Globtour - rasprava i novosti (2)

Autor Tlimfocit, Ožujak 07, 2009, 18:44:06


ist

#841
Na Split-Dubrovnik su zasad krcati. Najveći ljetni problem, koji Globtour iz meni nejasnih razloga ne želi riješiti, linija je Split-Mostar u 10.55. Zadnjih mjesec i pol imali su tri polaska na vrijeme, svakim danom je kašnjenje, od desetak minuta, do sat i kusur, kao jučer. Naime, za Mostar se odmah vraća bus koji ujutro (mislim u 7) polazi iz Mostara. U ostatku godine to je još nekako funkcioniralo, ali ljeti je uvijek ista priča, naročito sada kad je Hrvatska ušla u EU, pa je zadržavanje na granicama dulje.
Rješenje bi bilo jednostavno: u Splitu obično imaju parkirano barem jedno vozilo u pričuvi. Neka ono krene u 10.55, a ovaj koji dođe iz Mostara može noćiti u Splitu ili preuzeti neku drugu liniju. Ovo sada ubitačno je za svakog tko ima doticaj s tom linijom

Tlimfocit

Danas iz Duborvnika za Split (dolazi u 16:30) do zadnjeg mjesta ispunjena kanta od Barbija. Sve pohvale vozaćima.

BlablaPricasBezVeze

Citat: shef  u Srpanj 25, 2013, 15:27:13
Samo jedna napomena. Ne dozvoljavam da se bilo koja tema pretvara ponovno u AP Imotski. Zbog toga je član nnevenkoo nagrađen s 30-dnevnim dopustom, a u idućem koraku taj dopust će mu biti i produžen. Za svoje privatne frustracije ima DORH, USKOK i sud, te inspekcije, bilo Hrvatske ili BiH (gdje se ti organi drugačije zovu).

ovom prilikom se ispričavam shefu, i svima ostalima sto sam burno i vulgarno reagirao !! ali kad je dosta stvarno je dosta  thumbs

Tlimfocit

Citat: ist  u Srpanj 27, 2013, 16:34:30
Evo malo o Globtouru u Livnu:

http://www.relax-livno.com/kolumna/kolumna.htm

Čujem da je ekipa u BiH dijelu firme prihvatila kritike i da će od danas svaki dan zadnji polazak voziti veliki autobus. Tako da se Livnjaci više ne trebaju bojati.
Mada mislim da bi se problem rješio da su ljudi izvadili rezervacije na vrijeme (tipa pola dana ranije), ali i ovakvo rješenje nije loše :)

ist

Nelogično je da veliki leži čitav dan u Livnu, barem sada ljeti. Čak je i Livnobus u godinama agonije skoro uvijek slao veliki bus petkom za Split (naravno, kad bi imali veliki bus u voznom stanju). Premda, s druge strane, preko tjedna na toj liniji nerijetko ne ide više od 5 ljudi

ist

Globtour danas u 16.55 iz Splita za Zagreb poslao kantu ZG-6410-DR bez zavjesa. Mogli bi uz karte dijeliti ulje za sunčanje

Scarface

Citat: ist  u Srpanj 30, 2013, 22:19:36
Globtour danas u 16.55 iz Splita za Zagreb poslao kantu ZG-6410-DR bez zavjesa. Mogli bi uz karte dijeliti ulje za sunčanje

A koji bi to bio bus?

Paško

Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Scarface

Citat: Avtomontažafan  u Srpanj 31, 2013, 17:16:35
Piše
Citat: Tomek  u Ožujak 08, 2009, 10:24:06
Barbi Italia 99 B12 (2001.)
ZG - 6410 - DR

Hvala, nisam vidio te rege  u voznom parku prvi put, bio sam neispavan  :D

Žalosno je da jedna od najvećih autobusnih firmi na ovim prostorima ima dosta slab vozni park. Taj navedeni bus jedva da bi bio za neku lokalnu liniju, a kamoli za 400 km u jednom smjeru. I ne leži isprika u tome da su uz CB najpovoljniji na toj liniji.

ist

Danas novi biser na tom polasku iz Splita: išao je redoviti DA-847-AS, ali se čekalo da dođe iz Dubrovnika kamo je jučer otišao u 15.45. Usput, ne znam zašto jučer nije ZG-6410-DR išao za Dubrovnik, kao obično, a ovaj DA-847-AS za Zagreb, no dobro.
Uglavnom, bus je kasnio 15-ak minuta iz Dubrovnika. U sezoni to nije pametno sebi dopuštati, tim više što je Autoherc, koji kreće pola sata kasnije već bio na peronu

Tlimfocit

#851
Polazak iz Splita novi ujutro u 8:00 za Zagreb, a iz Zagreba u 13:25 povratak prema Splitu. Ovog puta direktno i bez presjedanja.
Dakle za sada iz Splita u 8:30 (direktno), 12:30 (direktno), 16:55 (direktno) i 00:45 (veza na Dubrovnik-Zagreb). Iz Zagreba i 00:30 (direktno), 7:15 (direktno), 13:25 (direktno) te u 16:00 (veza Zagreb-Dubrovnik). Sad samo treba vidjeti tko će se voziti s tim, al sretno bilo, svakako. :)

Samo me zanima čime će se to voziti jer je ovo suludo da ona kanta od Barbija vozi za Split, a razvalina od AV120 što je zadnji došao vozi za Hercegovinu iz Zagreba. Navodno dolaze još 4 polovna Volva iz Švedske samo par godina mlađi. Navodno su već trebali biti tu.

ist

#852
Danas stari Barbi DA-817-CF (mislim da je CF, mrzi me sad provjeravati u VP-u :)) u 16.55 iz Splita za Zagreb. A još je i kasnio iz Dubrovnika dvadesetak minuta...
DA-242-CP išao za Beč krcat (i na vrijeme), bisira ZG-9058-DZ

Tlimfocit

Bisira iz Splita. Po putu do Zadra cekaju jos dva bisa. U subotu ujutro iz Beca dosao taj Sideral i dva 9700 novijeg datuma. I sad sam upravo vidio ovu novu liniju iz Zagrebs. Po ovoj guzvi za manje od pet sati stigli.

TAM

Citat: Tlimfocit  u Kolovoz 03, 2013, 16:58:45
Samo me zanima čime će se to voziti jer je ovo suludo da ona kanta od Barbija vozi za Split, a razvalina od AV120 što je zadnji došao vozi za Hercegovinu iz Zagreba. Navodno dolaze još 4 polovna Volva iz Švedske samo par godina mlađi. Navodno su već trebali biti tu.
Pa šta je u tako lošem stanju? I koji je to AV120? Dali možda stanš što je s Eurobusom od Livno Bus-a?
Dani ponosa i slave!