skole Zavidovici krenuli su na SAJAM ZEPS u Zenicu



Preko puta ovog doma kulture moja rodica ima privatnu ordinaciju.
je zakon

ahmoo

Citat: Neo  u Listopad 11, 2008, 11:57:25
Citat: ahmoo  u Listopad 11, 2008, 11:14:44
Rano jutro pola sedam  ;D Ucenici Srednje tehnicke skole Zavidovici krenuli su na SAJAM ZEPS u Zenicu



Preko puta ovog doma kulture moja rodica ima privatnu ordinaciju.
Privatna ordinacija Dr.Aida?
:D :) :D ;)

ahmoo

Evo par slikica jos od mene...
Molio bih ako neko zna o kojem se MAN-u ovdje radi...Nigdje nisam na netu mogao da pronadjem ovakvog! Samo sam vidio jednom da Centrotrans ima ovakvog...
:D :) :D ;)

Neo

Ovo je neki unikat, ovdje je od MAN kamiona prednji branik sa farovima..
je zakon

ahmoo

Evo jos na nasim opstinskim linijama...Jest da je sramota postavit, al hajd sta se moze
:D :) :D ;)

ahmoo

Citat: Neo  u Listopad 17, 2008, 18:58:28
Ovo je neki unikat, ovdje je od MAN kamiona prednji branik sa farovima..
A jel znas otprilike koji bi ovo bio model??? ???
:D :) :D ;)

ahmoo

Evo pronaso sam jos par slikica :D
Neoplan Cityliner
VW Buscic
i opet MAN
:D :) :D ;)

aaaaa

Citat: ahmoo  u Listopad 17, 2008, 19:08:36
Citat: Neo  u Listopad 17, 2008, 18:58:28
Ovo je neki unikat, ovdje je od MAN kamiona prednji branik sa farovima..
A jel znas otprilike koji bi ovo bio model??? ???


Ma nisam siguran da   se radi o MAN-u uopće. Prije će biti  VOLVO STEYR ali postoji mogućnost da bude i MAN STEYR .Dakle Steyr sa MAN-ovim motorom.Jedna od razlika između Volvo Steyr i MAN Steyr je mjenjač. Kod VOLVA su u glavnom EPS mjenjači dok su kod MAN-a u glavnom klasični.  Ovi autobusi su česta pojava na bh  cestama u posljednje vrijeme. RAdi se o bivšim poštanskim autobusima uvezenim u glavnom iz Austrije i Njemačke.
Konkretno ovaj bus nije unikat jer i u Centrotransu ima nekoliko ovako "dizajniranih" autobusa sa prednjom maskom i farovima od kamiona MAN.

ahmoo

Volvo Stayer toga ima par komada ovdje u Prevozu Putnika...A ovaj je onda sigurno MAN Stayer jer iznutra ima instrument tablu od MAN-a i volan od MAN-a i normalan mjenjac sa 6 brzina, a dok Volvo Stayer on je nes drugaciji ;)
:D :) :D ;)