Solaris

Autor Tomek, Prosinac 13, 2007, 23:19:05

Tomek

Što reći nego da je pred ovim poljskim proizvođačem svjetla budućnost. Vlasnik je počeo kao radnik u Neoplanu, zatim je postao glavni uvoznik Neoplana za Poljsku da bi 90-ih krenuo sa proizvodnjom vlastitoga autobusa.
Proizvode gradski Urbino i turističku Vacanzu. U Europi su pravi hit. Dovoljno je reći da Frankfurt nakon dugogošnjih kupovina Mercedesovih autobusa O305, O405 i Citara se odlučio na kupnju 23 nova Urbina.
Dizajn im je po meni odličan, a koliko sam čuo kvaliteta im je na jednakoj razini kao kod njihovih konkurenata.
Što drugo nego poželjeti ih u Hrvatskoj.

Evo jedna turistička Solaris Vacanza slikana u Frankfurtu:





Lion

Da, busevi su stvarno kvalitetni. Bolje poljski Solaris nego turski MAN. GO SOLARIS!!!!!
Grad ti kao svome stanovniku pruži priliku da umjesto sasvim solidne prigradske linije dobiješ lošiju gradsku liniju. Ali si na kraju krajeva građanin, jel tako?!

suikar

SOLARIS trolejbus

shef

#3
Da, baš čitam, u Bratislavi se ponovo zapalio Urbino15 na plin, i to nakon što je jedan već gorio prošlog svibnja, te zbog toga na 3 mjeseca bila povučena iz prometa sva 22 vozila tog tipa.
Ne ideš u lov na patke ili brat masline pa da kažeš da je sezona završila,autobusa uvik ima,nisu ko laste da se tek na proljeće vraćaju

(c)Teutonic

Pedja74

Ja zivim u Krakowu i tu cijeli prijevoz se obavlja Solarisima i Jelcz autobusima ,odlicni su i nemam primjedbi,uskoro slike

The_Dubster

posto su slike najavljenje u postu iznad mene, a nema ih, da ja postavim dvije
svidjaju mi se njihovi zglobni pravo, a evo jednog sa www.busportal.cz


a evo i ova dva njihova modela urbino i vacanza

www.kwmosgaard.dk

421

Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln

jesrib

Citat: Lion  u Prosinac 13, 2007, 23:29:55
Da, busevi su stvarno kvalitetni. Bolje poljski Solaris nego turski MAN. GO SOLARIS!!!!!

solarisa jos nisam probao a mana sam probao i nemam nikakvih primjedbi. jedno pitanje; zašto je na tvojoj sliki turski travego?  :)evil
kvalitetno odrađen posao traži kvalitetne uslove rada!

svicar

Sve ih vise  ima i u Svici, Sviceri su jako probirljivi i kada su ovdje prosli onda ce svuda proci.

jesrib

Citat: svicar  u Travanj 17, 2011, 10:07:37
Sve ih vise  ima i u Svici, Sviceri su jako probirljivi i kada su ovdje prosli onda ce svuda proci.

bijo sam skoro u winterthuru i zuerichu i stvarno jih ima puno. isto tako jih ima puno dr.richard i voze gradski u beču. vrijeme če pokazati svoje.
kvalitetno odrađen posao traži kvalitetne uslove rada!

svicar

Vec je pokazalo, citam da i nisu tako jevtini, ovdje su dosli sa filterom cesticva, DAFovo podvozje.UMjesto da bude NEOPLANOV potrcko  i da proda jevtino radnu snagu, tip je stvorio firmu koja konkurira svima u svemu. Ne idemu nesto u visokoturstickom sektoru, ali je u gradskom dobar.Me ni su lijepi, tipicno njihovo predje staklo ;D

jesrib

možda kad bi nešto malo uradijo na dizajnu za turistički bus, neznam, da je moja firma ja bi ponudijo poznatim dizajnerima da naprave dizajn busa i naravno najboljeg bi nagradijo. ali to je u primjeru kad bi imo takvu firmu...
kvalitetno odrađen posao traži kvalitetne uslove rada!

jesrib

Dr.Richard je uzo par komada i pustijo jih u gradski saobračaj u Beču



kvalitetno odrađen posao traži kvalitetne uslove rada!

5AR


arsenal

Ne srijece se bas tako cesto kod nas - solaris vacanza na parkingu jednog od hotela u Tivtu.