Rashodovanje autobusa

Autor maky, Studeni 21, 2007, 08:59:00

Dreamwalker

Oni imaju alibi zašto su ga odjavili. To ti nitko neće provjeravat i zato to mogu raditi. I iako je vjerujem dosta novca u njih uloženo, ne bi bio prvi slučaj da se "obnovljen" autobus šalje u šturc. Evo Zagreb je npr bacio autobuse koji su bili stari 12 godina, a koliko su još mogli odraditi. Nedavno sam na forumu naletio na podatak da su imali manje od 700 tisuća kilometara. Do dan danas zdravom razumu nije razjašnjeno zakaj su ih bacili. Nažalost, očito sve gradske/državne firme funkcioniraju na taj način.
"Onaj tko kaže da je Solaris smeće je potpuni idiot" - (c) shef

"Ništa ti ne shvaćaš!" - (c) 421

josipgrgin

A jel se mogu npr. Sanosi ili 0345g ostavit i koristit kad su utakmice Hajduka i Dinama jer obicno iza utakmice budu neredi pa cak i gradski busevi nastradaju pa ako i nesto razbiju nece bit velike stete posto je bus za rashod  bolje nego da ove nove buseve razbijaju

Shole

Ako je "zamjena" staro za novo via EU fondovi onda moraju bit odjavljeni i svi dokumenti predani na MUP.  Kako će ić fizičko rješavanje olupina to ćemo vidit. 
A što se tiče oštećenja za utakmice, vjerovatno stradaju stakla, a isti ti je vrag kad kupuješ jesu li stakla za O345 ili za Citara. Pa još ako ima kasko onda ti je potpuno svejedno.  Čak ćeš lakše i brže nabavit za novije modele

RegioBus

152 bez tablica osta

netko

Iz današnje Slobodne:

[/url]
Dok smo, neka smo, kad umremo, da se spominjemo.

elez

Sta nisi slika cilu stranicu ili članak, slike ova 2 vec imamo ode
Sačuvaj me bože mlake pive, ladne žene i lošeg centaršuta...

RegioBus

#183 sam sad u garazi vidija bez tablica

Poslano sa mog RNE-L21 koristeći Tapatalk


RegioBus

#208 stoji bez tablica sad jel mu istekla registracija pa čeka remont ne znam al svejedno da napisem

Poslano sa mog RNE-L21 koristeći Tapatalk


Paško

#168 je bez tablica, ali trebao bi se popraviti. #183 i #303 su definitivno odjavljeni. Sad stoje ispred ograde.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

josipgrgin


netko

Citat: amfan  u Prosinac 28, 2018, 15:50:07
#168 je bez tablica, ali trebao bi se popraviti. #183 i #303 su definitivno odjavljeni. Sad stoje ispred ograde.
#303 me ne čudi s obzirom u kakvom je stanju bio. Za #183 neznam.
#168 će vjerovatno popraviti jer ipak neće moći tako lako autobusi zbog kvarova ili isteka redovne registracije ostajat bez istih.
Dug je period do 9/10 mjeseca iduće godine, a vozni park neće moći ostati na minimum autobusa za pokrića linija.
Dok smo, neka smo, kad umremo, da se spominjemo.

Paško

Mislim da je na #183 mjenjač otišao slično kao na #152. Imali smo sliku kako ga Nike kupi, to mu je vjerojatno bio zadnji izlazak.

Da, trebat će izdržat do najmanje kraja kolovoza - ništa od novih prije toga.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

RV

Koji je kvar bio na #303? Ili mu je jednostavno samo došao kraj

man323

Jednostavno se radi o istrošenom autobusu, jer po cijeloj limariji izbija korozija...

tramvajac 92

Koliko KM ima? Autobusu je dobrih 19 godina... dosta je izdržao.