Čazmatrans otok Hvar - razno i prošlost

Autor 2062 036, Prosinac 04, 2007, 21:25:08

2062 036

Hvarska ekipa
419

429 i 419

419 odlazi za Hvar


Setra i 419

Setra


manoplan

#1
Jedna stara slika sa Hvara (pronađena na  net-u  ::))


netko

Jesi se vozio u MAN-u.Ja mislim da je iznutra u vrlo dobrom stanju.
Inače hvala Bogu da su se MAN-a sjetili staviti za Jelsu.To je prošle godine vozio ovaj Isuzu,a unutra bi bilo skoro 50 ljudi.
Dok smo, neka smo, kad umremo, da se spominjemo.

Slavuj

iznutra je dobar nije nista potrgano ili nesto slicno jedino smetaju zamagljena stakla. ma jos je bio i taj isuzu dobar vozio sam se ja kad je bio TAM na toj liniji. autobus dimi ko da je ide na ugljen i spor je i uz brijeg ide samo sta se ne spusti nazad  :D al dobro sad su obnovili vozni park jer ipak hvar je turističko odredište pa se nemogu putnici dočekat sa nekim starim ragama. al istina sta kazes dobro da su stavili MAN-a jer ima sad veći broj putnika sta ide u jelsu. koji put zna ici i setra S 315 UL

EuroTrakker

Nemojte za sitnice prigovarat, tipa ogreban zadnji branik ili fale ratkape. Glavno da je bus u voznom stanju  čist i uredan
Pozdrav iz 53nje

Slavuj

nitko ne prigovara ja sam samo rekao kako autobus izgleda a da je u čazmatransu i ovako i onako loše održavanje uobičajeno,to je već poznato

medo

zna li netko da li su libertasovi autobusi koje je čazmatrans preuzeo u metkoviću još uvijek aktivni? Onih par sanosa sigurno nije (iako bi volio znat gdje su skončali) a par tamova 190a11 bi jos mogli vozat, pa eto ako netko nesto zna nek pise. hvala.

kriticar

Citat: medo  u Siječanj 19, 2009, 18:37:17
zna li netko da li su libertasovi autobusi koje je čazmatrans preuzeo u metkoviću još uvijek aktivni? Onih par sanosa sigurno nije (iako bi volio znat gdje su skončali) a par tamova 190a11 bi jos mogli vozat, pa eto ako netko nesto zna nek pise. hvala.
jedan je sanos skončao u Libertasovoj garaži, samo ne znam jeli ranije bio u Libertasu gbr.175 ili 176, a ostali su vrlo brzo povučeni iz Metkovića i zamijenjeni stayer-ima.
U Čazmatrans su prešli gbr.153(S314),168,169,170,171,175 i 176(S415). Više se ne sječam dali je i koji S14 prepušten Čazmatransu
1968 dolazak prvog mana750 na Zagrebačke ulice

1970 i na Dubrovačke

S T E T A - S T O - B A R - J E D A N - N I J E - S A C U V A N

medo

nije da se pravim pametan, ja se sjećam jednog tama190a11 g.b.151 sanosa s14 g.b.138 pa mislim da su bili i dva sanosa s314 sa vratima prma van g.b. 142  i  147. sjeća li se tko toga?

steyr1985

 Na popisu vozila  Čazmatrans otok Hvar  nisu više Tam 260A119 gb 419 i MAN gb 429 reg. oznaka BJ 936 DU jer ih viđam parkirane na AK Metković, također viđam još jednog MAN-a Lion s Comfort reg. oznaka BJ 937-DU ,  jedan ISUZU prve generacije reg. oznaka BJ 818 CM , jednog TAM-a 260A116 te još par STEYER-a.  Slike ne mogu napraviti jer kada prolazim preko AK Metković prolazim rano ili navečer kasno.

Tomek

Hvala na infu, možda slike ne možeš napraviti, ali daj probaj barem njihove garažne brojeve pogledati  ;)

steyr1985


netko

Budem ja išao na Hvar 2 puta(za kojih 2 mjeseca) pa budem riješio vozni park na Hvaru. :D
Dok smo, neka smo, kad umremo, da se spominjemo.

man750

Citat: medo  u Veljača 01, 2009, 14:18:27
nije da se pravim pametan, ja se sjećam jednog tama190a11 g.b.151 sanosa s14 g.b.138 pa mislim da su bili i dva sanosa s314 sa vratima prma van g.b. 142  i  147. sjeća li se tko toga?
ipak grijesis jer neki od tih buseva Libertasa nemaju veze sa Cazmom
g.br. 151 je završio u Rijeci Dubrovackoj kad je mehanicar koji ga je vozio imao srcani udar za volanom devedesetih, a g.br 147 je sletio sa magistrale iznad Grada. sudbine g.br.142 se ne mogu sjetiti ,prvo je vozio za Ston , kasnije mislim da je bio u Metkovicu. Sad dali je ostao do kraja? dulib ,kriticar pomozite.
129,132,138 su kao novi isli u Metkovic, kao 135 nakon što je kratko vozio liniju za Slano. Neki su vraceni u Grad ,samo koji ne sjecam se. Ipak su bili '78,'79 i '80 godiste.
133 u ZAGREBU
22 u DUBROVNIKU
Jedan u MakarskojMAN750 Autobus ispred svog vremena
- S T E T A - S T O - B A R - J E D A N - N I J E - S A C U V A N -

gasparr

Kad je Čazmatrans preuzeo 01.11.1994. godine libertasovu poslovnicu u Metkoviću, Libertas im je ostavio svih osam autobusa koji su bili u poslovnici. Mislim da su svi bili Sanosi 314. U idućih nešto oko godinu dana sedam ih je rashodovano i zamjenjeno Steyerima, a jedan je ostao u Metkoviću mislim do 2001.godine, s tim da od kraja 1999. gotovo da nije ni vožen.